جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

 ميز خبر 

 سفير استراليا در ايران:

افزايش شمار دانشجويان ايراني در استراليا

«يان بيگز» سفير استراليا در ايران از توسعه روابط بين تهران و کانبرا در حوزه هاي فرهنگي و گردشگري استقبال کرد و از افزايش شمار دانشجويان ايراني در حال تحصيل در اين کشور خبر داد.به گزارش ايسنا، «يان بيگز» که در حاشيه جشنواره بين‏المللي آموزشي IDP سخن مي گفت، ضمن بيان اين مطلب، همکاري‌هاي فرهنگي بين ايران و استراليا را ريشه دار توصيف و ابراز اميدواري کرد که دو کشور بتوانند همراستا با فعاليت‌هاي فرهنگي، روابط اقتصادي خود را نيز توسعه دهند.

سفير استراليا در تهران در پايان جشنواره بين‏المللي آموزشي IDP که با همکاري موسسه فرهنگي-هنري ايرسافام(نماينده IDP در ايران) برگزار شد، گفت: شمار دانشجويان ايراني که در دانشگاههاي استراليا در حال تحصيل هستند در سالهاي اخير رو به افزايش بوده است.بيگز حضور خود در اين جشنواره بين‎المللي آموزشي را نشانه‎اي از تمايل و خواست کانبرا براي توسعه همکاريهاي فرهنگي دانست.مرکز آموزشي IDP که ارائه‎دهنده خدمات آموزشي بين‎المللي است، ميزبان دومين دوره از جشنواره اعزام دانشجو به خارج از کشور بود.اين جشنواره فرصتي براي ديدار دانشجويان و خانواده آنها با نمايندگان بيش از 15 دانشگاه مشهور و معروف دنيا و نحوه گرفتن پذيرش از دانشگاههاي انگليس، آمريکا، کانادا، استراليا و نيوزيلند را فراهم کرده بود.در جشنواره امسال IDP نمايندگان دانشگاههاي برتري مانند بردفورد، برونل لندن، استون و ميدلسکس لندن از انگليس حضورداشتند.

به گزارش دبيرخانه جشنواره بين‏المللي آموزشي IDP ،از نمايندگان دانشگاه‌هاي برتر استراليايي که در اين جشنواره حاضر بودند؛ مي‌توان به نمايندگان دانشگاه‌هاي ملبورن، سيدني، کورتين، گريفيث و... اشاره کرد. نمايندگان سه دانشگاه و دانشکده نيز از کشورهاي آمريکا، کانادا و نيوزيلند نيز در اين جشنواره حضور داشتند.

6 دانشگاه علوم پزشکي به سامانه ويژه يادگيري متصل شدند

6 دانشگاه علوم پزشکي اروميه، البرز، بابل، کاشان، کرمان و زنجان به سامانه ملي مديريت يادگيري الکترونيکي «نويد» متصل شدند.به گزارش خبرگزاري مهر، مراحل طراحي فاز اول سامانه ملي مديريت يادگيري الکترونيکي نويد (نرم افزار ويژه يادگيري دانشگاهي) طبق جدول زمانبندي قبلي، پايان يافت و از بين دانشگاههاي متقاضي، 6 دانشگاه در اولويت قرار گرفته و به سامانه متصل شدند.

سامانه نويد داراي پنل مديريت اختصاصي براي هر دانشگاه است و کليه امور مربوط به فراخواني دروس، تعريف کاربران و... توسط خود دانشگاهها انجام خواهد شد.مديريت اين سامانه بر عهده دانشگاه علوم پزشکي مجازي است و با حضور نمايندگان دانشگاههاي علوم پزشکي اروميه، البرز، بابل، کاشان، کرمان و زنجان آموزشهاي لازم به دانشگاهها داده شد.افراد شرکت‏کننده در کارگاه آموزشي، مسووليت مديريت ادمين سامانه، آموزش اعضاي هيات علمي و رفع ايرادات احتمالي را خواهند داشت.سامانه ملي مديريت يادگيري الکترونيکي نويد (نرم‏افزار ويژه يادگيري دانشگاهي) در فروردين ماه 97 در اختيار پنج دانشگاه بعدي قرار مي‏گيرد.

کلاس‏هاي دانشگاه تربيت مدرس تا 28 اسفند داير است

طبق اعلام معاونت آموزشي دانشگاه تربيت مدرس کلاس هاي درس اين دانشگاه تا 28 اسفندماه ادامه دارد.

به گزارش دانشگاه تربيت مدرس، مطابق تقويم دانشگاهي تمام کلاسهاي درس اين دانشگاه تا روز دوشنبه 28 اسفندماه داير است.

شروع کلاسهاي درس اين دانشگاه نيز از روز سه‏شنبه 14 فروردين ماه خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي