جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

 اجراي تغييرات سرفصل دروس پزشکي عمومي از مهر 97 

 معاون آموزش پزشکي عمومي دانشکده پزشکي دانشگاه تهران متمرکز شدن سيستم ثبت نمرات، بازنگري برنامه آموزشي پزشکي عمومي با درنظر گرفتن کوريکولوم پيشنهادي وزارت بهداشت، کاهش دوره کارآموزي و احيا دفتر مشاوره تحصيلي و نهايي‎سازي شيوه‎نامه ارزيابي دانشجو را از مهمترين برنامه‌هاي اجرا شده معاونت آموزش پزشکي عمومي در سال 96 بيان کرد و گفت: در سال جديد ارتقاء اين برنامه‌ها را دنبال خواهيم کرد.به گزارش ايسنا، دکتر آرش عکاظي در تشريح عملکرد يک ساله اين معاونت اظهار داشت: برنامه‏هايي که در سال 96 اجرا شد در دو حيطه مربوط به اصلاح و بهبود برنامه‌هاي اجرائي موجود معاونت و برنامه‏هاي جديد جهت ارتقاء سطح کيفي و انضباط خدمات آموزشي قابل دسته‌بندي است.

وي در رابطه با برنامه‌هاي روزمره معاونت آموزش پزشکي عمومي دانشکده پزشکي دانشگاه تهران افزود: نحوه اجراي برخي برنامه‌ها و خدمات آموزشي موجب تاخير در کار دانشجويان و گاهي برخوردهاي متفاوت وابسته به فرد با يک موضوع واحد مي‌شد که قسمتي از آن بدليل مدل تقسيم‎بندي کارشناسان اداره آموزش و برخي نيز به دليل عدم بکارگيري شيوه الکترونيک و هوشمند بجاي شيوه سنتي و دستي بود.دکتر عکاظي ادامه داد: در اولين گام اقدام به تغيير مدل اداره آموزش در هدايت دانشجويان کرديم به اين نحو که در گذشته يک کارشناس مسئول راهنمايي و هدايت تحصيلي يک ورودي از دانشجويان مي‌شد اما در مدل جديد يک تيم سه نفره متشکل از کارشناسان آموزش مسئول هدايت دانشجويان در هر دوره آموزشي هستند.

معاون آموزش پزشکي عمومي تصريح کرد: دوره هاي آموزش پزشکي عمومي به چهار دوره علوم پايه، فيزيوپاتولوژي، کارآموزي و کارورزي تقسيم مي‌شوند و کارشناسان در سه گروه دوره علوم پايه، مباني طب باليني و کارآموزي و کارورزي و فارغ‌التحصيلي خدمات آموزشي را بصورت گروهي ارائه مي‏دهند. اين امر باعث مي‏شود تا يک تيم سه نفره هر دوره را مديريت نمايد. کارشناسان مي‌توانند از دانش هم بهره برده و اطلاعات يکديگر را تکميل نمايند و در صورت عدم حضور يک کارشناس ساير همکاران مسئوليت ايشان را بطور موقت به عهده گيرند.

معاون آموزش پزشکي عمومي دانشکده پزشکي دانشگاه تهران خاطرنشان كرد: با توافقات صورت گرفته برنامه جديد از مهر 97 اجرايي خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي