جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5847

 خبر 

 دکتر لاريجاني براي يازدهمين سال متوالي رئيس مجلس شد

دکتر لاريجاني در سومين سال دوره دهم مجلس با147 راي به عنوان رئيس مجلس برگزيده شد.به گزارش خانه ملت، نمايندگان در نشست علني مجلس شوراي اسلامي، با 147 راي از 279 راي ماخوذه دکتر علي لاريجاني را به عنوان رئيس مجلس در سومين سال دوره دهم مجلس شوراي اسلامي انتخاب کردند.گفتني است محمد رضا عارف که از ديگر کانديداهاي رياست مجلس بود نيز موفق به اخذ 123 راي شد.صمنا مسعود پزشکيان به عنوان نائب رييس اول و علي مطهري به عنوان نائب رئيس دوم انتخاب شدند.

دستور اکيد رئيس قوه قضاييه براي رسيدگي به پرونده حادثه يکي از مدارس غرب تهران

رئيس قوه قضاييه به رئيس کل دادگستري استان تهران دستور داد در اسرع وقت نسبت به رسيدگي قانوني به پرونده مربوط به حادثه تکان دهنده يکي از مدارس غرب تهران اقدام نمايد. به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، رئيس قوه قضاييه به رئيس کل دادگستري استان تهران دستور داد در اسرع وقت نسبت به رسيدگي قانوني به پرونده مربوط به حادثه تکان دهنده يکي از مدارس غرب تهران اقدام نمايد.

ولايتي: روي سانتريفيوژهاي IR6 و IR8 کار شود

علي اکبر ولايتي با بيان اين که به کارگيري موتورهاي نيرومند هسته‌اي و توليد ايزوتوپ‌هاي پايدار بايد تسريع شود، بر پيگيري ساخت الياف کربن و پژوهش درباره IR6 و IR8 و راه‌اندازي UF6 تاکيد کرد.

به گزارش ايسنا، راه اندازي UF6 اولين پيشنهاد ولايتي به مسئولان اجرايي بود؛ او تاکيد کرد: ما UF6 (هگزافلورايد اورانيوم) را مي‌توانيم راه بيندازيم که در 70 درجه به حالت گاز درمي‌آيد و قابليت چرخاندن سانتريفيوژ براي غني سازي دارد.

با راي مجلس،

قانون مجازات اسلامي دائمي شد

نمايندگان مجلس به دائمي شدن قانون مجازات اسلامي راي دادند.

به گزارش ايسنا، کليات طرح دائمي شدن قانون مجازات اسلامي در دستور کار جلسه علني مجلس قرار گرفت که نمايندگان با 128 راي موافق، 84 راي مخالف و 12 راي ممتنع از مجموع 262 نماينده حاضر به کليات آن راي دادند. اعلام اين راي در حالي است که 12 راي مثبت نيز به عنوان آراي نمايندگاني که مشمول شمارش آراي دبيران هيات رييسه بودند در نظر گرفته شد.

انهدام يک تيم تروريستي در عمليات ماموران انتظامي شهرستان سيب و سوران

رئيس پليس سيستان و بلوچستان گفت: يک تيم تروريستي در عمليات ماموران انتظامي شهرستان سيب و سوران منهدم شد.به گزارش صداوسيما مرکز سيستان و بلوچستان، فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان گفت: در اين عمليات يک نفر از عوامل تروريستي کشته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي