جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

 خبــر 

 اصفهان؛ آماده اسکان 170 هزار مسافر شب‎خواب در نوروز

اصفهان -راعي

مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان گفت: ظرفيت اسکان 170 هزار مسافر شب‎خواب در ايام نوروز فراهم شده است

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، احمد رضا مرادي گفت: از 25 اسفند ماه تمام ستادهاي اجرايي آماده فعاليت هستند، اما از 28 اسفند فعاليت خود را به صورت رسمي آغاز مي‌کنند.

وي با بيان اينکه ستاد خدمات سفر شهر اصفهان شامل 10 کميته و 15 ستاد اجرايي است، ادامه داد: کميته‌ها شامل اسکان و اصناف، ايمني و حوادث، کميته قضايي و انتظامي، کميته حمل و نقل، امور پيشتيباني، بازرسي، حراست، اطلاع‌رساني و منابع انساني است و 15 ستاد اجرايي در مناطق شهر اصفهان نيز به رياست مديران منطقه تشکيل شده است.

مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به افزايش ستادهاي هدايت اسکان در نوروز امسال گفت: احداث ستاد هدايت اسکان در مداخل ورودي شمال شهر در بزرگراه معلم و جاده شاهين شهر جنب پمپ بنزين کيميا، در شمال غرب نيز قبل از ميدان استقلال مقابل در دانشگاه صنعت آب و برق، از جنوب جنب پل راه آهن و از شرق در ابتداي بلوار امام رضا(ع) و در غرب در جاده نجف‎آباد ورودي پيرانچي و ستاد هدايت بهارستان با هماهنگي منطقه شش شهرداري مستقر مي‎شود.

وي با بيان اينکه دستگاه‌هاي خدمات‎رسان اعم از نمايندگان هتل‌ها و مهمانپذيرها و نمايندگان آموزش و پرورش و اتحاديه مشاوران املاک در ستادهاي هدايت مستقر و اطلاعات مربوط به اقامت را در اختيار گردشگران قرار مي‎دهند، ادامه داد: در مداخل ورودي شهر هلال احمر، راهداري و... در اين ستادها مستقر و خدمات لازم را به مسافران ارائه مي‌دهند. مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان عنوان کرد: حدود 30 کيوسک اطلاع‌رساني در ورودي‌ها و ميدان‌هاي اصلي شهر براي راهنمايي مسافران مستقر مي‌شوند.وي با بيان اينکه هتل‌ها و ميهمانپذيرها، مرجع اصلي اسکان گردشگران هستند، اما به دليل اينکه اين مکان‌ها گنجايش پذيرش مسافران نوروزي را ندارند، مکان‌هاي ديگر همچون مدارس، باغ فدک و... براي اقامت گردشگران در نظر گرفته شده است، افزود: براي اسکان مسافران حدود 650 مدرسه و حدود 6500 کلاس تجهيز شده است، در اين راستا شش پايگاه آموزش و پرورش در خيابان‌هاي کاوه روبروي پايانه کاوه، دبيرستان پسرانه امام خميني(ره)، خيابان کاوه جنب بوستان مادر، خيابان جي جنب هتل نگين هنرستان چمران، سه راه حکيم نظامي، دبيرستان سعدي و خيابان بزرگمهر روبروي قصر گل دبيرستان بانو امين آماده پذيرايي از مهمانان نوروزي است. مرادي اضافه کرد: آموزش و پرورش خميني شهر، برخوار و بهارستان نيز براي اسکان مسافران تمهيدات لازم را پيش‌بيني کرده‌اند، گفت: به طور متوسط ظرفيت اسکان 35 هزار نفر در مدارس آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان با بيان اينکه تعدادي از خوابگاه‌هاي دانشجويي با هماهنگي معاونت دانشجويي دانشگاه اصفهان براي اسکان مسافران در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: با هماهنگي که با اتحاديه مشاوران املاک انجام شده حدود 100 واحد صنفي مشاوره املاک در سطح شهر اصفهان براي ثبت‌نام منازل شخصي فعاليت مي‌کنند و از 28 اسفندماه اين منازل در اختيار گردشگران نوروزي قرار گرفته مي‌شود، نيروهاي مشاوران املاک به صورت جليقه‌پوش از سوي اتحاديه به کميته قضايي انتظامي شهرداري معرفي مي‌شوند.

وي با بيان اينکه باغ فدک تنها مکان روبازي است که براي گردشگران در نظر گرفته شده است، گفت: در اين راستا حدود دو هزار سکو براي نصب چادر در اين مکان پيش‌بيني شده و نيروهاي آتش‌نشاني به خصوص بعدازظهرها با دستگاه حرارت‌سنج دماي چادرها را بررسي و تذاکرات لازم را به آنان مسافران ارائه مي‌دهند، در باغ فدک تمام امکانات خدماتي، فرهنگي و تفريحي براي مسافران نوروزي در نظر گرفته شده است.مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان افزود: در شب‌هاي پيک، اسکان مسافر 160 هزار تا 170 هزار نفر است و در شب‌هاي عادي تعداد اسکان مسافران به بيش از 100 هزار نفر مي‌رسد که اين بستگي به وضعيت آب و هوا دارد.

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند:

تقويت پايگاه‌ها و خودروهاي امدادي در نوروز 97

دماوند- آفرينش

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند از استقرار چهار پايگاه امداد جاده‌اي به منظور اجراي طرح نوروزي خبر داد و گفت: پايگاه‌ها و خودروهاي امدادي در ايام نوروز 97 تقويت مي‌شوند. سعيد طاهري در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: به مناسبت ايام نوروز و درراستاي اجراي طرح نوروزي، چهار پايگاه شامل دو پايگاه امداد جاده‌اي ثابت در پيست ‌آبعلي و پايگاه چناران و دو پايگاه سيار امداد و جوانان جهت ارائه خدمات به مردم فعال خواهند شد.

وي افزود: ارائه خدمات جمعيت هلال‌احمر به دو صورت سازمان جوانان، پست ايمني و سلامت انسان‌ها و ديگري به صورت امدادي است؛ در طول سال سه نفر در پايگاه‌هاي امداد مشغول به کار هستند اما در ايام نوروز اين تعداد به پنج نفر رسيده و خودروهاي امدادي تقويت مي‌شوند.

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند ادامه داد: پست سيار اين جمعيت در محور فيروزکوه مستقر شده و به صورت ويژه به ارائه خدمات مي‌پردازند؛ همچنين پايگاه‌هاي ثابت به صورت شبانه‌روز خدمات ارائه مي‌دهند.

طاهري خاطرنشان کرد: جوانان در ورودي شهر دماوند با نصب چادر و کانکس، پست ايمني و سلامت را راه‌‌اندازي مي‌کنند و با تعداد سه نيروي امدادي، دو نيروي داوطلب و تعدادي از پرسنل با استقرار در اين پايگاه‌هاي سيار به مردم ارائه خدمت مي‌کنند و با نصب چادر براي استراحت موقت به مسافران نوروزي خدمات خواهند داد. وي بيان کرد: در سال گذشته در پست ايمني و سلامت شهرستان دماوند، تعداد 18 هزار بروشور توزيع و 15 هزار نفر نيز مراجعه کردند؛ متاسفانه در طول خدمات امدادي شاهد کشته و مسموميت‌ها نيز بوديم که امدادگران در اين خصوص کمک کردند.

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند از برپايي خيمه نماز، چادر دوست‌دار کودک، ايستگاه سلامت و سنجش سلامت به عنوان ديگر برنامه‌هاي طرح ملي نوروز نام برد و از مردم خواست که با توجه به وضعيت جوي، به توصيه‌هاي پليس و مسائل ترافيکي توجه کرده و با خونسردي رانندگي کنند؛ همچنين در طول سفر توقف و استراحت کنند تا دچار مشکل نشوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي