جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 برگزاري جلسه ستاد فني و شوراي هماهنگي جهاد کشاورزي گلستان 

 گرگان-قهرمان

اولين جلسه ستاد فني و شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي سازمان با حضور مهاجر رييس سازمان، معاونين، مديران ستادي، مديران شهرستاني و کارشناسان در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

در اين جلسه مختار مهاجر رييس سازمان جهاد کشاورزي استان گلستان در سخناني به ابلاغ سياستهاي اجرايي سازمان در سال 97 پرداخت و گفت: در سال 97 چند اولويت داريم که به ترتيب اراضي شيبدار و باغباني، پنبه، و سوياي بهاره از اهم اين اولويتهاست. چرا که در اراضي شيبدار با وجود اينکه پيشرفت خوبي هم داشتيم اما قابل قبول نيست در بحث پنبه هم در دو سال گذشته عقب گرد داشتيم و بايد سياستگذاري کنيم و برنامه داشته باشيم که بدون برنامه‌ريزي حرکت کردن فاقد ارزش است.

وي کمبود آب را بسيار جدي دانست و تاکيد کرد بحث مديريت بحران آب بايد در ستاد بحران مطرح شده و مصوبه شود. ما بايد بتوانيم 30 تا 40 درصد صرفه جويي در مصرف آب داشته باشيم.

مهاجر در ادامه هيوميک اسيد را به عنوان معجزه‌ي قرن خواند و گفت: هيوميک اسيد عناصر کمياب را فراهم مي‌کند. در صورتي که از آن به طور مداوم استفاده شود بافت خاک و کيفيت آن بهبود مي‌يابد و نفوذ آب و هوا در اطراف ريشه به راحتي انجام مي‌گيرد.

رييس سازمان جهاد کشاورزي استان افزود: از آنجايي که نقش هيوميک اسيد در بهبود ريشه‌زايي گياهان انکارناپذير است اميدوارم از طريق کارشناسان و مروجان به عنوان بهبوددهنده ساختار خاک به کشاورزان توصيه شده و کاربرد آن را در استان افزايش دهيم.مهاجر از مديران و کارشناسان بخش خواست هوشيارانه مراقب آفت‌ها باشند و بيماري‌ها را از طريق مروجان و کارشناسان به صورت روزانه ومرتب پيگيري و کنترل کنند. رييس سازمان جهاد کشاورزي استان در ادامه بر مديريت برداشت و دقت در اجراي پروژه‌هاي آبي و خاکي به دليل کمبود نقدينگي تاکيد کرد.سعيد حسن‌پور مدير توسعه بازرگاني سازمان در ادامه گفت: با توجه به ابلاغيه خريد تضميني محصولات زراعي سال زراعي توسط وزير محترم جهاد کشاورزي برنامه‌ريزي‌هاي اوليه درخصوص جانمايي مراکز خريد، کارشناسان ذي‌حسابي وتشکيل کارگزاري سازماني و استاني انجام شده است.وي افزود: تعداد 120 مرکز جهت خريد گندم، 39 مرکز خريد کلزا و 15 مرکز خريد جو در نظر گرفته شده است.

در ادامه خانم جمشيدي مدير امور برنامه و بودجه سازمان گفت: اعتبارات تملکي استاني( عمراني) در سال 96 بالغ بر 108 ميليارد تومان مصوب شد که 40 ميليارد تومان در رديفهاي اعتباري متفاوت به صورت نقدي و اسناد خزانه اسلامي به سازمان جهاد کشاورزي به منظور اجراي پروژه‌هاي عمراني تخصيص داده شد.

وي افزود: با توجه به سهم تخصيص اعتبارات، بايستي مديران ستادي بخشهاي تخصصي و شهرستاني در برنامه‌ريزي سال 97 به اولويت‌بندي پروژه‌ها توجه ويژه اي داشته باشند تا پس از تصويب در شوراي برنامه‌ريزي شهرستانها اعتبارات به بهترين وجه ممکن به پروژه‌هاي داراي اولويت تخصيص يابد. مدير امور برنامه و بودجه سازمان گفت: با توجه به اينکه پاداش پايان خدمت بازنشستگان سال 95 به طور کامل پرداخت شد و ذخيره مرخصي بازنشستگان سال 95 نيز تا سقف 85 درصد پرداخت شده است جزو سه استان برتر کشور عمل کرده ايم و از اين حيث تا حدي جبران زحمات ايشان شده است. وي تاکيد کرد مديران ستادي و شهرستاني و تمام پرسنل سازمان صرفه‌جويي در هزينه‌هاي جاري را در راس تمام برنامه‌هاي کاري خود قرار دهند تا از محل صرفه‌جويي هزينه‌هاي جاري، سهم پرداختي رفاهي پرسنل افزايش يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي