جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

 خبرنامه 

 قائم مقام وزير علوم خبر داد؛

صدور بيش از 2 هزار ويزا براي بازديد از دانشگاه‌هاي ايران

قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل گفت: در سال 1396، دو هزار و دويست ويزاي ورود به ايران براي بازديد از دانشگاههاي کشور با همکاري وزارت علوم صادر شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر حسين سالارآملي قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل و رئيس مرکز همکاريهاي علمي بين‌المللي وزارت علوم در نشست روساي 30 دانشگاه متولي همکاريهاي علمي بين‌المللي با ارائه گزارشي از عملکرد وزارت علوم در حوزه همکاريهاي علمي بين‌المللي گفت: در سال 1396، دو هزار و دويست ويزاي ورود به ايران براي بازديد از دانشگاههاي کشور با همکاري وزارت علوم صادر شد که اين ميزان، نشان‌دهنده رشد همکاريهاي علمي بين‌المللي در کشور است.

وي افزود: اکنون با احتساب دانشجويان جامعه‌المصطفي العالميه 55 هزار دانشجوي خارجي در ايران مشغول به تحصيل هستند که براساس تکاليف قانوني در برنامه ششم توسعه بايد تا سال 1400 شمسي اين تعداد دانشجويان خارجي را به 80 هزار دانشجو افزايش دهيم.

رئيس مرکز همکاريهاي علمي بين‌المللي وزارت علوم با اشاره به انتشار مقالات علمي به صورت مشترک به عنوان يک شاخص مهم در رتبه‌بنديهاي بين‌المللي گفت: هم اکنون 23 درصد مقالات علمي محققان ايران با مشارکت محققان بين‌المللي منتشر مي‌شود که بايد اين تعداد به 35 درصد افزايش يابد.

جزئيات برگزاري جشن دانش‌آموختگي دانشگاه الزهرا(س)

جشن دانش‌آموختگي دانشجويان دانشگاه الزهرا(س) 20 تيرماه در سالن همايشهاي برج ميلاد برگزار مي‌شود.

به گزارش دانشگاه الزهرا(س)، دانش‌آموختگان مقطع کارشناسي ورودي مهر سال 92 و بهمن ماه سال 91 مي‌توانند در اين جشن شرکت کنند.

همچنين دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد ورودي مهر و بهمن ماه سال 93 نيز مي‌توانند در اين مراسم حضور يابند.

حمايت وزارت علوم از ابتکار استان‌ها در سامان‌دهي آموزش عالي

قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه يزد گفت: وزارت علوم از طرح‌هاي مختلف مرتبط با ساماندهي آموزش عالي مانند ادغام، تجميع و بهينه‌سازي استفاده از ظرفيت مراکز آموزش عالي در استانها کاملا حمايت مي‌کند.

به گزارش ايسنا، دکتر عبدالرضا باقري در جلسه مشترک کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان و شوراي هماهنگي آموزش عالي استان در دانشگاه يزد با بيان اينکه در 40 سال گذشته مسير علمي کشور با پيشرفتهاي گوناگون همراه بوده است بيان کرد: امروز از نظر کيفي و کمي توسعه روزافزوني را از نظر علم و فناوري در کشور شاهد هستيم.

وي افزود: حضور بيش از 2000 متخصص در رشته‌هاي مختلف دانشگاهي در استان يزد يک دستاورد موفق براي اين استان است و استان يزد در وضعيت امروز در مقايسه با گذشته با زيرساختهاي علمي و فناوري بسيار خوبي روبرو است.

دکتر باقري اظهار داشت: تجربه راه‌اندازي کانون‌هاي تفکر در دانشگاه يزد نشان‌دهنده بلوغ تخصصي استان و تجربه متمايزي نسبت به ساير استان‌هاست که مي‌تواند تاثير قابل توجهي در حل مسائل جامعه از سوي دانشگاه‌ها داشته باشد.

قائم مقام وزير علوم و رئيس مرکز هياتهاي امنا و هيات مميزه مرکزي وزارت علوم گفت: در بحث محيط زيست و توسعه پايدار و جهاني شدن يزد بايد کارهاي زيادي انجام شود و اين وظيفه دانشگاههاست که با کار علمي و پژوهشي، استان را هر چه بهتر در اين مسيرها همراهي کنند.

دکتر باقري با تقدير از اينکه موضوع ساماندهي آموزش عالي استان يزد از دغدغه‌هاي دانشگاهيان اين استان يزد است بيان داشت: در شرايط ويژه فعلي و کمبود منابع، با تدبير و تلاش جمعي مي‌توان به اهداف پيش‌بيني شده دست يافت.

در اين نشست که جمعي از مسئولان و روساي دانشگاه‌هاي استان يزد نيز حضور داشتند، دکتر محمد صالح اولياء، رييس دانشگاه يزد با ارائه گزارشي از وضعيت علم، پژوهش، فناوري و نوآوري استان يزد گفت: تجميع دانشگاههاي استان بحثي جدي است و بايد براي اين موضوع چاره‌انديشي شود که پيشنهاد دانشگاه يزد طرح هر شهرستان يک دانشگاه براي استان است که با وفاق جمعي دانشگاههاي مختلف همراه است.

سرپرست جديد دانشگاه پيام‌نور ايلام معرفي شد

مراسم معارفه دکتر «عباس سهراب‌زاده»، سرپرست جديد دانشگاه پيام‌نور استان ايلام با حضور دکتر «محمدحسن دوگاني» معاون حقوقي، مجلس و امور استان‌هاي دانشگاه پيام‌نور برگزار و در اين مراسم همچنين از زحمات دکتر «قباد منصوري» تقدير شد.

اجراي طرح بيمه دانشجويي در دانشگاه شريف

طرح بيمه دانشجويي با همکاري سازمان تامين اجتماعي در دانشگاه صنعتي شريف اجرا مي‌شود.

به گزارش دانشگاه صنعتي شريف، با همکاري شعبه 13 تامين اجتماعي طرح بيمه دانشجويي در دانشگاه صنعتي شريف آغاز شده است.

براين اساس دانشجويان اين دانشگاه مي‌توانند با پرداخت حق بيمه مقرر به سازمان تامين اجتماعي در طول مدت تحصيل خود از مزاياي بازنشستگي سازمان تامين اجتماعي بهره‌مند شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي