جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

 خبـــرنامه 

 توصيه پروين به استيلي:

مدير فني يعني کشک!‌

حميد استيلي بعد از انتخاب به عنوان مدير تيم ملي اميد ايران، در يکي از نخستين اقداماتش با علي پروين تماس و از او رخصت گرفته است. در اين تماس البته علي پروين توصيه جالبي به شاگرد سوگلي‌اش داشته؛ شاگردي که وقتي به پرسپوليس برگرداندش، پيراهن شماره هفتش را از تالار افتخارات تيم در آورد و به او داد. علي پروين در اين تماس به استيلي گفته:«حميد! من که آخرش نفهميدم چي شد. ولي تاج يک بار گفت مديرفني. بعدش گفت مدير تيم. يادت باشه مديرفني نشي که مديرفني يعني کشک!»

اين جمله تاريخي علي پروين درباره پست مديريت فني، سال هاست که به يک متر در فوتبال ايران بدل شده است و بعد از حضورش در اين سمت در پرسپوليس، به هيچ کس توصيه حضور در سمت مديرفني تيم را نمي‌کند. البته استيلي با انتخاب اعضاي کميته فني و توسعه فدراسيون فوتبال مدير تيم ملي اميد ايران شده است؛ سمتي که در همه جاي دنيا رايج است و مثلا اليور بيرهوف سرشناس مدير تيم فوتبال آلمان است.

استيلي مسئوليت دارد تا در تعامل با باشگاه‌ها بتواند براي بازي‌هاي حساس زير 23 سال در جاکارتاي اندونزي و مسابقات اميدهاي المپيک که از شهريورماه آغاز مي‌شود، تيم ملي ايران را آماده کند. او بايد مسائل مديريتي تيم از خروجي بازيکنان، گرفتن يار از باشگاه‌ها و موارد مختلف از اين دست را بر عهده داشته باشد و در تعامل با فدراسيون فوتبال بتواند نيازهاي تيم را فراهم کند. سرمربي اميدها تا چند روز آينده معرفي مي شود.

دو‌راهي حسيني

سپاهان يا اروپا؟

تمديد قرارداد با سيد حسين حسيني براي استقلال به چالشي تازه در نقل و انتقالات تبديل مي‌شود. حسيني که در فصل جاري چند مقطع را به‌عنوان دروازه‌بان اول استقلال سپري کرد و همه دچار اين تصور شدند که مهدي رحمتي بايد براي فصل آينده تصميم تازه‌اي بگيرد، انگار تصميماتي در سر دارد که استقلالي‌ها را بايد به فکر حفظ رحمتي بيندازد.

حسيني دو راهي تازه‌اي براي خود ساخته که مسير هيچ‌کدام از آنها استقلال نيست. سپاهان يکي از گزينه‌هاي حسين حسيني است و البته راه دوم اروپاست. حسيني به بازي در اروپا فکر مي‌کند و مي‌خواهد تجربه‌هاي تازه‌اي داشته باشد؛ تجربه‌هايي که شايد در آينده بتواند او را به مرد شماره يک تيم ملي تبديل کند. حسيني براي سبقت گرفتن از عليرضا بيرانوند و براي بردن بازي از امير عابدزاده و ديگران شايد بهترين راه را انتخاب کرده باشد. بازي در اروپا به‌خصوص اگر در ليگ و تيم خوبي باشد، مي‌تواند راه‌هاي تازه‌اي را براي حسين حسيني بگشايد. او مي‌داند که اگر در اين سن و با موقعيت حضور در فهرست جام جهاني فرصت بازي در اروپا را به دست نياورد، در آينده کارش سخت‌تر خواهد شد. سپاهان هم اما گزينه جالب و يک چالش جديد براي اوست.

اگر جدايي حسيني را قطعي بدانيم، استقلال در واقع به مهدي رحمتي برمي‌گردد‌. رحمتي در فصل جاري تمام روزهاي نيمکت نشيني را در سکوت گذراند و هرگز براي استقلال حاشيه‌اي توليد نکرد تا نشان دهد پخته‌تر از گذشته رفتار مي‌کند.

پيغامي که سردار فرستاد

فيکس در روسيه

درخشش سردار آزمون در رقابتهاي دو هفته اخير ليگ برتر روسيه يک پيغام مهم براي ساير مهاجمان تيم ملي دارد؛ اينکه آنها بايد اميدوار باشند که کي روش بخواهد در جام جهاني از 2 مهاجم در ترکيب اصلي استفاده کند چرا که اگر او تيمش را با يک مهاجم به ميدان بفرستد، سردار گزينه اصلي او خواهد بود. کي روش آنقدر به سردار اعتقاد دارد که حتي در زماني که اين بازيکن عملکرد قابل قبولي در روبين کازان نداشت، به اردوي تيم ملي دعوت شد و جلوي الجزاير ثابت کرد که سردار تيم ملي با سردار روبين کازان تفاوت زيادي دارد. آزمون بعد از درخشش جلوي الجزاير، حالا در تيم باشگاهي اش هم روزهاي خوبي را پشت سر مي گذراند و قطعا او يکي از 11 بازيکن اصلي تيم کي روش در روسيه خواهد بود.

نکونام، گزينه اصلي فدراسيون براي تيم اميد

گويا اخبار منتشر شده درباره انتخاب جواد نکونام به عنوان سرمربي تيم اميد را بايد جدي گرفت. فارس درباره اين موضوع نوشته:" فدراسيون فوتبال مذاکراتي با سرمربي فعلي نساجي داشته است اما نکونام پاسخ نهايي براي قبول هدايت تيم اميد را منوط به پايان بازي هاي دسته اول فوتبال کرده است. سه هفته ديگر بازي هاي ليگ دسته يک تمام مي شود و نساجي هم اين روزها وضعيت حساسي دارد. اين تيم اين هفته در يک بازي حساس بايد به مصاف نفت مسجد سليمان برود. نکونام هم نمي خواهد در اين شرايط حساس ذهنش از تمرکز بازي هاي نساجي بهم بريزد."


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي