جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 تحليل رويترز از آسيايي هاي جام جهاني
 ايران، اميد اول آسيا در روسيه 

 خبرگزاري رويترز در گزارشي به بررسي وضعيت تيم‌هاي آسيايي حاضر در جام جهاني روسيه پرداخته و ايران را اميد اول قاره آسيا در اين مسابقات معرفي کرده است. در اين گزارش آمده است:

براي اولين بار پنج تيم از قاره آسيا در جام جهاني 2018 روسيه حاضر خواهند بود که بيش‌ترين تعداد تيم‌هاي اين قاره در جام جهاني است ولي تنها يک تيم آسيايي به جام جهاني مي‌رود که حداقل در يک سال اخير دست به تغيير سرمربي خود نزده و آن تيم، ايران است. حضور هفت ساله کارلوس کي‌روش در تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران قابل مقايسه با وضعيت سرمربيان ژاپن، کره جنوبي، عربستان سعودي و استراليا نيست.

اخيرا فدراسيون فوتبال ژاپن، سرمربي بوسنيايي خود يعني وحيد هليل‌هودزيچ را از سمت خود اخراج کرد و آرکرا نيشينو را به عنوان سرمربي خود انتخاب کرد. قبل‌تر در تيم‌ ‌ملي فوتبال استراليا شاهد تغيير سرمربي بوديم؛ جايي که آنژه پوسته اوغلو جاي خود را به سرمربي سابق عربستان سعودي يعني برت فان مارويک داد. در تيم‌ ‌ملي فوتبال کره جنوبي هم شاهد چنين تغيير و تحولي بوديم. بعد از شکست برابر قطر در انتخابي جام جهاني روسيه، اشتليکه آلماني از سمت خود برکنار شد و جاي خودش را به يک سرمربي داخلي داد و در نهايت کره جنوبي توانست جواز حضور در جام جهاني را هم به دست بياورد.

در تيم‌ ‌ملي فوتبال عربستان سعودي بحران بيش‌تر بود. آن‌ها ابتدا فان مارويک را جانشين بائوسا کردند ولي در ادامه‌ خوان آنتونيو پيتزي را به عنوان سرمربي جديد خود انتخاب کردند واين مربي نيز با مشکل روبه‌رو شد. تساوي يک بر يک برابر اوکراين و شکست سنگين چهار بر صفر برابر بلژيک باعث شد اين مربي نيز با مشکل روبه‌رو شود؛ تا جايي که درباره حضور هکتور کوپر روي نيمکت اين تيم صحبت مي شود. با اين حال با در نظر گرفتن اين که زمان کمي تا آغاز جام جهاني 2018 روسيه باقي‌ مانده است، اين تغييرات مي‌تواند تاثير بدي روي تيم‌ها داشته باشد.

تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران بهترين تيم آسيا در رده‌بندي فيفا که در رده سي و ششم قرار دارد، اميد اول قاره آسيا براي درخشش در جام جهاني روسيه است. حتي با وجود اين که آن‌ها با تيم‌هاي ‌اسپانيا، پرتغال و مراکش هم گروه شدند. با وجود اختلاف کارلوس کي‌روش با فدراسيون فوتبال ايران اين مربي پرتغالي هم‌چنان مي‌تواند روزهاي اميدبخشي را پيش روي خود در فوتبال ايران ببيند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي