جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

 با حضور وزير بهداشت و استاندار البرز؛
 بهره‌برداري از بزرگ‌ترين کارخانه توليد کيسه خون خاورميانه  

 کرج - خاکپور

با حضور وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشکي و استاندار البرز بزرگ ترين کارخانه توليد کيسه خون ماکوفاري فردآور در خاورميانه در منطقه ويژه اقتصادي پيام به بهره‌برداري رسيد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، طي مراسمي با حضور سيدحسن قاضي‎زاده هاشمي وزير بهداشت، دکتر محمدعلي نجفي استاندار البرز و جمعي از مسئولان، اين کارخانه توليد کيسه خون به بهره‌برداري رسيد.

تحقق توسعه صادرات با توليد محصولات باكيفيت

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي طي سخناني گفت: توليدات داخلي بايد با هدف رقابت با کالاهاي خارجي توليد شوند چراکه از اين طريق توسعه صادرات محقق مي‌شود. وي افزود: اگر چه اقتصاد هدف نيست، اما مهمترين ابزاري است که بتوانيم به هدف مقدسمان که همان استقلال و آزادي است، دست يابيم و بايد از فرصتهاي موجود در سراسر جهان و شناساندن استعدادهاي کشور و کسب جايگاه رفيع در اقتصاد منطقه و دنيا استفاده کنيم. قاضي‌زاده هاشمي گفت: فرصت‌سوزيهايي داشته‌ايم که نمي‌توانيم منکر آنها شويم، امروز نيز کج‎سليقگي‌‌هايي وجود دارد و براي حمايت از توليدات داخلي بايد ابزارهاي آن را تامين کنيم.

وزير بهداشت در ادامه با تقدير از رهبر معظم انقلاب، رييس جمهوري، تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي، مجلس شوراي اسلامي، شوراي عالي امنيت ملي و شوراي نگهبان در تاييد برجام، اظهار داشت: راه‌اندازي اين کارخانه نيز يکي از پروژه‌هاي برجام است که امروز نه تنها براي ايران بلکه براي کشورهاي منطقه و حتي کشورهاي اروپايي و امريکايي مي‌تواند بازارهايي داشته باشد.

قاضي‌زاده هاشمي افزود: فرصتهايي وجود دارد که بايد از اين فرصتها به خوبي استفاده کنيم تا بتوانيم قدرت رقابت و افزايش کيفيت در کالاهاي ايراني را در عرصه داخلي و خارجي داشته باشيم. وي با اشاره به فعاليتهاي شرکت فرانسوي ماکوفارما، اظهار داشت: اين شرکت در منطقه ويژه اقتصادي پيام، گيلان و در منطقه آزاد اروند نيز فعاليتهايي از جمله ساخت سرم داشته و دولت نيز از اين سرمايه‏گذاريها با رعايت استانداردها حمايت مي‏کند.

استاندار البرز نيز در اين مراسم گفت: با توجه به بستري که در البرز مهيا شده پس از برجام حدود 555 ميليون دلار سرمايه‎گذاري خارجي جذب شده است.وي با اشاره به اينکه در سال 97 شاهد سومين سفر وزير بهداشت به استان البرز هستيم که حاکي از نگاه ويژه دولت به اين استان است افزود: البرز ظرفيتهاي کم‌نظيري براي در حوزه‎هاي مختلف براي سرمايه‎گذاري داخلي و خارجي دارد.

نجفي با بيان اينکه مجموعه پيام شرايط مناسبي براي ايجاد کارخانه توليد کيسه خون انجام داده گفت: 105 کارگاه دارويي و تجهيزات پزشکي در استان البرز مستقر و فعال هستند.

وي افزود: 7 هزار و 480 نفر در بخش دارويي و تجهيزات بهداشتي استان مشغول به کار هستند، که اين ظرفيت را علاوه بر اقدامات و برنامه‌ريزيهاي استاني در تعامل و همراهي موثر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي محقق شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي