جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد؛
 جزئيات رفع نقص كارت کنکور كارشناسي ارشد 97 

 
اطلاعيه‌ جديد سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ تاريخ‌، محل‌ رفع نقص كارت و برگزاري‌ آزمون‌ ورودي دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ سال‌ 1397 و همچنين‌ بيست و سومين دوره المپياد علمي‌ دانشجويي‌ كشور منتشر شد.

زمان توزيع کارت کنکور کارشناسي ارشد 97

جزئيات رفع نقص کارت آزمون‌ کارشناسي‌ ارشد سال‌ 1397 و بيست و سومين دوره المپياد علمي‌ دانشجويي‌ کشور اعلام شد. آزمون‌ ورودي دوره‌هاي‌ کارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ سال‌ 1397 در نوبت صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه 6 ارديبهشت و نوبت صبح جمعه 7 ارديبهشت ‌97 و براساس اطلاعات مندرج بر روي کارت شرکت در آزمون رشته امتحاني مربوط برگزار خواهد شد.

داوطلبان‌ متقاضي‌ هر يک‌ از کدرشته‌هاي امتحاني‌ لازم‌ است‌ به نشاني مندرج بر روي کارت شرکت در آزمون مراجعه کنند. شهرستان محل برگزاري آزمون داوطلبان با توجه به استان محل اقامت آنان به شرح جدول شماره 1 اطلاعيه سازمان سنجش است.

کارت شرکت در آزمون حاوي اطلاعات ثبت‌نامي، تاريخ و محل برگزاري آزمون داوطلبان از روز دوشنبه سوم ارديبهشت 97 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

داوطلبان بايد براساس مشخصات شناسنامه‌اي (نام‌، نام‌خانوادگي، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامي (شماره پرونده و کد رهگيري) از کارت شرکت در آزمون خود پرينت تهيه کنند.

براي شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و همچنين اصل کارت ملي و يا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامي است. کليه داوطلبان بايد شخصاً براي پرينت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

آن دسته از داوطلباني که علاوه بر کدرشته امتحاني اصلي متقاضي شرکت در يکي از 64 کدرشته امتحاني به عنوان رشته امتحاني دوم (رشته‌ شناور) نيز بوده‌اند، بايد کارت شرکت در آزمون رشته امتحاني دوم خود را نيز از سايت اين سازمان پرينت و به آدرس حوزه امتحاني مندرج بر روي کارت مراجعه کنند.

آزمون 5 رشته منحصرا در تهران برگزار مي‌شود

آزمون‌ کدرشته‌هاي امتحاني 1128 (آموزش زبان ژاپني)، 1129 (زبان و ادبيات اردو)، 1287 (مهندسي طراحي محيط زيست)، 1356 (نمايش عروسکي) و ‌1360 (مجموعه موسيقي‌) منحصراً در شهرستان تهران‌ برگزار مي‌شود و داوطلبان‌ هريک از اين کدرشته‌ها بايد براساس‌ آدرس و تاريخ مندرج بر روي کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحاني مربوط در تهران مراجعه کنند.

محل برگزاري آزمون 8 کدرشته امتحاني دستگاههاي اجرايي

محل برگزاري آزمون براي 8 کدرشته امتحاني شامل کدرشته‌هاي امتحاني 1147، 1149‌،‌1150‌، 1154، 1155، 1157 ،1158 و 1159 که ثبت‌نام آنها توسط دستگاههاي اجرايي ذيربط و با هماهنگي اين سازمان صورت گرفته در شهرستان تهران خواهد بود و از طريق اطلاعيه‌اي که هريک از ارگانهاي ذيربط صادر مي‌کنند آزمون اين کدرشته‌ها در تاريخهاي پيش‌بيني شده برگزار خواهد شد.

براي اين دسته از داوطلبان کارت شرکت ‌در ‌آزمون از طريق سايت سازمان صادر نشده
است.

درضمن فرم معدل و جداول مربوط به نشاني شهرستانهاي محل برگزاري و همچنين حوزه‌هاي رفع نقص آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1397 در سايت سازمان سنجش درج شده است.

جزئيات برگزاري بيست و سومين المپياد علمي دانشجويي

اولين مرحله آزمون بيست و سومين دوره المپياد علمي دانشجويي کشور همزمان با برگزاري آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1397 برگزار مي‎شود.

آزمون بيست و سومين دوره المپياد علمي دانشجويي کشور در رشته‌هاي زبان و ادبيات فارسي (کد 1101)، مجموعه علوم جغرافيايي (کد 1102)، علوم اقتصادي (کد 1105)، مجموعه الهيات و معارف اسلامي علوم قرآني (کد 1111)، مجموعه علوم تربيتي (کد 1117)، مجموعه حقوق (کد 1126)، مجموعه روانشناسي (کد 1133) ، علوم زمين (کد 1201)، شيمي (کد 1203) برگزار مي‎شود.

رشته‏هاي مجموعه فيزيک (کد 1204)، مجموعه زيست‏شناسي سلولي ملکولي (کد 1206)، آمار (کد 1207)، مجموعه رياضي (کد1208)، زيست‏شناسي گياهي (کد 1213)، زيست شناسي جانوري (کد 1214)، مجموعه مهندسي برق (کد 1251)، مجموعه مهندسي شيمي (کد 1257)، مهندسي صنايع (کد 1259)، مجموعه مهندسي عمران (کد 1264) نيز از جمله رشته‏هاي المپياد است.

رشته‌هاي مجموعه مهندسي مکانيک (کد 1267)،مجموعه مهندسي مواد و متالورژي (کد 1272)، مهندسي کامپيوتر (کد 1277)، مجموعه زراعت و اصلاح نباتات (کد 1303) و طراحي صنعتي (کد 1362) در اين دوره از المپياد قرار دارند.

آن دسته از داوطلباني که منحصراً متقاضي شرکت در آزمون المپياد علمي دانشجويي کشور شده‌اند، لازم است براساس برنامه زماني اعلام شده براي هريک از رشته‌هاي مذکور، در آزمون رشته امتحاني دوره کارشناسي ارشد مربوط شرکت کنند.

داوطلبان المپياد علمي بايد همزمان با ساير داوطلبان کدرشته‌هاي مربوط از تاريخ سوم ارديبهشت ماه 97 به سايت اينترنتي سازمان مراجعه و نسبت به پرينت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه کنند.

لزوم کنترل مندرجات کارت شرکت در کنکور کارشناسي ارشد 97

داوطلبان در صورتي که در مندرجات کارت شرکت در آزمون خود مغايرتي مشاهده کردند لازم است اقدامات لازم را انجام دهند.

چنانچه‌ زبان‌ خارجي‌ مندرج‌ در کارت‌ شرکت در آزمون با زبان‌ خارجي‌ داوطلب که در ثبت‌نام‌ اينترنتي انجام شده (البته با توجه به مفاد مواد امتحاني)، مغايرت‌ دارد، يا در رابطه با معلوليت (نابينا، کم‌بينا، ناشنوا، کم شنوا و معلول جسمي حرکتي) اختلافي مشاهده مي‌شود، ضروري است از روز سه‎شنبه 4 ارديبهشت 97 از ساعت 8:30 تا 12 و 14 تا 18 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.

در صورتي که‌ در رابطه‌ با ساير مندرجات‌ کارت شرکت در آزمون از جمله نام رشته تحصيلي، نام محل تحصيل و معدل دوره کارشناسي (معدل براساس مفاد بند «ه‍» اطلاعيه) و با توجه‌ به‌ ثبت‌نام اينترنتي انجام شده، اشکالي‌ مشاهده‌ شود، لازم است جهت اصلاح از طريق لينک مربوط حداکثر تا تاريخ 7 ارديبهشت 97 منحصراً به سايت سازمان سنجش قسمت ويرايش اطلاعات کارت مراجعه و از آن طريق اقدام شود.

داوطلبان شرکت‌کننده چنانچه متقاضي اعمال بند مربوط به گزينش در رشته‌هاي دانشگاه پيام‌نور و موسسات غيرانتفاعي هستند لازم است در زمان تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي در اين خصوص طبق اعلام اين سازمان اقدام کنند.

جزئيات ثبت سهميه رزمندگان و ايثارگران

در کارت شرکت در آزمون هر داوطلب در مقابل سهميه‌ ثبت‌نامي‌ آن دسته از داوطلباني که در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي و با توجه به ضوابط متقاضي سهميه رزمندگان و ايثارگران شده‌اند و سهميه آنان مورد تأييد ارگان ذيربط قرار گرفته است عيناً همان عنوان سهميه انتخابي قيد شده است.

آن‌ دسته از داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1397 با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنما متقاضي سهميه رزمندگان شده‌اند و سهميه آنان از سوي ارگان ذيربط مورد تأييد قرار نگرفته است در کارت شرکت در آزمون آنان در مقابل عنوان سهميه، رزمنده درج نشده است.

داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه‌هاي ايثارگان بنياد شهيد و امور ايثارگران و سهميه رزمندگان ارگان وزارت جهاد کشاورزي، سپاه پاسداران (سازمان بسيج مستضعفان) و واحدهاي تابعه ستاد کل نيروهاي مسلح جهت اعلام مغايرت لازم است حداکثر تا تاريخ 7 ارديبهشت 97 منحصراً به سايت اينترنتي سازمان سنجش (قسمت ويرايش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در سايت نسبت به اصلاح و ويرايش سهميه خود اقدام کنند.

در صورت تأييد سهميه توسط ارگان مربوط، سهميه براي آنان اعمال مي شود.به داوطلبان تأکيد شده است براي اطمينان بيشتر و بررسي وضعيت سهميه خود (بعد از ويرايش)‌ به ارگانهاي ذيربط نيز مراجعه کنند. در غير اينصورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچ‌گونه اعتراضي قابل قبول نيست.

لزوم درج معدل صحيح

معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان، براساس ثبت‌نام اينترنتي که توسط خود داوطلبان انجام شده، درج شده است، لذا داوطلبان لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به تبصره‌هاي ذيل بررسي و در صورت مشاهده مغايرت، به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ويرايش معدل خود اقدام کنند.

در غير اينصورت مسئوليت هرگونه تبعات بعدي به عهده شخص داوطلب بوده و هيچگونه عذري در اين مورد پذيرفته نيست. در سنوات گذشته نسبت به لغو قبولي داوطلبان داراي مغايرت معدل نيز اقدام شده است.

فارغ‌التحصيلان سنوات قبل و همچنين آن دسته از داوطلباني که تا تاريخ اول ديماه 96 (زمان شروع ثبت‌نام براي شرکت در آزمون) به عنوان دانش‌آموخته تلقي شده اند و يا به عبارت ديگر موفق به اخذ مدرک ليسانس (کارشناسي) شده‌اند بايد معدل‌ مندرج‌ در مدرک‌ ليسانس ‌(کارشناسي) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون يکسان باشد.

دانشجويان‌ شاغل‌ به‌ تحصيل‌ در مقطع کارشناسي که در زمان شروع به ثبت‌نام براي شرکت در اين آزمون (تاريخ اول ديماه 96) همچنان دانشجو بوده‌اند، اعم از اينکه بعد از پايان مهلت زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصيل شده‌اند و يا حداکثر تا تاريخ 30 بهمن 96 فارغ‌التحصيل شده‌اند، لازم است در قسمت ويرايش اطلاعات کارت شرکت در آزمون معدل خود براساس مدرک فارغ‌التحصيلي اصلاح کنند.

دانشجويان سال آخر که حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 97 فارغ‌التحصيل خواهند شد، لازم است ميانگين واحدهاي گذرانده شده تا تاريخ 30 بهمن 96 را در قسمت ويرايش اطلاعات کارت شرکت در آزمون درج کرده و با مراجعه به دانشگاه محل تحصيل مقطع کارشناسي، فرم مخصوص معدل (مندرج در اطلاعيه) را به تأييد موسسه محل تحصيل خود رسانده و آن را نزد خود نگهدارند تا در صورت قبولي به موسسه محل قبولي ارائه کنند.

فارغ‌التحصيلان‌ داراي مدرک کارشناسي ناپيوسته بايد معدل مقطع کارداني (فوق‌ديپلم‌) و مقطع کارشناسي (ليسانس) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون آنها يکسان
باشد.

دانشجويان‌ شاغل به تحصيل‌ در مقطع کارشناسي ناپيوسته که‌ پس‌ از اخذ مدرک‌ کارداني (فوق‌ديپلم‌) در مقطع‌ کارشناسي‌ ناپيوسته پذيرفته‌ شده‌اند و هم اکنون نيز دانشجو بوده و حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 97 فارغ التحصيل خواهند شد، بايد معدل مقطع کارداني و ميانگين‌ واحدهاي‌ گذرانيده‌ شده در مقطع کارشناسي آنان تا تاريخ 30 بهمن 96 با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون، مطابق مفاد تبصره 2 فوق يکسان باشد.

زمان شروع آزمون در نوبت صبح و بعدازظهر

شروع فرآيند برگزاري آزمون صبحها از ساعت 7:30 و بعدازظهر از ساعت 14:30 است. درب حوزه‌هاي امتحاني صبح ها راس ساعت 7:00 صبح و بعدازظهر راس ساعت 14:00 بعدازظهر بسته خواهد شد. پس از بسته شدن در سالنهاي امتحاني از ورود داوطلبان به حوزه امتحاني، ممانعت بعمل خواهد آمد.

زمان انتشار کارنامه

پس‌ از برگزاري‌ آزمون‌ و تصحيح‌ اوراق‌، کارنامه کليه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هر يک‌ از کدرشته‌هاي‌ امتحاني‌، به نحو مقتضي و در دهه دوم خرداد ماه سال 1397 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور در اختيار داوطلبان قرار داده‌ خواهد شد.

داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، ضرورت دارد براساس دستورالعمل‌هايي که متعاقباً اعلام مي‌شود، نسبت به انتخاب کد رشته محلهاي تحصيلي مورد علاقه خود از کدرشته امتحاني يا کدرشته‌هاي امتحاني مجاز اقدام و از طريق اينترنت نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته مربوط اقدام کنند.

اطلاعيه سازمان سنجش در مورد نتايج اوليه آزمون، مشاهده کارنامه و نحوه انتخاب رشته براي داوطلباني که مجاز مي‌شوند، در نشريه پيک سنجش (هفته نامه خبري و اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور) منتشر و همچنين در سايت سازمان نيز قرار داده خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي