جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 روحاني در ديدار با مددجويان بهزيستي و کميته امداد:
 بايد جوانان را به آينده اميدوار ساخت 

 
رئيس جمهوري با بيان اينکه دولت حمايت از عزيزان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي را وظيفه انساني، اسلامي و قانوني قلمداد مي‌کند، اظهارکرد: سال گذشته ميزان کمک‌ به مددجويان را 3 برابر افزايش داديم واثبات شد که دولت اين اراده و توانمندي را دارد و بايد اين مسير را ادامه دهد .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در ديدار صميمي با مددجويان بهزيستي و کميته امداد امام خميني(ره)گفت: امروز بايد سازمان‌ها و نهادهاي حمايت‌کننده، دولت و خيرين دست به دست هم بدهيم و فضايي را در جامعه ايجاد کنيم که فرزندان اين جامعه نسبت به آينده خود اميدوارتر باشند.

روحاني تصريح کرد، بسيار خوشحال‌کننده است که در جمع فرزندان تحت پوشش عده‌اي از نخبگان و فرهيختگان جامعه هستند و اين نشان‌دهنده آن است که استعداد لازم براي رشد و شکوفايي اين عزيزان وجود دارد و بايد بتوانيم از اين فرصت به خوبي بهره‌برداري کنيم.

رئيس جمهوري با بيان اينکه کمک به فرزندان تحت پوشش اين نهادها را افتخاري براي خود مي‌دانيم، خاطر نشان کرد: آنچه به عنوان وظيفه بر عهده ما قرار دارد اين است که جامعه احساس امنيت و عدالت کند و در اين راستا همه بايد دست به دست هم دهيم تا اين احساس و اميدواري به آينده بوجود بيايد.

دکتر روحاني اضافه کرد: بايد اين احساس وجود داشته باشد که جامعه مسلمان ما به فکر هم‌نوعان و ياري افرادي است که نيازمند هستند.

رئيس جمهوري با اشاره به اينکه بخش بزرگي از معرفت ديني اين است که به ديگران کمک کنيم، گفت: اين ياري و کمک‌ رساني ممکن است ابعاد مادي و معنوي و يا ايجاد احساس امنيت در جامعه باشد.

دکتر روحاني با اشاره به اينکه امروز در برخي از بخش‌ها احساس عدالت در جامعه وجود دارد، اظهار داشت: امروز در بخش آموزش و پرورش عدالت نسبي وجود دارد و براي دانش‌آموز روستايي و شهري کلاس درس و مدرسه مهيا مي باشد و اين موضوع مهمي است چرا که تمام پيشرفت و تعالي‌ها از مدرسه و کلاس درس آغاز مي‌شود.

رئيس جمهوري همچنين احساس عدالت در حوزه بهداشت و درمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در دولت يازدهم و دوازدهم تمام تلاش‌ها در اين راستا بوده که مردم نيازمند بتوانند از حداقل امکانات درماني و بهداشتي با ارزان‌ترين قيمت بهره‌مند شوند و امروز احساس عدالتي در اين زمينه در جامعه احساس مي‌شود. در حوزه نيازمندي‌هاي ضروري مردم هم تلاش‌هاي زيادي به عمل آمده که از جمله مي‌توان به گازرساني به تمامي مناطق و روستاها اشاره کرد و در پايان دولت دوازدهم تقريباً گاز رساني تمام روستاها به اتمام مي‌رسد و اين به معناي ايجاد عدالت در جامعه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي