جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5787

 خبرپزشكي 

 
نوزادان کم وزن در معرض بيماري هاي قلبي

بررسي‌ها نشان مي‌دهد نوزاداني که هنگام تولد وزن پاييني دارند بيشتر احتمال دارد دچار بيماري‌هاي قلبي شوند.به گزارش ايسنا، در اين مطالعه همچنين آمده‌ است نوزاداني که هنگام تولد وزن پاييني دارند نسبت به کودکاني که با وزن طبيعي متولد شده‌اند، بيشتر در معرض ابتلا به مشکلات شناختي هستند.

به گفته پزشکان، نوزاداني که وزن آنان کمتر از 2.5 کيلوگرم است بيشتر احتمال دارد در دوران بعدي زندگي‌شان دچار بيماري قلبي-عروقي، ديابت و مشکلات شناختي شوند. پزشکان دريافتند مصرف زودهنگام مکمل آهن مي‌تواند تا حدودي موثر باشد.متخصصان سوئدي در بررسي‌هاي خود مشاهده کردند کودکان متولد شده با وزن پايين که مکمل آهن دريافت کرده‌اند در سنين مدرسه فشار خون پايين‌تري دارند و اين يافته‌ها براي اولين بار بدست آمده‌ است.

در اين بررسي 285 کودک که وزن پايين داشتند و يک گروه 100 نفره از کودکاني با وزن طبيعي مورد مطالعه قرار گرفتند. همچنين اطلاعات مربوط به وزن، قد، فشار خون، قند خون، انسولين، ضريب هوشي و توانايي‌هاي مختلف ديگر در اين کودکان جمع‌آوري شد.به گزارش ان‌دي‌تي‌وي، در اين مطالعه مشاهده شد کودکاني که هنگام تولد وزن پاييني داشتند بيشتر در معرض مشکلات شناختي بوده‌اند. همچنين نشانه‌هاي اوليه از اختلال در تنظيم قند خون که علامت ابتلا به ديابت و بيماري‌هاي قلبي-عروقي است در آنان مشاهده شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي