جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5829

 معادلات انرژي 

 مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي:

کسي خروج ايران از بازارهاي بين‌المللي نفت را نخواهد ديد

مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران با اشاره به خروج آمريکا از برجام و تاثير آن روي فرآيند صادرات نفت ايران گفت: دنيا به نفت نياز دارد و ايران در حوزه تعاملات نفتي، نقش‌آفريني مي‌کند. ممکن است کاهش داشته باشيم اما کسي خروج ايران از بازارهاي بين‌المللي نفت را نخواهد ديد.

به گزارش آفرينش ، سيد پيروز موسوي در نشست خبري که در چهارمين روز از نمايشگاه نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي برگزار شد، اظهارکرد: رئيس جمهور شب گذشته آينده را روشن کرد؛ بنابراين بايد به ساخت داخل اعتقاد داشته باشيم و از فرصتي که برجام و اتحاديه اروپا به ما داده است، استفاده کنيم.

وي با اشاره به تفاهم‌نامه‌اي که امروز بين اين شرکت و يک شرکت انگليسي امضاء شد، گفت: امروز شاهد حضور رايزن انگليس بوديم و طبق تفاهم‌نامه‌اي که امضاء شد قرار است تجهيزات مهمي که پشتيبان توليد در کشور است، در اختيار ما قرار دهند. در واقع هم در زمينه آموزش و هم در زمينه تعميرات اين شرکت به کمک ما خواهد آمد.

مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران با بيان اينکه در سال گذشته 1050 نفتکش در پايانه‌هاي عسلويه، ‌ خارگ و پايانه‌هاي شمال حضور يافتند، گفت: اين ميزان در سال گذشته نسبت به سال 1395 معادل 38 درصد رشد داشته است. همچنين در سال گذشته پذيراي کشتي‌هاي بزرگ‌تري در خارگ بوديم. در زمان تحريم‌ها، ‌کشتي‌هاي خارجي به جز کشتي‌هاي ژاپني اجازه ورود به خليج فارس را نداشتند.موسوي با اشاره به آغاز سوآپ نفت خام از سال گذشته از ترکمنستان گفت: در اين راستا تاکنون 71 نفتکش تخليه شده و حدود 3.5 ميليون بشکه نفت سوآپ شده است.

قيمت گريدهاي نفتي ايران افزايش يافت

شرکت ملي نفت ايران قيمت همه گريدهاي نفتي خود را که در ژوئن از جزيره خارک به مقصد آسيا بارگيري مي‌شوند، افزايش داد.

به گزارش ايسنا، پلاتس به نقل از يک منبع آگاه در شرکت ملي نفت ايران نوشت: قيمت فروش رسمي گريد نفت "لايت ايران" براي ژوئن 70 سنت در هر بشکه افزايش يافت و 2 دلار بالاتر از ميانگين قيمت نفت عمان/دوبي شد.

در اين بين قيمت فروش رسمي "ايران هوي" و "فروزان" براي ژوئن هر کدام 85 سنت در هر بشکه افزايش يافت.

شرکت ملي نفت ايران قيمت فروش رسمي ژوئن "سوروش" به مقصد آسيا را 55 سنت در هر بشکه افزايش داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي