جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 ميز خبر 

 با حکم وزير بهداشت؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي زابل منصوب شد

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در حکمي دکتر هادي ميرزايي را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکي زابل منصوب کرد.

به گزارش وزارت بهداشت، دکتر هادي ميرزايي استاديار دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني زابل است.

وزير بهداشت همچنين از تلاش دکتر علي‏اکبر نصيري در طول مدت تصدي مسئوليت رياست دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني زابل قدرداني کرد.

براساس بخشنامه اعلام شد؛

شرط وزارت علوم براي راه‌اندازي دکتري در دانشگاه‌هاي سطح 1 و 2

معاون آموزشي دانشگاه خوارزمي گفت: براساس بخشنامه وزارت علوم دانشگاهها سطح يک و دو درصورتي مي‎توانند دوره جديد دکتري راه‌اندازي کنند که يک دوره قبلي دکتري را متوقف کنند.

جعفر کيواني در گفتگو با خبرنگار مهر درباره محدود شدن پذيرش دانشجويان دکتري در دانشگاه ها و برنامه دانشگاه خوارزمي دراين خصوص گفت: براساس بخشنامه وزارت علوم توسعه دوره دکتري در دانشگاهها محدود شده و به جز دانشگاههاي سطح يک و سطح دو، به هيچ دانشگاهي مجوز راه‌اندازي دوره دکتري جديد داده نمي‏شود.

وي ادامه داد: دانشگاه خوارزمي از آن دسته دانشگاههايي است که مي‏توانند دوره دکتري جديد راه‌اندازي کنند منتهي، اين دانشگاه‌ها براي راه‌اندازي دوره دکتري جديد، بايد پذيرش در يک دوره دکتري قبلي را متوقف کنند.معاون آموزشي دانشگاه خوارزمي يادآورشد: ما نيز دراين زمينه فعال هستيم و به دانشکده‏ها ابلاغ کرده‎ايم در صورتي که خواستار راه‌اندازي دوره دکتري جديد هستند، با در نظر گرفتن اين بخشنامه وزارت علوم، بايد يک دوره قبلي خود را متوقف کنند تا بتوانند دوره جديد دکتري راه‌اندازي کنند.

وي ادامه داد: اکنون دانشکده‏هاي ما در حال مطالعه هستند که نياز کشور در کدام رشته‏ها است، دانشگاه خوارزمي اگر بخواهد رشته جديد موردنياز جامعه را راه‌اندازي کند، با توجه به اين محدوديت وزارت علوم راه‌اندازي خواهد کرد.

جزئيات بورس باستان‎شناسي يونسکو و دانشگاه لهستاني

سازمان يونسکو با همکاري دانشگاه ورشو لهستان بورس باستان‎شناسي سال 2019-2018 را ارائه مي‌دهد.به گزارش دانشگاه شهيد بهشتي، سازمان يونسکو با همکاري دانشگاه ورشو لهستان، شرايط بهره‌مندي از بورس باستان‎شناسي سال 2019-2018 را اعلام کرده است. شروع دوره از 1 اکتبر 2018 به مدت 8 ماه خواهد بود.متقاضيان واجد شرايط لازم است، مدارک موردنياز را در دو نسخه به همراه نسخه الکترونيکي (لوح فشرده) تا پيش از 10 ارديبهشت 1397 به نشاني کميسيون ملي يونسکو- ايران ارسال کنند.

همچنين در صورت معرفي افراد متقاضي بهره‌مندي از بورس به کميسيون ملي يونسکو، مراتب جهت ثبت در سوابق به دفتر همکاري‌هاي علمي بين‌المللي نيز منعکس شود.

راه‎اندازي مراکز توانمندسازي اعضاي هيئت علمي در دانشگاه‌ها

مدير کل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي از راه‌اندازي مراکز توانمندسازي اعضاي هيات علمي در دانشگاه‌هاي کشور خبر داد.به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت علوم، محمدرضا آهنچيان در نشست هم‌انديشي و آشنايي با سامانه آموزش عالي(HES) ، اظهار داشت: هدف، روش و چگونگي اجراي برنامه‌هاي درسي، از مهم‌ترين مباحثي است که در گروه‌هاي تخصصي برنامه‌ريزي درسي و گسترش آموزش عالي بايد بر روي آن تمرکز شود.

وي بر ارزشيابي و نظارت بر اجراي برنامه‌هاي گروه‌هاي تخصصي برنامه‌ريزي درسي و گسترش آموزش عالي تأکيد و اظهار اميدواري کرد گروه‌هاي تخصصي به صورت سالانه يا دوسالانه از لحاظ اقدام و سطح اقدام درخصوص بازنگري، تدوين برنامه‌ها و مأموريت‌هايي که بر عهده دارند مورد ارزشيابي قرار گيرند.

مدير کل دفتر برنامه‌ ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تقويت گروه‌هاي تخصصي از طريق برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي و جزوات، سياست ادغام بخش‌هاي پژوهش و فناوري در حوزه‌هاي برنامه‌ريزي و گسترش آموزش عالي و ارتقاي سطح اثربخشي گروه‌هاي تخصصي را به عنوان مأموريت‌هاي مطمح نظر دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي عنوان کرد.وي با اشاره به شعار ملي سال مبني بر «حمايت از کالاي ايراني» و سياست‌هاي کلان کشور در افزايش توليد ملي و بحث توسعه از زاويه علم، خاطرنشان کرد: يکي از سياست‌هايي که در حوزه معاونت آموزشي وزارت علوم در سال 1397 دنبال مي‌شود «ارتقاي برنامه‌هاي مهارت‌افزايي دانشجويان» است.

مدير کل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي بر توجه به ارتقاي مهارت‌افزايي در برنامه‌هاي درسي و چگونگي برنامه‌ريزي درسي در راستاي افزايش توليد ناخالص ملي که منجر به ارتقاي سطح اقتصاد ملي کشور مي‌شود تأکيد کرد.وي به بهبود کيفيت تدريس و لزوم توانمندسازي اعضاي هيات علمي با تأکيد و تمرکز بر اعضاي جوان‌تر و تازه استخدام شده اشاره کرد و گفت: درصدد هستيم مراکز توانمندسازي اعضاي هيات علمي را در دانشگاه‌ها فعال کنيم تا بتوانيم از طريق اعضاي هيات علمي که در مسير توانمندسازي گام برمي‌دارند نسبت به ارتقاي کيفيت آموزشي با همت جدي‌تري پيش رويم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي