جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 مشاور شوراي آموزش پزشکي خبر داد؛
 افزايش 5 درصدي ظرفيت پذيرش در آزمون دستياري پزشکي 

 مشاور دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصي از افزايش 5 درصدي ظرفيت پذيرش در مجموع رشته‌هاي تخصصي در آزمون دستياري سال 97 خبر داد.

به گزارش وزارت بهداشت، دکتر اسماعيل ايدني گفت: با توجه به نيازسنجي‎هايي که در زمينه نيروي انساني متخصص در کشور به عمل آمده در ظرفيت رشته‌هاي تخصصي متناسب با نيازهاي کشور تغييراتي اعمال شده است که بر اين اساس ظرفيت آزاد کليه رشته‎ها بتواند تا حدودي حفظ شود. وي از افزايش 5 درصدي ظرفيت کل رشته‌هاي تخصصي در آزمون دستياري سال جاري خبر داد و گفت: با توجه به کمبودهايي که در برخي رشته‌هاي تخصصي وجود دارد و همچنين نيازهايي که تاسال 1404 بايد به طور تدريجي به آنها دست يابيم مقرر شد قالب اين طرح افزايش ظرفيت در رشته‎هايي باشد که کمبود آنها را در کشور جبران کند.

ايدني افزود: براين اساس در آزمون دستياري سال جاري 165 نفر به ظرفيت کل رشته‌هاي تخصصي کشور اضافه شده است. وي با اشاره به برنامه‎هاي در دست اجراي معاونت آموزشي وزارت بهداشت، گفت: درصدديم با ايجاد زيرساختهاي مناسب هم از نظر تامين نيروي انساني هيات علمي براي دانشگاهها و هم از طريق فراهم آوردن زيرساختهاي فيزيکي و تجهيزاتي در رشته‎هايي که در کشور وجود دارند، برنامه‎هاي آموزشي مورد نياز را در دانشگاههاي علوم پزشکي راه‎اندازي کنيم تا نيازهاي موجود را پاسخگو باشد.

مشاور دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي گفت: طرح برآورد نيروي انساني موردنياز نظام سلامت در حيطه‎هاي عمومي و تخصصي در حوزه معاونت آموزشي در دست اجرا است و در دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي برآورد برشهاي منطقه‎اي نيروي انساني تخصصي مورد نياز کشور در رشته‌هاي مختلف انجام شده است. وي به راه‎اندازي رشته‌هاي جديد در چند مرکز دانشگاهي در اولين گام اين طرح اشاره و تاکيد کرد: فرآيند تصويب اين رشته‎ها در شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي در دست اقدام است و اين افزايش ظرفيت 5 درصدي در آزمون دستياري سال جاري هم عمدتاً در دانشگاههايي که زيرساختهاي تجهيزاتي و نيروي انساني آنها فراهم بوده اعمال شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي