جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 در استان 

 مديرعامل شرکت آبفاي استان اصفهان:

کيفيت و سلامت آب شرب اصفهان تغيير نکرده است

اصفهان-راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به منابع جايگزين براي تامين آب شرب مردم در اصفهان گفت: درست است به دليل کاهش بي‌سابقه حجم ذخيره سد زاينده‌رود براي تامين آب شرب پايدار مردم در صدد منابع جايگزين هستيم اما اين امر دليل بر کاهش کيفيت و سلامت آب شرب در اصفهان نمي‌باشد. چرا که همه روزه مراکز ذيصلاح منابع آب شرب را مورد بازرسي و آزمايشهاي ميکروبي و شيميايي قرار مي‌دهند .

مهندس هاشم اميني اعلام کرد: همه روزه نظارت مستمر از سوي مسئولان امر در شرکت آب وفاضلاب و مراکز بهداشت استان بر کيفيت آب شرب استان انجام مي گيرد و به رغم کاهش حجم ذخيره سد زاينده‌رود و شناسايي وايجاد منابع جايگزين، نظارت کيفي بر منابع آب شرب جديتر دنبال مي‌شود؛ زيرا خط قرمز وزارت نيرو و به تبع آن شرکت آبفاي استان اصفهان کيفيت آب شرب است .

وي با تاييد کيفيت آب شرب شهرها و روستاهاي تحت پوشش طرح آبرساني اصفهان بزرگ افزود: در حال حاضر 56 شهر و300 روستا در استان اصفهان تحت پوشش طرح آبرساني اصفهان بزرگ قرار دارند که با کاهش حجم ذخيره سد زاينده‌رود براي تامين آب شرب جمعيتي بالغ بر چهار ميليون نفر چاره اي جز استفاده از منابع جايگزين مانند چاهها نيست؛ اما اين اطمينان به مردم استان داده مي‌شود که آب شربي که در اختيار آنها قرار مي‌گيرد عاري از هر گونه آلودگي ميکروبي و مطابق با شاخصهاي استانداردآب شرب تعريف شده از سوي مراکز ذي صلاح مي‌باشد. مهندسي اميني با ابراز اطمينان از اعمال نظارت دقيق برکيفيت آب شرب و بهره‌گيري از آزمايشگاههاي معتبر و مجهز شرکت آبفا و شبکه بهداشت استان ، از مردم اصفهان درخواست نمودبه هيچ وجه نگران سلامتي و کيفيت آب شرب نباشند.مديرعامل شرکت آبفاي استان اصفهان تغيير مزه آب را طبيعي خواند و تصريح کرد: مسلم است که طعم و مزه آبي که از چاهها تامين مي‌شود تفاوت ناچيزي با طعم آب طرح داشته باشد و اين امر ناشي از ذائقه افراد است و مربوط به کيفيت آب نمي‌باشد زيرا شرکت آبفاي استان اصفهان در هر شرايطي آب شرب باکيفيت مطلوب را دراختيار مردم قرار مي‌دهد.

رئيس شوراي شهر دماوند:

پارک 22 هکتاري «بحران» در دماوند احداث مي‌شود

دماوند-صادقعلي

رئيس شوراي اسلامي دماوند از احداث پارک 22 هکتاري به عنوان محل اسکان موقت و پارک بحران خبر داد.

غلامرضا ذبيحي در گفتگو با خبرنگار آفرينشو با اعلام احداث پارک 22 هکتاري دماوند بيان داشت: اين پارک به عنوان محور توسعه معابر شهري و ستاد توسعه بحران تعريف مي‌شود و به عنوان محور محل اسکان موقت در موارد اضطراري و پارک بحران در اختيار مجموعه شهرداري قرار مي‌گيرد.

ذبيحي بيان داشت: اين پارک به مساحت 22 هکتار روبروي بيمارستان سوم شعبان؛ حدفاصل خيابان سوم شعبان و منطقه محک دماوند واقع مي‌شود و اين 2 خيابان را به هم وصل مي‌کند که در تسهيل تردد خودروها تاثيرگذار است و دسترسي اضطراري به بيمارستان را در موارد بحراني ممکن مي‌سازد.

بودجه مصوب شوراي شهر؛ محور کار شهرداري در سال 97

وي افزود: در سال 97 حدود 80 ميليارد تومان بودجه در اسفند ماه 96 به تصويب شورا رسيد و از طريق سامانه استانداري ثبت شد و در کميته انطباق مطرح شده است، محور کار شهردار در سال 97 بودجه مصوب شوراي اين شهر است و بودجه80 ميلياردي شهرداري نسبت به سال گذشته کمتر از ده درصد افزايش داشته است که نزديک به 90 درصد بودجه مصوب شورا محقق شده است.

ذبيحي بيان داشت: اميدواريم همشهريان با پرداخت عوارض سالانه و عوارض کسب پيشه محور درآمد پايدار را براي شهرداري دماوند رقم بزنند.

صدور مجوز ترانزيت 86 هزار تن انواع فرآورده‌هاي دامي از قرنطينه مرزي بازرگان

اروميه- صديقي

مدير کل اداره دامپزشکي آذربايجان غربي گفت: مجوزهاي ترانزيتي 86 هزار و 503 تن انواع فرآورده هاي دامي در مرز بازرگان ماکو صادر شد.

کاميار داهيم از بازديد و نظارت‌هاي بهداشتي محموله‌هاي دامي توسط مأموران مستقر در قرنطينه مرزي بازرگان خبر داد و اظهار داشت: مجوزهاي ترانزيتي 86 هزار و 503 تن انواع فرآورده‌هاي دامي در مرز بازرگان ماکو صادر شده است.وي خاطرنشان کرد: در 12 ماهه سال 96 مقدار 86 هزار و 503 تن انواع فرآورده‌هاي دامي از مرز بازرگان به کشورهاي ترکمنستان، ازبکستان، تاجيکستان، عراق، افغانستان، قطر و آذربايجان ترانزيت شده است.داهيم بيان کرد: درراستاي ايفاي نقش کليدي جمهوري اسلامي ايران به عنوان پل اقتصادي کشورهاي غربي و ممالک آسيايي در قالب ترانزيت بين کشوري کالاها و به منظور اعمال کنترل‌هاي بهداشتي لازم، انواع فرآورده‌هاي دامي به تعداد 35 قلم و به وزن کلي 86 هزار و 503 تن از کشورهاي اتريش، آلمان، اکراين، ترکيه، مصر، هلند، بلژيک، بلغارستان، ژاپن، ترکمنستان، چک، چين، فرانسه، لهستان، ليتواني وارد شده‌اند.مدير کل اداره دامپزشکي آذربايجان غربي گفت: اين فرآورده‌ها پس ازبازديد هاي بهداشتي محموله‌ها در محل قرنطينه مرزي بازرگان و صدور گواهي‌هاي ترانزيتي به کشورهاي آذربايجان، ترکمنستان، تاجيکستان، عراق، افغانستان، پاکستان، ازبکستان و قطر ترانزيت شده است.

پيوستن 500 نفر از خانواده بزرگ توزيع برق استان مرکزي به کمپين «بي‏زباله»

اراک-الهام فراهاني

500 نفر از خانواده بزرگ توزيع برق استان مرکزي به کمپين بي‎زباله پيوستند. به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي، بيش از 500نفر از کارکنان، بازنشستگان شرکت توزيع برق استان مرکزي همراه با خانواده با حضور در منطقه تخت سيد کرهرود و پاکسازي اين منطقه از زباله به کمپين بي‎زباله پيوستند.براساس اين گزارش، هدف از کمپين بي‎زباله فراهم کردن يک راهکار ساده مي‎باشد که بتواند توجه مردم را به موضوع توليد زباله و مديريت پسماند جلب نمايد و مسلما احساس مسئوليت نسبت به محل زندگي و شهر تنها شرط پيوستن به اين پويش اجتماعي به جهت نگهداري محيط زيست براي نسل فردا مي‏باشد.عدم استفاده از ظروف يکبار مصرف وپلاستيکي يکي از ويژگيهاي برگزاري همايش بزرگ خانوادگي شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي بود. برگزاري نماز جماعت و مسابقات ورزشي و کوهپيمايي از ديگر برنامه‏هاي اجراشده در اين همايش بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي