جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 خبر 

 وزارت دفاع: اکثر فعاليت‎هاي اقتصادي نيروهاي مسلح درحال واگذاري است

وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در خصوص آخرين وضعيت واگذاري بنگاه‌هاي اقتصادي نيروهاي مسلح، گفت: اکثر فعاليت‎هاي اقتصادي نيروهاي مسلح واگذار شده و يا درحال واگذاري است.

به گزارش مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در پاسخ به سئوال يکي از خبرنگاران در نشست خبري سخنگوي دولت با موضوع «آخرين وضعيت واگذاري بنگاه هاي اقتصادي نيروهاي مسلح به بخش خصوصي»، تاکيد کرد: فعاليت‌هاي اقتصادي بخش هاي مرتبط با نيروهاي مسلح اکثرا واگذار شده و يا در حال واگذاري است.

سفير روسيه: فعلا جايز نيست ايران و حزب‌الله لبنان از سوريه خارج شوند

سفير روسيه در لبنان اظهار داشت، جايز نيست و امکان ندارد حزب‌الله لبنان و ايران در اين شرايط از سوريه خارج شوند زيرا که روند نابودي تروريسم هنوز به سرانجام نرسيده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه روسيا اليوم، الکساندر زاسپکين، سفير روسيه در لبنان اظهار داشت: در اين مرحله بر موضوع ايجاد ترديد و مشکل‌تراشي بين محور مقاومت و روسيه تمرکز شده که از نظر ما اين مساله مردود است.زاسپکين تاکيد کرد، روابط بين روسيه و محور مقاومت در سوريه روابط بر مبناي همکاري است.وي حضور نيروهاي آمريکايي در سوريه را يکي از دلايل اصلي موانع و پيچيدگي‌هاي موجود در اين کشور و دست نيافتن به راه حل دانست.

تحريم‌هاي جديد آمريکا عليه اشخاص و شرکت‌هاي روسيه

وزارت خزانه‌داري آمريکا در تازه‌ترين تحرم‌هايش عليه روسيه، سه شخصيت روس و پنج شرکت را تحريم و اعلام کرد که اين اشخاص و شرکت‌ها با ارتش و سرويس اطلاعاتي مسکو در حملات سايبري به آمريکا و متحدانش همکاري مي‌کنند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، استيون منوچن، وزير خزانه‌داري آمريکا در بيانيه‌اي اعلام کرد: آمريکا متعهد به مقابله با عوامل مخرب در فدراسيون روسيه، ارتش و سرويس‌هاي اطلاعاتي براي افزايش اقدامات خصومت‌آميز سايبري فعاليت مي‌کنند.

منوچن اعلام کرد: اين شرکت‌هاي طراحي شده به طور مستقيم براي ارتقاي ظرفيت‌هاي سايبري و زير زميني کمک مي‌کنند، بنابراين اين شرکتها با اين اقدامات ايمني و امنيت آمريکا و متحدانش را مورد تهديد قرار مي دهند.هنوز مسکو درباره اين اقدام آمريکا واکنش نشان نداده است.

رويترز: توافق ترامپ-کيم نمادين بود

خبرگزاري رويترز به نقل از دو تحليلگر نوشت: «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا و «کيم جونگ اون» همتاي کره شمالي او درباره خلع سلاح هسته اي پيونگ يانگ توافق کردند اما به نظر مي رسد اين توافق نمادين است.به گزارش ايرنا از اين رسانه انگليسي، ترامپ و کيم جونگ اون توافق کردند براي خلع سلاح هسته اي شبه جزيره کره همکاري کنند و واشنگتن متعهد شد که ضمانت هاي امنيتي را به دشمن قديمي خود بدهد.رويترز افزود: با اين حال برخي تحليلگران سياسي مي گويند نشست ترامپ و کيم جونگ اون نمادين بوده و نتايج ملموسي نداشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي