جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 طرح جديد مجلس براي قيمت خودروها 

 عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: طرحي با 200 امضا براي ساماندهي بازار خودرو به مجلس ارائه شده که بر اساس بخشي از اين طرح، نرخ خودروهاي زير 45 ميليون تومان بايد به سال 96 بازگردد.به گزارش به گزارش خانه ملت ، سيد مهدي مقدسي اظهار داشت: طرحي به نام ساماندهي خودرو با 200 امضا به مجلس ارائه شده که يک فوريت آن به تصويب صحن علني رسيده است. البته اين طرح مخالفان و موافقاني هم داشت.وي ادامه داد: هنوز نتوانسته ايم در حوزه خودرو، نظر متقاضيان و مشتريان را جلب کنيم و دولت با افزايش بي منطق تعرفه نرخ خودرو نتوانسته است اقدام موثري انجام دهد. حتي در مورد خودروهاي هيبريدي که در ديگر کشورها مشمول مشوق هايي مي شود هنوز زيرساختي فراهم نکرده ايم.مقدسي گفت: نابساماني کنوني پذيرفتني نيست و دستگاه هاي مسئول بايد بر اين بي ساماني نظارت و به آن رسيدگي کنند.

وي ادامه داد: بخشي از طرح ساماندهي خودرو به خودروهاي زير 45 ميليون تومان اشاره دارد، در اين خصوص آمده است که نرخ اين خودروها بايد به سال 96 بازگردد در اين صورت رقابت هم دوباره ايجاد خواهد شد.

عضو کميسيون صنايع مجلس افزود: خودروسازهاي داخلي نبايد فقدان مديريتشان را به بازار خودرو مربوط کنند.

مقدسي گفت: اميدواريم اين طرح در صحن علني رأي بياورد و تأثيرش را در بازار خودروي کشور مشاهده کنيم.وي افزود: خودروسازها بايد به مصرف کننده احترام بگذارند و نبايد به سمتي بروند که به جاي مشکل جامعه در پي حل مشکل خودشان باشند.

طرح ساماندهي بازار خودرو 6 ماه مسکوت ماند

سخنگوي کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي، گفت: 12 نفر از اعضاي کميسيون تقاضاي مسکوت ماندن طرح به مدت 6 ماه را ارائه کردند که بعد از اظهار نظر مخالفين و موافقين با اکثريت آرا تصويب شد.

ولي ملکي در خصوص نشست کميسيون صنايع ومعادن، اظهارداشت: با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت طرح ساماندهي بازار خودرو در دستور کار کميسيون قرار گرفت مخالفين و مخالفين ثبت‌نام کرده نظرات خود را مطرح کردند.

سخنگوي کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه اين نشست يکي از جلساتي بود که مخالفين و موافقين با قدرت از نظرات خود دفاع کردند، گفت: در نهايت 12 نفر از اعضاي کميسيون تقاضاي مسکوت ماندن طرح به مدت 6 ماه را ارائه کردند که بعد از اظهار نظر مخالفين و موافقين با اکثريت آرا تصويب شد.

نماينده مردم مشکين شهر در مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه اين نشست مسائل و مشکلات تامين ارز، و توليد را تشريح کردند.

اين نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي در پايان با تاکيد بر اينکه يک هزار و 500 هزار ميليارد تومان نقدينگي در اختيار مردم است که اين ميزان به هر بخش اقتصادي وارد شود باعث نابساماني در آن بخش مي‌شود، خاطرنشان کرد: در يک روز طي 2 ساعت 4 هزار نفر براي خريد خودرو پرايد ثبت نام کرده‌اند، بخشي از نقدينگي موجود در دست مردم به سمت بازار خودرو حرکت کرده و اين بازار را متشنج و حاشيه بازار ايجاد نموده است.

موافقت شوراي رقابت با افزايش قيمت خودروهاي زير 45ميليون تومان

بر اساس اعلام رئيس شوراي رقابت، شرکت‌هاي ايران‌خودرو مجاز به افزايش 7.18 درصدي و سايپا مجاز به افزايش 7.01 درصدي نرخ خودروهاي زير 45 ميليون تومان خود شدند.

رضا شيوا از محاسبات مرکز ملي رقابت مبني بر افزايش قيمت خودروهاي ساخت داخل که مشمول قيمت گذاري هستند، خبر داد و گفت: به طور متوسط خودروهاي ساخت داخل شرکت ايران خودرو، معادل 7.18 درصد و سايپا به طور متوسط افزايش 7.01 درصد اجازه افزايش قيمت دارند.

رئيس شوراي رقابت افزود: در بخش خودروهاي مديران خودرو هم به طور متوسط افزايش 5.62 مورد تأييد مرکز ملي رقابت قرارگرفته است؛ بر اين اساساز اول تيرماه امسال خودروسازان مي توانند حداکثر به ميزان درصدهاي اعلامي قيمت محصولات خود را افزايش دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي