جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

 ميز خبر 

 بر اساس راي نمايندگان؛

وزير راه در وزارتخانه باقي ماند

نمايندگان مجلس براي چهارمين بار به عباس آخوندي براي ادامه فعاليت در وزارت راه وشهرسازي اعتماد کردند.به گزارش خانه ملت، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با 92 راي موافق ، 152 راي مخالف و 2 راي ممتنع از مجموع 246 نماينده حاضر در جلسه علني به عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي اعتماد مجدد کردند.

تلاش فلسطين براي ممانعت از عضويت اسرائيل در شوراي امنيت

سفير فلسطين در سازمان ملل اعلام کرد، در حال انجام اقداماتي براي ممانعت از عضويت موقت اسرائيل در شوراي امنيت است.به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، رياض منصور، سفير فلسطين در سازمان ملل از انجام اقداماتي در آينده نزديک ضمن سفر به کشورهاي آفريقايي، حوزه کارائيب و آمريکاي جنوبي با هدف ناکام گذاشتن طرح اسرائيل براي عضويت موقت در شوراي امنيت خبر داد.منصور در گفت‌وگو با راديو فلسطين بر اهميت افزايش تلاش‌ها و ارتباط‌ها براي مقابله با هدف اسرائيل در عضويت موقت در سالهاي 2019 و 2020 در شوراي امنيت تاکيد کرد و گفت، اخباري که رژيم صهيونيستي پيرامون امکان عقب نشيني خود از نامزدي در دور آتي دنبال مي‌کند، صحت ندارد.

توافق ترکيه و عراق براي عمليات مشترک عليه پ‌ک‌ک

دولت ترکيه اعلام کرد که به توافقي با عراق درباره عمليات نظامي عليه حزب کارگران کردستان رسيده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري روسيا اليوم، بکر بوزداغ، سخنگوي دولت ترکيه در کنفرانس مطبوعاتي بعد از نشست کابينه در آنکارا گفت: مذاکرات با دولت عراق مثبت بود و ما به توافقي براي عمليات مشترک عليه حزب کارگران کردستان ترکيه(پ‌ک‌ک) دست يافتيم. در چارچوب اين توافق طرف عراقي با جديت به مبارزه با تروريسم ادامه خواهد داد.

العبادي ممنوعيت پرواز در فرودگاه‌هاي اقليم کردستان را لغو کرد

نخست‌وزير عراق ممنوعيت پرواز در فرودگاه‌هاي اربيل و سليمانيه را لغو کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري سومريه نيوز، حيدر العبادي، نخست‌وزير عراق اعلام کرد که فرودگاه‌هاي اربيل و سليمانيه به روي پروازهاي بين المللي بازگشايي شده است.وي پيشتر متعهد شده بود که ممنوعيت پروازها در اين دو فرودگاه را تا قبل از عيد نوروز لغو کند.بنا بر اعلام مسئولان عراقي، وزارت کشور اين کشور کنترل فرودگاه‌هاي اقليم را برعهده خواهد گرفت.

روزنامه حريت گزارش داد؛

توافق آمريکا و ترکيه براي خروج کُردها از شهر منبج سوريه

رسانه هاي ترکيه گزارش داده اند که بر اساس توافق هاي صورت گرفته ميان ترکيه و آمريکا در جريان ديدارهاي اخير مسئولان دو کشور قرار شده نيروهاي جريان هاي کُرد از شهر منبج سوريه عقب نشيني کنند.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه حريت ترکيه، گزارش ها حاکي است که در پي ديداري که ميان مسئولان آمريکايي و ترکيه صورت گرفته آنکارا و واشنگتن در خصوص بحران سوريه و شمال اين کشور به توافق هايي دست پيدا کرده اند.بر اساس اين خبر اين توافق خروج نيروهاي دموکراتيک سوريه و يگان هاي مدافع خلق سوري از شهر منبج در شمال سوريه را شامل شده است و قرار شده تا مرکز مشترکي به وسيله ترکيه و آمريکا براي اداره شهر منبج سوريه تأسيس شود و عناصر مسلح معارض سوري نيز در صورت نياز به اين مرکز ملحق شوند.

در حالي خبر از توافق آمريکا و ترکيه در خصوص سوريه منتشر شده که دولت سوريه بارها اعلام کرده عمليات هاي نظامي ارتش ترکيه و نيروهاي آمريکايي يا گروه هاي تحت حمايت اين کشور در شمال سوريه نقض حاکميت ملي سوريه به شمار مي رود.

دستيار شخصي ترامپ از کاخ سفيد اخراج شد

خبرنگار روزنامه وال استريت ژورنال اعلان کرد که «جان مک انتي» دستيار شخصي دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا پس از برکنار شدن از مقام خود، به بيرون از کاخ سفيد اخراج شده است.به گزارش ايرنا، جان هاروود خبرنگار وال استريت ژورنال در توئيت خود افزود که مک انتي از مقام خود برکنار شده است


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي