جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

 ميز خبر 

 ايران بيانيه هاي دبيرکل سازمان همکاري اسلامي را محکوم کرد

سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران بيانيه هاي جانبدارانه و غيرسازنده دبيرکل سازمان همکاري اسلامي در موضوعات منطقه اي را خلاف اهداف اين سازمان خواند و آن را محکوم کرد.

به گزارش مرکز ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه بهرام قاسمي در واکنش به بيانيه ضد ايراني اخير يوسف بن احمد العثيمه دبيرکل سازمان همکاري اسلامي که در حمايت آشکار از اقدام سخيف دولت آمريکا در خروج از برجام صادر شد ، آن را محکوم کرد.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران افزود: بيانيه‌ غيرمسئولانه و ناشيانه دبيرکل سازمان همکاري اسلامي کاملاً خارج از شرح وظايف نامبرده، ناقض اصل بي‌طرفي دبيرخانه و هماهنگ با سياست ضد اسلامي دولت آمريکا، رژيم صهيونيستي و دولت عربستان سعودي صادر شده است و گامي ديگر در تضعيف اعتبار و جايگاه اين سازمان است.

کاخ سفيد: محکوميت حمله ايران به اسرائيل

کاخ سفيد اعلام کرد که «حملات موشکي تحريک‌آميز» ايران را از خاک سوريه محکوم مي کند و حق اسرائيل در دفاع از خود را به رسميت شناخت.به گزارش عصرايران، يورونيوز نوشت: به دنبال حملات نظامي متقابل ايران و اسرائيل، کاخ سفيد براي محکوم کردن ايران بيانيه‌اي صادر کرد و گفت: «حملات موشکي رژيم ايران و مورد هدف قرار دادن اسرائيل غيرقابل قبول است. اين اقدامات براي کل خاورميانه بسيار خطرناک است.»

در ادامه اين بيانيه آمده است: «سپاه پاسداران جمهوري اسلامي بايد مسئوليت کامل عواقب اقدامات بي‌ملاحظه‌اش را بپذيرد و از آن‌ها و حزب‌الله مي‌خواهيم تا اين اقدامات تحريک‌آميز را ادامه ندهند.»

موگريني: اتحاديه اروپا مصمم به حفظ برجام است

فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا بار ديگر تاکيد کرد که اين اتحاديه اروپا مصمم به حفظ توافق هسته اي با ايران است و رايزني هاي در هفته آينده با وزيران خارجه ايران و سه کشور اروپايي پيگيري خواهد شد.

به گزارش ايرنا ، موگريني در کنفرانس وضعيت اتحاد اروپا در فلورانس ايتاليا با طعنه اي آشکار به سياست هاي دولت آمريکا گفت: حال و هواي اين دوره و زمانه مبني بر جيغ و داد ، نابود کردن و از هم گسيختن امور است اما اين راه حل مشکلات نيست.

وي افزود: ما نيازمند عقلانيت و گفت و گو هستيم .هيچ کشوري آن اندازه بزرگ يا قوي نيست که به تنهايي با جهان مواجه شود.موگريني در خصوص توافق هسته اي با ايران ضمن تاکيد بر اينکه اين توافق نتيجه داده و موفقيت آميز بوده است، گفت: اتحاديه اروپا مصمم به حفظ برجام است و من ترتيبي داده ام که هفته آينده با وزيران امور خارجه سه کشور فرانسه ، آلمان و انگليس ديدار کنم و متعاقب آن نيز با وزير امور خارجه ايران ديدار خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي