جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 معادلات انرژي 

 آتش سوزي در شرکت نفت گچساران

مديرعامل نفت گچساران گفت: بخشي از تاسيسات شرکت نفت و گاز واقع در جاده قديم سد چم‌شير دچار حريق شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس اين گزارش مجموعه 167 شرکت نفت گچساران 1 وابسته به شرکت بهره‌برداري نفت و گاز بر اثر سانحه‌اي دچار حريق شد.

مديرعامل نفت گچساران در خصوص اين حادثه گفت:پيمانکار در مجموعه در حال انجام اصلاحيه بوده که اين آتش سوزي به وقوع پيوسته است.صيدالي با بيان اينکه دو نفر از نيرو‌هاي پيمانکار دچار آتش سوزي 65 و 15 درصد شده اند گفت: با حضور به موقع نيرو‌هاي عملياتي در مجموعه ضمن مهار آتش؛ حادثه ديدگان نيز در سريعترين زمان ممکن اعزام شدند.

ايران در ماه مارس 2 ميليون و 100 هزار بشکه نفت خام صادر کرد

ايران در ماه مارس حدود 2 ميليون و 100 هزار بشکه نفت خام به کشورهاي آسيايي و اروپايي صادر کرده است، پيش‌بيني مي‌شود اين رقم در ماه آوريل افزايش يابد.به گزارش شانا، چين و هند بزرگ‌ترين مشتريان نفت ايران هستند که در مجموع بيش از يک ميليون بشکه نفت خام از ايران دريافت مي‌کنند. پيش‌بيني مي‌شود اين رقم در ماه آوريل به نزديک يک ميليون و 300 هزار بشکه در روز برسد و چين و هند به ترتيب جايگاه خود را به‌ عنوان نخستين و دومين واردکنندگان نفت ايران حفظ کنند.

توتال، شل، اني، هلنيک پتروليوم، ساراس و ... نيز از مشتريان نفت ايران در اروپا هستند.

ايران همچنين در ماه مارس حدود 400 هزار بشکه در روز ميعانات گازي صادر کرده است که کره جنوبي با خريد نيمي از آن، بزرگ‌ترين مشتري ايران به شمار مي‌آيد.

البته کره‌جنوبي خواهان درخواست ميعانات گازي بيشتري از ايران است، اما به دليل افزايش مصارف داخلي و تخصيص آن به پالايشگاه ستاره خليج فارس امکان تحقق درخواست کره‌جنوبي از سوي ايران وجود ندارد. کره جنوبي هم اکنون روزانه حدود 200 هزار بشکه ميعانات گازي از ايران دريافت مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي