جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

 مصدوميت سه هافبک تاثيرگذار
 هديه AFC به کي‌روش 

 يک ماه و سه روز ديگر جام جهاني آغاز مي‌شود و تيم ملي فوتبال ايران در دشوارترين گروه ممکن بايد با مراکش، اسپانيا و پرتغال بازي کند؛ ديدارهايي که کارلوس کي‌روش آن را به فتح «قله اورست» تشبيه کرده و مي‌گويد ايران بايد خودش را براي بزرگترين چالش تاريخ فوتبالش آماده کند. جدا از دردسرهايي که کارلوس کي‌روش اين روزها براي تمرين با تنها چهار بازيکن دارد، مصدوميت بازيکنان خط مياني ترديدهاي بسيار جدي‌اي را پيش‌روي کادر فني قرار داده است.

سرمربي تيم ملي روزهاي گذشته در گفت‌وگويي که با خبرنگاران داشت، کنفدراسيون فوتبال آسيا را مسئول لطمه زدن به آماده‌سازي پنج تيم آسيايي حاضر در جام جهاني معرفي کرد؛ موضوعي که با مصدوميت سه بازيکن ايراني و مدنظر کادر فني در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا به عينه مشاهده شد.

اميد ابراهيمي، داريوش شجاعيان و کمال کاميابي‌نيا سه بازيکن مدنظر کادر فني تيم ملي بودند که هفته قبل در ديدار نمايندگان ايران در مرحله يک هشتم ليگ قهرمانان آسيا با مصدوميت روبه‌رو شدند و ترديدهاي زيادي درباره حضورشان در جام جهاني به وجود آمد؛ بازيکناني که در هفته‌هاي بسياري جزو برنامه تمريني ريکاوري کي‌روش بودند. البته شجاعيان عملا با پارگي رباط و مصدوميت سنگين جام جهاني را از دست داد و ابراهيمي و کاميابي‌نيا نيز با شرايط سختي دست و پنجه نرم مي‌کنند.

شايد وقتي سرمربي تيم ملي حدود يک و نيم سال قبل، از طريق فدراسيون فوتبال ايران به کنفدراسيون فوتبال آسيا پيشنهاد داد که با تعويق مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا شرايط را براي آماده‌سازي بهتر نمايندگان آسيا در جام جهاني فراهم کند، نگران همين روزهايي بود که فشار بازي‌هاي آخر فصل،ريسک مصدوميت بازيکنان را افزايش مي‌دهد اما با مخالفت AFC، تيم‌هاي آسيايي حاضر در جام جهاني به ويژه ايران با مشکلات زيادي روبه‌رو شده‌اند.

به مصدوميت اين سه بازيکن، ترديدها درباره حضور مسعود شجاعي و اشکان دژاگه در جام جهاني را هم اضافه کنيد تا بيشتر متوجه دردسرهاي تيم ملي در بخش مياني زمين با مصدوميت اين پنج بازيکن شويد، نگراني‌ها وقتي بيشتر احساس مي‌شود که به ياد بياوريم سعيد عزت اللهي هم به خاطر محروميت در ديدار بسيار مهم تيم ملي برابر مراکش هم غايب است و بدون شک کار کي‌روش براي انتخاب جايگزين اين هافبک جوان سخت خواهدبود.

در شرايطي که کنفدراسيون فوتبال آسيا مي‌توانست با انجام برنامه‌ريزي خاص به تيم‌هاي اين قاره براي آماده‌سازي بهتر کمک کند، اصرارش براي انجام برنامه‌اي تکراري دردسرهاي زيادي را حداقل براي تيم ملي ايران و کارلوس کي‌روش به وجود آورده است و بدون شک تاثير اين اشتباه، گريبان نمايندگان آسيا در جام جهاني پيش رو را خواهد گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي