جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 ديدار نمايندگان مردم و مديرعامل آبفاي شهري مازندران با وزير امور اقتصاد و دارايي  

 ساري-رقيه سامع

به منظور دريافت تسهيلات از بانک توسعه اسلامي براي اجراي طرحهاي فاضلاب در مازندران، تعدادي از نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراي اسلامي و مديرعامل آبفاي شهري استان با دکتر کرباسيان؛ وزير امور اقتصاد و دارايي ديدار کردند.

مديرعامل شرکت در اين ديدار، بر لزوم اجراي طرحهاي فاضلاب در شهرهاي ساحلي تاکيد و تصريح کرد: در اين شهرها به دليل بالا بودن سطح آبهاي زيرزميني، امکان نفوذ فاضلابهاي خانگي و صنعتي به دريا و رودخانه‎ها وجود دارد که اين امر مخاطرات زيست محيطي در آينده ايجاد مي‎نمايد.

مهندس ذاکري، با اشاره به پيگيريهاي انجام شده در دريافت تسهيلات از بانک توسعه اسلامي براي اجراي طرحهاي جمع‏آوري و تصفيه فاضلاب در شهرهاي قائمشهر، آمل، محمودآباد، تنکابن و رامسر گفت: اين شهرها از جمله مناطق مهم گردشگري استان محسوب مي‎شوند که همه ساله پذيراي ميليونها مسافر هستند بنابراين به منظور حفظ و ارتقاي محيط زيست و سلامت افراد جامعه، اجراي طرحهاي فاضلاب در اولويت قرار گرفت. وي ادامه داد: با پيگيريهاي شرکت آب و فاضلاب عمليات اجرايي طرح جمع‎آوري و تصفيه فاضلاب 5 شهر مازندران با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصاد و دارايي از سال 90 شروع شد.

مديرعامل شرکت آبفاي شهري مازندران با بيان اينکه اين پروژه يکي از طرحهاي وزارت نيرو براي حل مشکل فاضلاب شهرهاي استان است، اظهار داشت: با تلاش مسئولان کشوري، استاني و نمايندگان مردم و نيز بازديد کارشناسان بانک، با دريافت 284 ميليون يورو تسهيلات از بانک توسعه اسلامي موافقت شد.

گفتني است در اين ديدار که شمس‌ا... شريعت‎نژاد نماينده مردم تنکابن، رامسر و عباس‎آباد، علي اسماعيلي نماينده مردم نور و محمودآباد، عزت‌ا... يوسفيان ملا نماينده مردم آمل، سيدعلي ادياني و عبداله رضيان نمايندگان مردم قائم‌شهر، سوادکوه شمالي، سوادکوه، جويبار و سيمرغ در مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند، دستور پيگيري و مساعدت لازم براي اجراي طرحهاي فاضلاب در شهرهاي مازندران از سوي وزير امور اقتصاد و دارايي صادر شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي