جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

 در استان 

 مديرکل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد:

وضعيت نگران‏کننده اعطاي تسهيلات اشتغال فراگير

ياسوج- محمد شفيع ربيعي

مديرکل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد گفت: آمار و گزارش‌هاي ارائه شده نشان دهنده وضعيت نگران‏کننده اعطاي تسهيلات اشتغال فراگير و به ويژه تسهيلات روستايي و عشايري است.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، پروانه نيکمرام در نشست کارگروه اشتغال اظهار کرد: 107 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري در فاز اول سهم استان کهگيلويه و بويراحمد بود، که بيش از 118 ميليارد تومان حدود 110 درصد از اين اعتبارات اشتغال محقق شده است.

نيکمرام از نحوه اعطاي تسهيلات اشتغال فراگير و سامانه کاراد اظهار نگراني کرد، و افزود: استان در تخصيص اعتبارات اشتغال فراگير و کارا عقب نيست، اما متاسفانه در پرداخت تسهيلات رتبه آخر کشور را کسب کرده ايم، و واقعا جاي نگراني است.

وي با بيان اينکه 20 ميليارد تومان تسهيلات براي اجراي 3 طرح اشتغال زايي در استان به بانکهاي عامل معرفي شده است، تصريح کرد: بالغ بر 80 ميليون تومان تسهيلات طرح اشتغال فراگير و 390 ميليون تومان طرح روستايي و عشايري به متقاضيان پرداخت شده است، که اين ميزان پرداختي در استان قابل قبول نيست.نيکمرام با اشاره به عملکرد تعداد طرحهاي اشتغال روستايي در استان، عنوان کرد: 2 هزار و 398 طرح در سامانه کاراد ثبت شده، که از اين تعداد 351 طرح با اعتباري بالغ بر 118 ميليارد تومان تاييد و پرداخت شده است.مديرکل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان اظهار داشت: 10 ميليارد تومان تسهيلات سهم استان در مشاغل خانگي بوده که اين ميزان بيش از مبلغ پيش بيني تحقق يافته است. وي افزود: 563 مورد با تسهيلات 746 ميليون ريال به سازمان بهزيستي استان ابلاغ شده، که تاکنون هيچ پرداختي صورت نگرفته است.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي:

سامان‌دهي مصرف 8 قلم آنتي بيوتيک پرهزينه در آذربايجان غربي

اروميه- صديقي

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني آذربايجان غربي از ساماندهي مصرف 8 قلم آنتي بيوتيک پر هزينه در استان خبرداد.

جلال غفارزاده گفت: در راستاي اجراي اين طرح، چک ليست تجهيز و تحويل 8 داروي آنتي بيوتيک پرهزينه (ونکومايسين، آمفوتريسين B ليپوزومال، ايميپنم، مروپنم، تيکوپلانين، کاسپوفانژين، کوليستين، لينزوليد و وريکونازول) بر اساس اطلاعات موجود در چک ليست از جمله: اطلاعات دموگرافيک بيمارعلائم حياتي در زمان تجويز، نتايج ميکروبيولوژي، کانون احتمالي عفونت، دوز مصرفي، دوره درمان و... توسط پزشک معالج و متخصص عفوني در بخش‌هاي مراکز آموزشي و درماني تکميل مي‌شود.

وي هدف از اجراي طرح ساماندهي آنتي بيوتيک‌هاي پر هزينه را، ايجاد هماهنگي و وحدت رويه در جهت مديريت هزينه‌هاي حوزه سلامت، کنترل رفتار تجويزکنندگان، رصد و کنترل ميزان مصرف در بين داروسازان باليني، متوليان و مسئولين امر ، جامعه پزشکي و... موثر و کارا دانست.

غفارزاده تاکيد کرد: خوشبختانه اجماء نظر و نگاه واحد در زمينه تجويز و مصرف منطقي در بين جامعه باليني به لحاظ تشخيص، درمان و مراقبت از بيماري با حداقل هزينه‎ها وجود دارد که هم در زمينه تحقق اقتصاد سلامت و کاهش هزينه‌هاي مردم، راهگشا است. معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي تصريح کرد: بحث مديريت منابع سلامت در همه ابعاد سلامت بويژه در حوزه‌هاي خدمات درماني که بيشترين سهم از هزينه‌ها رو به خود اختصاص مي‌دهد، از اهميت ويژه برخوردار است و اين موضوع، تهديدي است که مي‎تواند به فرصت تبديل شود. غفارزاده تصريح کرد: تاکنون نگاه ما به تجويز و مصرف منطقي دارو بيشتر رويکرد علمي، باليني و تداخلات دارويي بوده است، ولي در مقطع زماني کنوني با توجه به محدوديت‌هاي منابع حوزه سلامت، علاوه بر رويکردهاي قبلي، بايد با رويکرد اقتصادي نيز به موضوع توجه ويژه داشت.

در شهرستان بهبهان؛

بهره‌برداري از 59570 متر شبکه شهري و روستايي جديد

اهواز-خبرنگار آفرينش

ابراهيم عمادي؛ رئيس اداره گاز شهرستان بهبهان با اعلام خبر فوق افزود : همچنين طي مدت ياد شده تعداد 1022 انشعاب (علمک ) جديد بر روي شبکه‎هاي بهره‌برداري شده نصب شده است.

ابراهيم عمادي گفت: طي سال 96 به ميزان 59570 متر شبکه گازرساني شهري و روستايي اجرا و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است که با اين ميزان بهره‌برداري مجموع شبکه هاي گازدار شهرستان بهبهان به بيش از يک ميليون و يکصدو هفتاد و چهار هزار متر رسيده است.

رئيس اداره گاز شهرستان بهبهان افزود: پايداري شبکه گازرساني در اولويت اصلي اين اداره قرار دارد و به همين منظور نيز تيمهاي امدادي و تعيراتي با تلفن 194 بصورت شبانه‏روزي آماده خدمت‏رساني به مردم شريف شهرستان بهبهان هستند.

با حضور وزير راه؛

پل تقاطع غير هم‌سطح شهرستان قدس افتتاح شد

شهر قدس- مژگان عليقارداشى

پروژه پل تقاطع غيرهم‌سطح ورودي شهرستان قدس امروز باحضور وزير راه و شهرسازي، استاندار، نماينده مجلس، شهردار و اعضاي شوراي شهر و جمعي از مسئولان شهرستان قدس به بهره‌برداري رسيد.

وزير راه و شهرسازي در جريان افتتاح اين پروژه گفت: خوشبختانه يکي از پروژه‌هاي عظيم چهار طبقه در منطقه غرب استان تهران افتتاح شد که مي‌تواند مسير مواصلاتي استان تهران با استان البرز و ساير بزرگراه‌هاي منطقه باشد.وي بيان کرد: اين منطقه يکي از مسيرهاي گلوگاهي ترافيکي بوده که سبب اتلاف وقت بسياري از مردم در ترافيک اين منطقه مي‌شد که خوشبختانه با افتتاح اين پل تردد و رفت‌ و آمد وسايل نقليه به‌ صورت روان صورت مي‌گيرد.وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: گسترش شبکه حمل‌ و نقل ريلي يکي از موضوعات بسيار مهم در شهرقدس است که خوشبختانه در دو سال اخير دو باند ريلي در اين منطقه افتتاح‌ شده و درصدد هستيم که آن را به چهار باند افزايش دهيم تا بخشي از حجم بار ترافيک جاده را به خطوط ريلي انتقال دهيم.آخوندي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه شهرستان قدس داراي 400 هزار نفر جمعيت است و به لحاظ سرانه‌هاي درماني و بهداشتي دچار کمبود است، پيرو تعهدات سفر رئيس‌جمهور درصدد هستيم تا بتوان منابع لازم را براي بهره‌برداري هر چه بيشتر بيمارستان 160 تختخوابي شهرقدس فراهم کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي