جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

 در استان 

 معرفي توانمندي‌ عشاير و روستاييان استان تهران در نمايشگاه کشوري

دماوند-خبرنگار آفرينش

مدير اجرايي نمايشگاه توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير استان تهران گفت: توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان شهرستان‌هاي استان تهران در سومين نمايشگاه توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان کشور معرفي ‌شده اند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، حميد دانش‌آموز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به‌منظور تبيين نقش روستائيان و عشاير در تحقق اقتصاد مقاومتي، سومين نمايشگاه توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان کشور در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران، برگزار شد.

وي افزود: درراستاي معرفي فرصت‌هاي اقتصادي و توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان استان تهران، با حضور نمايندگان 16 شهرستان اين استان، ضمن معرفي جاذبه‌هاي گردشگري، توانمندي‌هاي اقتصادي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي و... شهرستان‌ها در معرض نمايش قرار گرفت.

مدير اجرايي نمايشگاه توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير استان تهران با اشاره توانمندي‌هاي استان تهران، بيان کرد: استان تهران با داشتن 813 روستا در 16 شهرستان از ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي عشاير و روستائيان ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي بالقوه‌اي در زمينه‌هاي مختلف دارد که در بسياري از موارد ناشناخته مانده و اين نمايشگاه فرصت مناسبي براي معرفي اين جاذبه‌ها بود.

دانش‌آموز تأکيد کرد: سومين نمايشگاه توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان استان تهران از 15 تا 18 اسفندماه سال جاري در سالن 8 و 9 محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار شد.

وي با اشاره به برخي جاذبه‌هاي استان تهران افزود: وجود آثار باستاني و توانمندي‌هاي اقتصادي بسيار فعال براي نمونه توليد مبل در روستاي وهن‌آباد و يا توليد زعفران در برخي از روستاهاي استان باکيفيت بسيار بالا از توانمندي‌هاي روستاهاي استان تهران است.

مدير اجرايي نمايشگاه توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير استان تهران تأکيد کرد: اجراي برنامه‌هاي موسيقي و نمايشي آييني و سنتي، معرفي جاذبه‌هاي مختلف از طريق فضاهاي مجازي و فيزيکي، ايجاد چادرهاي عشايري و خانه روستاي نمونه گردشگري، ايجاد غرفه ويژه کودکان رونمايي از چهار کتاب و... از برنامه‌هاي جانبي اين نمايشگاه بود.

دانش‌آموز افزود: هم‌زمان با برگزاري اين نمايشگاه، گروه‌هاي نمايشي و موسيقي‌هاي سنتي استان تهران با حضور در ايستگاه‌هاي متروي شهر تهران، ضمن اجراي برنامه‌هاي زنده و شاد، توانمندي‌هاي هنري اين استان را نيز به نمايش در‌آوردند.

وي خاطرنشان کرد: بر اساس ارزيابي به‌عمل‌آمده از سوي معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري، استان تهران در دومين دوره اين نمايشگاه رتبه برتر را در ميان استان‌هاي شرکت‌کننده به دست آورد.

برگزاري جلسه کارگروه تخصصي امور سيل، مخاطرات دريايي، برق، آب و فاضلاب گلستان

گرگان-قهرمان

چهل و دومين جلسه کارگروه تخصصي سيل، مخاطرات دريايي، برق، آب و فاضلاب گلستان در شرکت آب منطقه‌اي گلستان برگزار شد.

مدير عامل اين شرکت در ابتداي جلسه با اشاره به اين که بارشها نسبت به سال گذشته 20 درصد افزايش داشته است، گفت: اما اثرات اين بارشها را در روانابها نداريم و رودخانه‌‎هاي ما تقريبا به رودخانه‏هاي فصلي تبديل شده‏اند.

علي نظري افزود: در آبگيري مخازن نيز شرايط خوبي نداريم وهم‏اکنون تنها 50 ميليون متر مکعب از حجم مخازن استان آبگيري شده است واگر بخواهيم سيل را در استان مديريت کنيم بايد سدهاي نيمه کاره را به سرعت بسازيم.

سدهاي نرماب، شصت کلاته، قره‏چاي و آقدکش از سدهاي در دست مطالعه و اجرايي استان است.

مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي استان با بيان اين که در استانهاي شمالي طبق مصوبه شوراي عالي آب بايد سدسازي انجام شود و در غيراين صورت بايد آب دريا را شيرين‏سازي کنيم و به چرخه مصرف بياوريم، گفت: در جاهايي که سد ساخته شده، مخاطرات سيل کمتر است. سدها در استان هم مي‏تواند مانع سيلاب شود و هم مي‌تواند در تامين آب شرب و کشاورزي موثر باشد. مانند سد نرماب که در حال ساخت است و اولويت اولش کنترل سيلاب است.آب شرب 130 روستا و 4 شهر را تامين نموده و همچنين پشتيبان سد وشمگير است ودر اين راستا هزاران هکتار اراضي را آبياري خواهد کرد.مهندس نظري با اشاره به اين که مشارکت مردم در مديريتهاي مختلف راهگشا است، بيان کرد: اعتمادسازي از مسائل مهم است که بايد براي مردم انجام شود و اعتمادسازي است که مي‎تواند موجب مشارکت بيشتر مردم در مصرف صحيح و استفاده بيشتر آنان از نظرات کارشناسي همکاران ما باشد.مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي گلستان افزود: کاهش دبي آب رودخانه‏ها همچنين موجب کاهش کيفيت آب رودخانه‌ها گرديده و نيز آلودگيهاي مختلف از مسائل پر اهميت حوزه آب است.

مديرکل مديريت بحران استان نيز در اين جلسه با بيان اين که اين جلسه اضطراري و براساس دستور استاندار تشکيل شده است، گفت: حضور تمامي دستگاهها در کارگروه ضروري است و بايد در استان نقاط آسيب‏پذير رودخانه‏ها شناسايي شود و گزارشي نيز از اقدامات لايروبي رودخانه‏ها ارائه شود.

تجهيز بخش 230 کيلوولت پست اهواز 2 به کليدهاي فرمان راه دور

اهواز-خبرنگار آفرينش

بخش 230 کيلو ولت پست اهواز 2 شرکت برق منطقه‎اي خوزستان، به کليدهاي فرمان راه دور مجهز شد.

مدير امور بهره‎برداري ناحيه شرق اهواز گفت: در سال اقتصاد مقاومتي اين امور اقدام به جداسازي 45 عدد سلکتور فرمان کليدهاي قدرت ASEA از تابلوهاي اسقاط و نصب آنها در تابلوهاي بخش 230 کيلوولت پست اهواز 2 با هدف صرفه‎جويي اقتصادي و هدفمند نمودن هزينه‎ها با استفاده از منابع مالي محدود کرد.

امير زبيدي ادامه داد: سلکتورهاي جداسازي شده که هر کدام ارزشي بالغ بر 30 ميليون ريال دارد در کليدهاي هوايي بخش 230 کيلو ولت نصب و فرمان راه دور اين کليدهاي هوايي راه‏اندازي شده است.

وي اضافه کرد: کليدهاي بخش 230 کيلوولت اين پست از بدو تاسيس فاقد کليدهاي فرمان راه دور بوده‏اند.

مدير امور بهره‏برداري ناحيه شرق اهواز بيان کرد: در همين راستا اقدام به جداسازي صدها عدد انواع کنکتور از تجهيزات اسقاط در اين پست جهت استفاده در شبکه گرديده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي