جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

 استاندار کهگيلويه و بويراحمد مطرح کرد؛
 نبود سوله بحران، دغدغه مسئولان کهگيلويه و بويراحمد است 

 
ياسوج - محمد شفيع ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: نبود سوله بحران از دغدغه‌هاي اصلي مسؤولان است.به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، علي‌محمد احمدي در ديدار با کارکنان جمعيت هلال احمر کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه بشر همواره در معرض امتحان الهي است، گفت: حوادث و بلاياي طبيعي جزء لاينفک زندگي بشر هستند و شايد به دليل وضعيت جغرافيايي، اين استان کمتر شاهد سيل، زلزله، بلايا و حوادث طبيعي بوده اما حوادث هميشه در کمين هستند.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به رسالت سنگين و البته مهم هلال احمر افزود: ايده تشکيل جمعيت هلال احمر تشکيل سازمان اداري و اينکه عده‌اي کارمند شوند و حقوق و مزايا دريافت کنند نبود بلکه جمعيت هلال احمر تشکيل شده تا عده‌اي افراد ايثارگر در مواقع لازم که ديگران نمي‌توانند پاي کار باشند اين افراد در امدادرساني کمک کنند. وي با اشاره به اينکه جمعيت هلال احمر استان هم در زمان سقوط هواپيما و همچنين زلزله‌هاي اخير پاي کار بودند، گفت: حادثه هيچ‌گاه خبر نمي‌کند بنابراين واکنش‌ها نبايد تنها مربوط به زمان حوادث باشد.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به آرامش امدادگران در مواقع بحران گفت: امدادگران مي‌توانند حس آرامش را به مردم انتقال دهند، ضمن اينکه آموزش افراد براي مواقع بحراني امري لازم و اجتناب‌ناپذيراست.وي عنوان کرد: بيش از 200 نفر از مصدومان در دو زلزله اخير بر اثر خروج ناايمن از منازل در هنگام وقوع زلزله مصدوم شدند که اين موضوع بيانگر ضرورت آموزش به افراد است. مقام ارشد اجرايي کهگيلويه و بويراحمد در ادامه با اشاره به اينکه استان بر روي گسل قرار دارد و اين گسل خطرناک نيست، گفت: با همکاري دانشگاه علوم پزشکي استان بيمارستان صحرايي ايجاد مي‌شود، ضمن اينکه سوله بحران از دغدغه‌هاي ما است. احمدي درخصوص تقاضاي افراد براي گرفتن چادر اسکان از جمعيت هلال احمر گفت: چادرها در اختيار کساني که در اثر زلزله خانه‌هايشان تخريب و از بين رفت قرار مي‌گيرد در غير اينصورت چادرهاي هلال احمر براي اسکان افراد در سطح شهر برپا شده است.

وي با بيان اينکه هلال احمر اردوگاه‌ها و کمپ‌هاي دسته‌جمعي ايجاد کند، افزود: امکانات موردنياز به اردوگاه‌ها و کمپ‌هاي ارائه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي