جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 دکتر لاريجاني در ديدار با رئيس مجلس ويتنام:
  استفاده غربي ها از آشفتگي منطقه براي فروش سلاح 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي، گفت: هر جا که آمريکا دخالت نظامي کرده جريان هاي تروريستي از آن نقطه فعاليت خود را آغاز کرده است.

به گزارش خانه ملت اعزامي به ويتنام دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلاميبا خانم نوين وين تي کيم آن ديدار و گفت وگو کرد.

اعلام آمادگي براي افزايش روابط تجاري بين ايران و ويتنام

رئيس نهاد قانونگذاري با بيان اينکه پارلمان دو کشور مي توانند کمک کنند که هدف هايي که در ديدار روساي جمهور دو کشور در حوزه هاي مختلف براي گسترش همکاري ها تعريف شده تحقق يابد، ادامه داد: روابط تجاري بين ايران و ويتنام نسبتا خوب و مناسب است اما بايد سطح آن افزايش يابد که در اين باره همانگونه که در گذشته روي سطح روابط تجاري دو ميليارد دلاري تاکيد شده بايد با توجه به ظرفيت هاي مناسب موجود اين حجم روابط تحقق يابد که با توجه به پتانسيل هاي مناسب دو کشور دست يافتني است.

ريشه مناقشات تروريستي منطقه تجاوزات نظامي آمريکا است

دکتر لاريجاني با بيان اينکه منطقه درگير مناقشات تروريستي است، افزود: در عراق و سوريه و همچنين افغانستان در گذشته شاهد درگيري هاي تروريستي هستيم که يکي از ريشه هاي آن تجاوز نظامي آمريکا در منطقه است.

وي ادامه داد: اين يک تجربه است که هرجا که آمريکا دخالت نظامي کرده جريان هاي تروريستي از آنجا فعاليت خود را آغاز کرده است و عملا آمريکايي ها در ايجاد و گسترش تروريسم نقش دارند.

غربي‌ها از آشفتگي‌ در منطقه براي فروش سلاح خود استفاده مي‌کنند

وي با تأکيد بر اينکه اقدامات اخير آمريکا در بمباران سوريه نشان داد که موافق برقراري آرامش در سوريه نيستند، يادآور شد: غربي‌ها از آشفتگي‌ در منطقه براي فروش سلاح خود استفاده مي‌کنند، اما ما مصمم هستيم شرايط منطقه را امن کنيم.

رئيس قوه مقننه با بيان اينکه مسائل سوريه بايد از طريق سياسي انجام شود نه نظامي، افزود: در موضوع يمن نيز تأکيد کرده‌ايم که حل مسئله از طريق گفت و گوي سياسي است، البته متأسفانه برخي کشورها به دنبال گزينه نظامي رفته‌اند که مشکلاتي به وجود آورده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي