جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

 با حضور معاون وزارت راه و شهرسازي؛
 امضاي تفاهم‌نامه تهيه طرح جامع بازنگري شهر اصفهان 

 اصفهان-راعي

با حضور معاون معماري و شهرسازي وزارت راه و شهرسازي، شهردار اصفهان و مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان تفاهم‌نامه تهيه طرح جامع بازنگري اصفهان امضا شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، جلسه چالشها و فرصتهاي سياستگذاري توسعه شهري با حضور معاون معماري و شهرسازي وزارت راه و شهرسازي، شهردار اصفهان، تني چند از اعضاي شوراي شهر و مديرکل راه و شهرسازي استان برگزار شد.در اين جلسه تفاهمنامه تهيه طرح جامع (بازنگري) شهر اصفهان به امضا رسيد. اين تفاهم‌نامه با هدف هماهنگي، هم‎افزايي و مشارکت در تهيه طرح جامع اصفهان (بازنگري) به عنوان برنامه‎اي جامع در راستاي حل مسائل و مشکلات کالبدي، زيست محيطي، اقتصادي، ترافيکي، فقر شهري و... تنظيم شده است.

معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي در اين مراسم اظهار کرد: بيش از سه نسل از طرحهاي توسعه در شهر اصفهان گذشته که هرکدام در جايگاه و زمان خود ويژگيهاي خوبي داشته، اما اکنون به اين نتيجه رسيديم که براي وضعيت امروز شهر اصفهان نياز به تغيير در نظام طرح‎ريزي و برنامه‎ريزي توسعه شهر وجود دارد.

محمدسعيد ايزدي تصريح کرد: طولاني بودن مدت تهيه و تصويب طرح، نگاه از بالا به پايين و کمي بودن طرحها، دخيل نبودن شهرداري و شوراي شهر به عنوان متوليان اصلي شهر در فرآيند طرح و تغييرات لازم بر برنامه از جمله مواردي است که در برنامه‎هاي توسعه شهري وجود داشته، اما در نظام جديد و نسل جديد اين مسائل و مشکلات اصلاح خواهد شد.وي اظهار اميدواري کرد: در حدود 12 ماه برنامه توسعه را نهايي کرده و همزمان در يک گام اجرايي مراحل تجديد نظر طرح تفصيلي را براساس سند پيش ببريم.وي گفت: بايد از ابزارهايي که هر نهاد مرتبط با تهيه طرح جامع بازنگري اصفهان دارد حداکثر استفاده را کسب کرد.

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان در ادامه اين جلسه اظهار کرد: اين فرصتي بي نظير براي شهر اصفهان است چراکه در هيچ دوره مديريت شهري چنين تعاملي ميان مديريت شهري و راه و شهرسازي وجود نداشته است.شيرين طغياني با بيان اينکه اصفهان به طور واقع دچار بحران است، تصريح کرد: در صورتي که اين شهر به درستي مديريت نشود به راحتي يک تمدن نابود مي‌شود. اين تفاهم‌نامه به ما کمک مي‏کند تا شرايط مناسب براي شهر اصفهان فراهم شود.

وي ابراز اميدواري کرد: امضاي اين تفاهم‌نامه سرآغازي براي پيشرفت شهر اصفهان باشد.نصير ملت عضو ديگر شوراي شهر اصفهان در اين جلسه اظهار کرد: مواجهه با دو طرح تفصيلي و سند راهبردي شهر با وجود اشکالات موجود مبناي برنامه‏ريزي و کار براي شهر قرار گرفته بود. اين دغدغه موجب شد تدوين سند آمايش را مناسب براي تکميل سند طرح جامع بدانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي