جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 خبـــرنامه 

 شفر پيشنهاد 800هزار دلاري را رد کرد؟

حرف و حديث‌ها درباره شرايط و مبلغ قرارداد جديد وينفرد شفر با استقلال در هفته‌هاي گذشته سروصداي زيادي در محافل ورزشي به راه انداخته است. موفقيت‌هاي چشم‌گير اين مربي در ليگ و ليگ قهرمانان آسيا و جام حذفي با استقلال و فوتبال حساب‌شده‌اي که آبي پوشان در مسابقات به نمايش مي‌گذارند، باعث شده شفر خيلي زود به مرد مورد علاقه هواداران ميليوني استقلال تبديل شود و همه خواهان ادامه حضورش در تيم باشند.

شفر که در ابتداي حضور در استقلال با قراردادي 1.5 ساله اما مشروط هدايت اين تيم را بر عهده گرفت، قرار بود تا پايان فصل نزديک به 300 هزار دلار دريافتي از باشگاه داشته باشد که برخي رسانه‌ها رقم دقيق 280 هزار دلار را در اين رابطه گزارش دادند.

در قرارداد شفر با استقلال براي تمديد قرارداد هم شرط و شروط ويژه‌اي تعيين شده بود. در بند شروط تمديد قرارداد شفر با استقلال به صراحت آمده است: «باشگاه استقلال بايد قهرمان جام حذفي يا ليگ برتر شود. در صورتي که تيم به قهرماني ليگ نرسد، بايد حداقل قهرمان جام حذفي شود. رتبه استقلال در ليگ برتر نبايد پايين‌تر از رده سوم باشد. در صورتي که دستاورد‌هاي تحت توافق در اين قرارداد به تحقق بينجامد، قرارداد براي يک فصل ديگر تمديد مي‌شود. افزايش دستمزد در قرارداد بعدي مي‌تواند تا 600 هزار دلار باشد که توسط طرفين بايد توافق حاصل شود».

در همين مدت هم مديران باشگاه استقلال وقتي شاهد تحول تيم خود با شفر بودند تصميم گرفتند قبل از اينکه قهرماني در جام حذفي توسط او تحقق پيدا کند با توجه به رضايتي که از عملکرد مربي آلماني وجود داشت، قرارداد او را با همان 600 هزار دلار تمديد کنند که در همان ابتدا شفر اعلام کرده است اين رقم مورد توافق او نيست و خواهان دستمزدي منصفانه از سوي باشگاه استقلال است.

به همين ترتيب در هفته‌هاي اخير و با توجه به گراني ارز ابهامات و شايعات بسيار زيادي در رابطه با پرونده قرارداد شفر مطرح شده و اين مربي و باشگاه هم هنوز به صورت شفاف و صريح درباره جزئيات مذاکرات خود صحبتي نداشته‌اند تا همين اتفاق باعث شود شرايط براي شايعه سازي بيشتر فراهم باشد. در اين بين، اما چند وقت قبل در رسانه‌ها عنوان شد که باشگاه استقلال پيشنهاد 800 هزار دلاري به وينفرد شفر داده است و اين مربي احتمالا با چنين دستمزدي فصل بعد هم سرمربي آبي پوشان خواهد بود.

حالا خبر رسيده که در جريان مذاکرات صورت گرفته، مديران باشگاه استقلال به شفر پيشنهاد داده بودند با 800 هزار دلار براي خودش و دستيارانش قرارداد خود را تمديد کند که اين شرايط مد نظر باشگاه مورد تاييد مربي موفق استقلال واقع نشده است و شفر معتقد است براي قرارداد خودش بايد حداقل 800 هزار دلار ثبت شود.

البته که شفر اين حق را دارد با توجه به موفقيت‌ها پول بيشتري هم در مذاکرات به باشگاه استقلال پيشنهاد بدهد و در نهايت طرفين بايد بر سر يک مبلغ مشخص به توافق برسند. مسئله قابل تامل اينجاست که شفر پيشنهاد 800 هزار دلاري براي خودش و دستيارانش را اصلا قبول نکرده است و به نظر مي‌رسد اگر واقعا اراده‌اي براي تمديد قرارداد شفر و دستيارانش وجود داشته باشد اين اتفاق بيش از 1 ميليون دلار هزينه روي دست باشگاه خواهد گذاشت.در اين ميان نبايد از ياد برد که با توجه به ناکامي‌هاي استقلال در فصول گذشته و ناراحتي هواداران و اهميتي که اين تيم براي مردم دارد نتايج خوب آنها روي نشاط عمومي تاثير مستقيم مي‌گذارد و به همين دليل وزارت ورزش و مديريت باشگاه به راحتي نمي‌توانند عملکرد شفر را ناديده بگيرند. هوادار در شرايط کنوني خواهان ادامه حضور اين مربي در استقلال است و حضور مربي ايراني هم باب رضايت نخواهد بود.بحث مهم ديگر اينجاست که شنيده مي‌شود بعضي جريان‌ها و افراد با طول دادن روند مذاکرات و ماجراي افزايش دستمزد شفر به دنبال سودجويي خودشان هستند که نبايد به راحتي از کنار اين موضوع گذشت؛ به ويژه که شايعه شده يک جريان خاص به دنبال مانع گذاشتن در روند مذاکرات شفر و استقلال هستند تا مقدمات حضور يک مربي خارجي نسبتا موفق در ليگ يک را براي فصل بعد را فراهم کنند!

با توجه به اين اتفاقات بايد ديد در نهايت تصميم نهايي که سيدرضا افتخاري و مديران باشگاه براي سرمربي استقلال در فصل آينده اتخاذ خواهند کرد چه خواهد بود. به نظر مي‌رسد که شفر در استقلال ماندني است و در نهايت هم پول خوبي در قرارداد جديد ثبت خواهد کرد؛ اتفاقي که احتمال دارد بعد از فينال جام حذفي رخ بدهد. چرا که نتيجه فينال با توجه به طول کشيدن روند مذاکرات مالي، تاثير زيادي روي مبلغ توافقي خواهد گذاشت.

تکذيب پاريسي ها

با توخل توافق نکرده‌ايم

ناصر الخليفي پس از پيروزي 7-1 تيمش مقابل موناکو که باعث شد قهرماني پاريسي ها در لوشامپيونه قطعي شود خبر توافق با توماس توخل براي قبول هدايت پاريسن ژرمن را رد کرد. الخليفي به شبکه canal plus گفت: «اگر با کسي به توافق رسيده بوديم مطمئن باشيد که آن را به شما اعلام مي کرديم. اوناي امري مربي تيم ما است و با ما تا پايان فصل قرارداد دارد. ما کارهاي مثبت زيادي در اين فصل انجام داديم. ما قهرمان فرانسه شديم. فصل هنوز نشده و جام حذفي باقي مانده است. فتح ليگ قهرمانان هدف بزرگ ما است اما اين کار سختي است. ما تلاش زيادي مي کنيم اما بقيه باشگاه ها هم بيکار ننشستند.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي