جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

 تريبون  

 وزير صنعت :

براي اجراي استاندارد خودرو با کسي رودربايستي نداريم

وزير صنعت گفت: برنامه ما اين است که در سه سال آينده 200 هزار دستگاه خودرو فرسوده تجاري و باري نوسازي شود. به طوري که براي سال آينده برنامه‌ريزي براي جايگزيني 700 هزار دستگاه خودرو را داريم.

به گزارش ايلنا، در مراسم تحويل 20 دستگاه خودرو تجاري توسط سايپا وزير صنعت، معدن و تجارت با تاکيد بر اجراي اين طرح اظهار داشت: مهمترين هدف ما از اجراي چنين طرحي از بين بردن منابع آلايندگي و کاهش مصرف سوخت به عنوان يک سرمايه ملي است.

شريعتمداري ادامه داد: هر کشنده قديمي به ازاي هر 100 کيلومتر 60 ليتر سوخت مصرف مي‌کند که با اجراي اين طرح اين مصرف کاهش قابل ملاحظه‌اي خواهد داشت.

وزير صنعت با اشاره به استانداردهاي 85 گانه خودرو گفت: براي ارتقاي استانداردها همين الان نيز دير شده است. ما در اين خصوص با کسي رودربايستي نداريم و در کنار سازمان ملي استاندارد هستيم منظور ما از عمق داخلي‌سازي بر صنعت خودرو رعايت همين استانداردهاست.

يک خودروي داخلي استانداردهاي 85 گانه جديد را پاس کرد

رئيس سازمان ملي استاندارد ايران گفت يکي از خودروهاي داخلي 85 استاندارد جديد را پاس کرده است که در روزهاي آينده نام آن اعلام خواهد شد.

نيره پيروزبخت در مراسم تحويل 200 دستگاه خودروي تجاري سايپا ديزل اظهار کرد: اجباري شدن 85 استاندارد جديد از ابتداي دي‌ماه سال 1397 به معناي توقف توليد همه خودروها از آن زمان نيست. بلکه از اين تاريخ بازرسي‌ها بر اساس استانداردهاي جديد آغاز مي‌شود و طبق تفاهم صورت گرفته با وزارت صنعت، معدن و تجارت زماني را براي اجرايي شدن استانداردهاي جديد در نظر مي‌گيريم تا از يکم دي‌ماه 97 که بازرسي‌ها آغاز مي‌شود، خودروها بتوانند استانداردهاي مربوطه را پاس کنند.

ربيعي ماند

جلسه علني مجلس شوراي اسلامي به رياست علي لاريجاني به بررسي استيضاح وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اختصاص داشت.

به گزارش ايلنا، جلسه علني مجلس شوراي اسلامي به رياست علي لاريجاني به بررسي استيضاح وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اختصاص داشت.

پس از آنکه موافقان استيضاح و علي ربيعي به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند، از نمايندگان مجلس براي استيضاح وزير راي‌گيري شد.

بر اساس راي گيري صورت گرفته، علي ربيعي توانست بار ديگر راي اعتماد نمايندگان مجلس را کسب کند.

معاون نظارت بانک مرکزي:

عدم تعيين تکليف 5 هزار ميليارد تومان سپرده نزد موسسات غيرمجاز

معاون نظارت بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غيرمجاز هنوز سپرده خود را بطور کامل دريافت نکرده‌اند، از تعيين تکليف 98.8 درصد از اين سپرده‌گذاران خبر داد.

به گزارش ايرنا، فرشاد حيدري گفت: 5 تعاوني غير مجاز بودند که در حدود دو ميليون و 500 هزار نفر سپرده گذار در آنها سپرده گذاري کرده بودند . ما تلاش کرديم تا بيش از 2 ميليون نفر از اين سپرده گذاران را تعيين تکليف کنيم.

او افزود: در حال حاضر تنها حدود 1.2 دهم درصد از اين سپرده گذاران باقي مانده که بخشي از سپرده خود را دريافت کرده اند و به زودي تعيين تکليف مي شوند.

معاون نظارت بانک مرکزي افزود: نحوه رفتار ما با هر تعاوني متناسب با ويژگي هاي آن تعاوني است، ما در مورد تعاوني فرشتگان با توجه به نوع سيستم هاي متنوعي که داشتند تصميم گرفتيم تا به سپرده هايي که تا شهريور 94 افتتاح حساب داشتند سپرده به همراه سود پرداخت شود اما براي سپرده گذاراني که بعد از اين تاريخ افتتاح حساب داشتند سودي ندهيم لذا کساني که به همراه اصل سپرده شان سود هم گرفته اند ميزان آن در حدود 15 درصد بوده است.

فرشاد حيدري گفت: سياست ما براي تعاوني هايي که مدعي پرداخت سودهاي بالا به سپرده گذاران خود بودند اين بود که با توجه به دارايي هاي آن تعاوني ها پرداخت مبالغ صورت بگيرد، اما بررسي ها نشان مي دهد که دارايي اين تعاوني ها در حد آنچه وعده داده اند نبوده است.

او گفت: درحال حاضر 98.8 درصد سپرده گذاران تعيين تکليف شده اند. آنچه باقي مانده سپرده گذاراني است که سرمايه ميلياردي خود را نزد اين تعاوني هاي غيرمجاز سپرده گذاري کرده بودند که مبلغ کل اين آن حدود 25 درصد از کل سپرده ها را شامل شده و مربوط به همان 1.2 باقي مانده است، چيزي حدود 5 هزار ميليارد تومان است.

معاون نظارت بانک مرکزي گفت: اصل براين است که هر موسسه اي ورشکسته مي شود بايد براساس دارايي هايي که دارد سپرده گذاران خود را تعيين تکليف کند. در تلاشيم تا نتايج هيئت تسويه را تا 6 ماه آينده اطلاع رساني کنيم اما اين بدان معنا نيست که اين گروه باقي مانده تا 6 ماه آينده تعيين تکليف شده و مبالغ بدهي خود از اين تعاوني هاي غيرمجاز را دريافت مي کنند.

او افزود: عمده گلايه سپرده گذاران اين است که آنچه به عنوان سودي که تعاوني به آنها وعده داده بود دريافت نکرده اند اما واقعيت اين است که دارايي هاي اين تعاوني ها در حد وعده هايي که داده بودند نبود از اين رو پرداخت سودهاي وعده شده عملا غير ممکن است.

معاون نظارت بانک مرکزي گفت: آنچه پرداخت شده براساس آن چيزي بود که پيش از اين در وب سايت بانک مرکزي اطلاع رساني شده بود از اين رو ما و بانک عامل آماده ايم تا به شکايات سپرده گذاران اين قبيل تعاوني هاي غيرمجاز در صورت هرگونه گلايه اي رسيدگي کنيم، بازهم تاکيد مي کنيم اينکه افراد انتظار دارند سود وعده شده را دريافت کنند غيرممکن است زيرا ما به دنبال احياي اصل پول سپرده گذاران از محل دارايي اين تعاوني هاي غيرمجاز بوديم که فراتر از اعتباراتشان وعده سود داده بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي