جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 يادداشت 

 هر روز يك قدم!

زهرا كيان‌بخت

ارزش كار تدريجي را فقط آنهايي خوب درك مي‌كنند كه با قرار دادن آرام اما پيوسته آجري بر آجري ديگر، بالاخره توانسته‌اند عمارت باشكوه و زيبايي بسازند كه روز اول، در جاي آن هيچ چيز نبود. بر روي هر روز حساب كردن و بخش كوچكي از يك كار عظيم را در آن انجام دادن، در نهايت دستاوردهاي ارزشمندي به همراه مي‌آورد.

قطورترين كتابهايي كه همواره آرزوي خواندن‌شان را داشته‌ايم، اما هرگز وقت و فرصتي براي مطالعه‌شان به دست نياورده‌ايم و اين طور مي‌پنداريم كه هيچوقت با وجود اين مشغله‌ها نخواهيم توانست افتخار خواندن‌شان را از آن خودمان كنيم، با همين روش ساده، با همين ورق ورق و برگ برگ خواندن، روزي خوانده مي‌شوند.

دشوارترين راهها، با برداشتن قدم‌هاي كوچك، پيموده مي‌شوند؛ آرزوي حفظ كردن بزرگترين آثار شعري، با به خاطر سپردن همين بيت بيت‌ها، محقق مي‌شوند. رسيدن به اهداف علمي با گامهاي كوچك، امكانپذير مي‌شود. و خلاصه اينكه هر چند اهداف بزرگ، معمولا ظاهر فريبنده‌اي دارند و اغلب ما را به اين اشتباه مي‌اندازند كه براي تحقق‌شان بايد گامهاي بسيار بزرگي برداشت، اما برخلاف آنچه به نظر مي‌رسد، موفقيت، جايي در همين گامهاي كوچك، اما مستمر و مداوم، پنهان شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي