جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

 شهردار ايلام در کنفرانس خبري با اصحاب رسانه:
 فقدان طرح جامع خدمات شهري در ايلام  

ايلام- خبرنگار آفرينش

به گزارش خبرنگار ما، طالب صادقيان؛ شهردار ايلام در نشستي با اصحاب مطبوعات و رسانه‌هاي استان با بيان اينکه نقش رسانه‎ها در فرهنگ‎سازي، نقش انکارنشدني است، بيان کرد: بسياري از مشکلات و مسائل حوزه فرهنگ با حضور رسانه‎ها و فرهنگ‎سازي اصحاب مطبوعات قابل حل و فصل است.

وي با اشاره به اينکه از مهمترين مشکلات شهرداري ايلام، عدم درآمد است و از اين لحاظ ايلام بعنوان شهري فقير تلقي مي‌شود، افزود: پتانسيلهاي گردشگري، صنعتي، صنفي و... در ايلام بالاست اما اين پتانسيلها بالفعل نشده و به منبع درآمدي براي شهر تبديل نشده است.

شهردار ايلام به تعطيلي واحدهاي صنعتي در شهرکهاي صنعتي اشاره کرد و بيان داشت: واحدهاي صنعتي شهرک صنعتي اکثرا به تعطيلي کشيده شده و درآمدي براي شهرداري ندارند و با اين اوصاف ما نمي‎توانيم بر درآمدهاي قطره‎چکاني عوارض شهري تکيه کنيم.

رنج ايلام از نبود طرح جامع خدمات شهري

طالب صادقيان با انتقاد از نبود طرح جامع خدمات شهري در سال گذشته مطابق با نياز شهر، اظهار داشت: ناوگان خدمات شهري شهر ايلام ضعيف بوده و نمي‌توانست پاسخگوي نيازهاي شهري شهر ايلام باشد و در مدت 6 ماه گذشته 8 دستگاه جمع‏‎آوري زباله مکانيزه به ناوگان خدمات شهري شهر ايلام افزوده شده است.

وي با تأکيد بر تمرکززدايي از هسته مرکزي شهر ايلام، ادامه داد: معضل اصلي شهر ايلام، ترافيک مرکز شهر است که اين به دليل وجود اصناف و مشاغل آلاينده است که قصد داريم بسياري از صنوف آلاينده را به اطراف شهر منتقل کنيم و علاوه بر اين در حال رايزني براي تمرکززدايي حضور پزشکان در مرکز شهر هستيم تا بخشي از بار ترافيکي ميادين اصلي شهر کاهش يابد.

شهردار ايلام با بيان اينکه در کلان شهرهايي همچون اصفهان روزانه المانهاي شهري و معابر تغيير کرده و زيباتر از گذشته مي‎شوند، گفت: زيباسازي شهر ايلام به دلايل متعدد پروسه‏اي طولاني است و به همين دليل قصد داريم تا المانهاي بسياري از ميادين شهر، خصوصا ميادين ورودي شهر را با استفاده از المانهاي زيبا، تغيير داده و شهر را با همياري شهروندان زيباتر از گذشته کرده و يادگاري خوبي براي آيندگان به جاي بگذاريم.

ترافيک ايلام بحران‏زاست!

طالب صادقيان ترافيک ايلام را بحران بزرگي براي شهر دانست و تأکيد کرد: براي رفع اين بحران که در سلامت شهروندان هم مؤثر است، احداث زيرگذر در تقاطع چهارراه رسالت - آيت‏اله حيدري و ميدان شهيدکشوري در دستور کار قرار گرفته که عمليات اجرايي زيرگذر چهارراه رسالت در بهار 97 آغاز خواهد شد و به فراخوار زمان پروژه ميدان شهيدکشوري نيز پس از طي مراحل قانوني و انتخاب پيمانکار شروع خواهد شد.

وي با اشاره به شماره‏گذاري 16 هزار دستگاه خودرو در سال گذشته در استان و سهم 50 درصدي آن به شهر ايلام، اظهارداشت: خروجي ما در اين مدت تنها 700 دستگاه بوده و همين موضوع، رفع گرههاي ترافيکي شهر ايلام را علي رغم تمامي انتقادات و مشکلات مهم و حياتي کرده است.

شهردار ايلام با بيان اينکه سرانه فضاي سبز ايلام بسيار اندک است، گفت: در حال حاضر سرانه فضاي سبز در ايلام يک و 6 دهم متر است که با استانداردهاي جهاني فاصله بسيار دارد و براي بهبود اين سرانه برنامه‎هاي بسياري داريم.

ايلام در خور شهروندان نيست!

طالب صادقيان مبلمان شهر ايلام را نامناسب براي سالمندان، روشندلان و... دانست و عنوان داشت: متأسفانه هنوز نتوانسته‎ايم در مرکز شهر ايلام براي خانواده‎ها، کودکان و نوجوانان المانهاي خاص و وسايل بازي براي تفريحات سالم ايجاد کنيم.

وي به عدم استفاده از پسماند بعنوان طلاي کثيف اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بازيافت زباله و استفاده از پسماند مي‎تواند منبع درآمد خوبي براي شهرداري باشد و استفاده صحيح از اين منابع مي‎تواند براي شهرداري ثروت‎آفرين باشد.

شهردار ايلام با اشاره به مسکوت ماندن بسياري از پروژه‎ها به دليل عدم همراهي بخش خصوصي، اظهار داشت: بايستي براي سرمايه‎گذار فرش قرمز پهن کرد و در استان بسياري از پروژه‎ها به دليل عدم مشارکت بخش خصوصي مسکوت مانده و بايستي شرايط سرمايه‎گذاري در استان و شهر ايلام تسهيل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي