جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5806

 خبرنامه 

 جزئيات برگزاري آزمون جي-‌آر‌-اي در ماه جاري

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره برگزاري آزمون جي- ‌آر‌- اي مورخ 25 فروردين 97منتشر شد.در اين اطلاعيه آمده است؛

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون GRE) SUBJECT) روز شنبه مورخ 25 فروردين مي‌رساند، لازم است به منظور شركت در آزمون حداقل يك ساعت قبل از شروع فرايند آزمون همراه پرينت Admission Ticket و يا تاييد ثبت‎نام كه از سوي شركت ETS به ايميل داوطلبان ارسال گرديده و همچنين دو عددكارت شناسايي معتبر عكس دار (پاسپورت، كارت ملي) به آدرس ذيل مراجعه فرمايند.

تهران – خيابان كريم‌خان زند- بين خيابانهاي استاد نجات‎‏الهي و سپهبدقرني - پلاك 204 - سازمان سنجش آموزش كشور.

آزمون در روز شنبه مورخ 25 فروردين 97 ساعت 8:30 صبح برگزار مي‌شود.

مهلت تغيير محل آزمون پايان ترم دانشگاه پيام نور

مديرکل روابط عمومي دانشگاه پيام نور، از فراهم شدن و زمان امکان تغيير مرکز محل آزمون پايان ترم اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش دانشگاه پيام نور، محمد محسن صدر گفت: امکان تغيير مرکز محل آزمون پايان ترم دانشگاه پيام نور براي مقطع کارشناسي (مهمان اضطراري) و کارشناسي ارشد از يکم تا 17 ارديبهشت ماه فراهم شده است.

وي با اشاره به سيستم متمرکز امتحانات پايان ترم اين دانشگاه افزود: ويژگي منحصر به فرد دانشگاه پيام نور در برگزاري همزمان آزمونهاي پايان ترم، اين امکان را براي تمام دانشجويان مقطع کاشناسي و کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور سراسر کشور فراهم آورده که بتوانند مرکز محل آزمون خود را انتخاب کنند.

مديرکل روابط عمومي دانشگاه پيام نور ادامه داد: تمام دانشجويان مي‎توانند در مهلت مقرر با مراجعه به سيستم گلستان به نشاني reg.pnu.ac.ir جهت ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وي يادآور شد: تمام دانشجويان براي تغيير مرکز محل آزمون بايد ضمن واريز بدهي شهريه قبلي، شهريه متغير نيمسال دوم 96-97 را نيز پرداخت کنند.

دانشجويان بورسيه نگران نباشند؛

تعيين تکليف وضعيت ارز دانشجويي تا چند روز آينده

رييس سازمان امور دانشجويان وزارت علوم با اشاره به بخشنامه بانک مرکزي در خصوص تامين ارز آزاد دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج از کشور از ابتداي امسال گفت: اين تصميم شامل دانشجويان بورسيه نخواهد شد.

دکتر مجتبي صديقي در گفت و گو با خبرنگار ايسنا ضمن اعلام اين مطلب به تشريح وضعيت تامين ارز دانشجويي با توجه با تحولات اخير بازار ارز پرداخت و اظهار کرد: براساس بخشنامه بانک مرکزي طي چند سال اخير، ارز مورد نياز دانشجوياني که با هزينه شخصي در خارج از کشور مشغول به تحصيل هستند بر اساس نرخ مبادله‌اي تامين مي‌شود و سازمان امور دانشجويان گواهي اشتغال به تحصيل دانشجويان در دانشگاه‌هاي معتبر را تاييد و آن را به بانک‌هاي عامل ارسال مي‌کند. اين بانک‌ها نيز ارز دانشجويان را تامين مي‌کنند.

وي در ادامه تصريح کرد: بانک‌هاي عامل ماهيانه 1000 دلار براي تامين هزينه زندگي دانشجويان مشغول به تحصيل در خارج از کشور پرداخت مي‌کنند. البته مبلغي نيز به عنوان شهريه به آنها پرداخت مي‌شود.

دکتر صديقي اظهار کرد: تاکنون هزينه زندگي دانشجويان مشغول به تحصيل در خارج، بر اساس گواهي‌هاي شش ماهه و از سوي بانک‌هاي عامل به نرخ مبادله‎اي تامين مي‌شد، اما از ابتداي امسال بانک مرکزي اعلام کرد اين ارز براساس نرخ آزاد تامين خواهد شد و اين بخشنامه به سازمان امور دانشجويان وزارت علوم نيز ارسال شده است.

رييس سازمان امور دانشجويان وزارت علوم ادامه داد: با بانک‌هاي عامل و بانک مرکزي در خصوص بخشنامه فوق مذاکراتي نيز داشته‌ايم و هنوز هماهنگي‌ها بين بانک مرکزي و بانک‌هاي عامل کامل نشده است. ما پيگيري کرديم و اميدواريم وضعيت هر چه سريعتر مشخص شود تا دانشجويان بتوانند کماکان هزينه‌هاي ارزي خود را به روال قبل دريافت کنند.

وي در خصوص تبعات تصميم بانک مرکزي درخصوص آزاد شدن نرخ ارز دانشجويي نيز گفت: با اجرايي شدن اين تصميم خانواده‌هاي دانشجويان مشغول به تحصيل در خارج از کشور مجبور هستند در مقايسه با قبل هزينه‌هاي ريالي بيشتري براي تامين ارز دانشجويان پرداخت کنند.

دکتر صديقي گفت: شرايط ارزي که بانک مرکزي در کشور با آن مواجه است موجب شده که بخشنامه فوق درخصوص تامين ارز دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج از کشور صادر شود.

وي با تاکيد بر اينکه طي چند روز آينده وضعيت ارزي دانشجويي با قطعيت مشخص خواهد شد،‌ افزود: بايد هماهنگي بين بانک مرکزي و بانک‌هاي عامل براي تامين ارز دانشجويي انجام شود تا کماکان گواهي‌هايي که از سوي سازمان امور دانشجويان براي دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور صادر شده است عملياتي شود.

معاون وزير علوم گفت: اين تصميم بانک مرکزي شامل دانشجويان بورسيه مشغول به تحصيل در خارج از کشور نخواهد شد و فقط دانشجوياني که با هزينه شخصي تحصيل مي‌کنند مشمول بخشنامه بانک مرکزي خواهد شد.

ما منتظر هستيم ببينيم وضعيت تامين ارز از سوي بانک مرکزي به چه شکلي خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي