جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 خبر 

 موگريني: اتحاديه اروپا بر اجراي برجام تاکيد دارد

فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا پيش از نشست شوراي امور خارجي اتحاديه اروپا گفت: حفظ برجام براي اروپا حياتي است و وزيران خارجه اتحاديه اروپا بار ديگر تعهد خود به اجراي کامل برجام را مورد تاکيد قرار خواهند داد.

به گزارش ايرنا ، موگريني در گفتگو با خبرنگاران در لوکزامبورگ گفت: انتظار دارم که وزيران خارجه کشورهاي عضو اتحاديه اروپا در نشست امروز حمايت قوي اروپا به اجراي کامل توافق هسته اي با ايران توسط همه طرفها را مورد تاکيد قرار دهند.

وي افزود: سه کشور اروپايي طرف برجام (انگليس ، فرانسه و آلمان) ساير اعضا را از نتيجه تلاشها بخصوص در ارتباط با دولت آمريکا و همچنين ادامه کار ما با ايران براي تداوم پايبندي به برجام را آگاه خواهند کرد.

موگريني در پاسخ به سوال خبرنگاران نيز گفت: ما در زمان حاضر تحريم هايي عليه ايران در ارتباط با موضوعات غير هسته اي داريم اما امروز هيچ تصميمي براي تحريم (جديد) ايران نداريم.

هيلي مدعي شد:

هدف حمله به سوريه جلوگيري از نفوذ ايران بود

نماينده آمريکا در سازمان ملل با تکرار ادعاهاي بي‌اساس و واهي واشنگتن عليه کشورمان گفت که يکي از اهداف حمله به سوريه، جلوگيري از گسترش نفوذ ايران در منطقه بوده است.

به گزارش ايسنا، نيکي هيلي نماينده آمريکا در سازمان ملل در گفت‌وگو با شبکه سي‌بي‌اس نيوز، بار ديگر به تکرار ادعاهاي نخ‌نما و واهي واشنگتن عليه کشورمان پرداخت و مدعي شد که هدف حمله آمريکا، انگليس و فرانسه به سوريه مقابله با استفاده از تسليحات شيميايي در اين کشور، مبارزه با داعش و توقف نفوذ ايران بوده است.

هيلي در ادامه ادعاهاي خود گفت: ما مي خواستيم اطمينان يابيم که نفوذ ايران منطقه را در بر نخواهد گرفت. آن‌ها همچنان در سراسر منطقه مشکل ايجاد مي‌کنند و ما مي خواهيم تضمين کنيم که يک توقف وجود خواهد داشت. رئيس‌جمهور از متحدان خواسته است تا اقدامات بيشتري در خصوص سوريه انجام دهند و همه اينها در راستاي بازگردان ارتش ما به خانه است.

واشنگتن پست گزارش داد؛

خروج ترامپ از برجام به نتيجه ديدارهاي مقامات اروپايي بستگي دارد

يک روزنامه آمريکايي با اشاره به ديدار قريب الوقوع مقامات اروپايي با رئيس جمهوري اين کشور نوشت: سرنوشت برجام به نتايج مذاکرات اين مقامات بستگي دارد.

به گزارش مهر، روزنامه واشنگتن پست نوشت: ديدارهايي که مقامات اروپايي در اين ماه با «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا خواهند داشت، آينده توافق هسته اي ايران و کشورهاي 1+5 را تعيين مي کند.

بر اين اساس «امانوئل مکرون» رئيس جمهوري فرانسه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان به صورت جداگانه اواخر اين ماه به آمريکا سفر کرده و با «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري اين کشور ديدار مي کنند.با احتساب سفر غير منتظره «ترزا مي» نخست وزير انگليس به واشنگتن، اين آخرين تلاش رهبران اروپايي پيش از ضرب الاجل اعلام شده از سوي ترامپ براي خروج از برجام، به منظور تقويت و حفظ اين توافق بين المللي خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي