جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

 وقتي پهلواني در کشتي، جايش را به درگيري و بي اخلاقي مي‌دهد 

 اتفاقات رخ داده در مرحله نهايي مسابقات انتخابي تيم‌هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي تاسف اهالي ورزش را در پي داشت و اين سؤال پيش مي‌‌آيد که چرا گاهي اوقات پهلواني در اين رشته جاي خود را به عربده‌کشي مي‌دهد؟

مرحله نهايي رقابت‌هاي انتخابي تيم‌هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي در شرايطي برگزار شد که اتفاقات ناخوشايندي در روز پنجشنبه رخ داد؛ جايي که سعيد عبدولي و ايمان انصاري که در وزن 87 کيلوگرم کشتي فرنگي به مصاف هم رفته بودند با يکديگر درگير شدند و کتک‌کاري کردند. اين درگيري تنها محدود به تشک کشتي نبود و اين دو کشتي‌گير در بيرون از تشک و حتي در رختکن هم به جان هم افتادند و در اين بين دوستان و اقوام‌شان هم وارد اين ماجرا شدند و شايد اگر دخالت نيروي انتظامي نبود اتفاقات بدتري رخ داد.

عبدولي پيش از اين نيز سابقه حاشيه‌سازي در مسابقات داخلي و بين المللي را داشته و نشان داده که بيشتر از اينکه تمرکز خود را روي مسائل فني بگذارد به دنبال حاشيه است. عدم حضور در مسابقات انتخابي و اردوهاي تيم ملي، فحاشي در المپيک 2016 و... اتفاقاتي بوده که در ساليان گذشته توسط عبدولي رقم خورده است.

نکته تاسف‌آورتر اينکه حاشيه‌هاي مسابقات انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي تنها محدود به درگيري سعيد عبدولي با ايمان انصاري نبود. درگيري سامان عبدولي برادر سعيد با محمد نوربخش و پرتاب اشيا به داخل تشک کشتي توسط برخي تماشاگران هم اتفاقاتي بود که خاطرات زشتي را براي اهالي ورزش رقم زد.کسب مدال در ميادين بين‌المللي ارزشمند است اما حفط اخلاقيات و دوري از حاشيه‌ها به مراتب جايگاه بالاتري نسبت به کسب عناوين و مدال دارد. انتظاري که از فدراسيون کشتي مي‌رود اين است که به دور از هر گونه مصلحت‌انديشي برخورد جدي با هر کشتي‌گيري که براي خود حاشيه امني تصور و بي‌اخلاقي مي‌کند، داشته باشد. در غير اين صورت بايد انتظار داشت که اتفاقات بدتري هم رخ دهد.کشتي ورزشي است که در آن اخلاق و منش پهلوانانه حرف اول را مي‌زند و اين ورزش به ورزش پهلواني معروف است اما نتيجه‌گيري باعث شده که بسياري از بي‌اخلاقي‌ها به کشتي ورود کند در حالي که اين رشته قداست زيادي دارد و عربده‌کشي و گردن‌کشي جايي در آن ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي