جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 خبــر 

 فرماندار شهرستان دماوند:

بررسي مشکلات صنايع و معادن شهرستان دماوند در سفر استاندار تهران

دماوند-صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينکه مشکلات صنايع و معادن شهرستان دماوند با سفر استاندار تهران بررسي مي‌شود، گفت: هيچ ارباب‌رجوعي نبايد از دستگاهي شکايت داشته باشد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مجيد صفري فرماندار شهرستان دماوند در نشست شوراي اداري اظهار کرد: امسال سالي پرکار است و بايد به‌صورت جدي به مسائلي که با آن مواجه مي‌شويم برخورد کنيم؛ مسئولان ادارات به‌عنوان متولي امر بايد به‌دقت به مسائل حوزه استحفاظي خود اهميت دهند. فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: متوليان امور اجرايي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي بايد دقت و درايت بيشتري به موضوعات داشته باشند و علاوه بر درک حساسيت موقعيت و زمان، با فکر و مطالعه بيشتري فعاليت کنند. صفري گفت: در نشستي با حضور فرمانداران استان تهران مواردي مطرح شد که بايد در سطح شهرستان مورد توجه قرار گيرد، يکي از اين موارد اشتغال و رسيدگي به مشکلات صنايع و معادن در شهرستان است که با سفر استاندار به شهرستان دماوند، بازديد و حضور صنعت‌کاران مشکلات اشتغال مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

وي بابيان اينکه برخي دستگاه‌هاي اجرايي پيگيري لازم درخصوص مصوبات کميته مشترک برنامه‌ريزي استان را ندارند بيان کرد: اين مصوبات بايد تا پايان سال 97 اجرايي شود و مسئول پيگيري آن دستگاه‌هاي اداري هستند. فرماندار شهرستان دماوند تصريح کرد: از ديگر موارد مهم، موضوع آب مصرفي در ادارات است که با توجه به ابلاغ استانداري همه نهادها مکلف‌اند نسبت به سال گذشته 20 درصد مصرف آب را کاهش دهند.

صفري تأکيد کرد: در اين خصوص آمار مقايسه‌اي را از امور آب دريافت مي‌کنيم، اين جدول بايد تهيه شده و به استان ارسال شود. وي اضافه کرد: درخصوص کاهش مصرف آب شهري بايد متوليان امور آب برنامه ارائه کنند، اين امر درخصوص نحوه مديريت آب کشاورزي بر عهده جهاد کشاورزي و درخصوص مصرف آب روستايي بر عهده امور آب روستايي است، در اين خصوص دو موضوع دقت در ميزان مصرف آب روستايي و عدم ارائه انشعاب آب به ساخت‌وسازهاي غيرمجاز بايد موردتوجه قرار گيرد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: دهياران و اعضاي شوراي روستايي بايد بر مصرف آب دقت بيشتري داشته باشند و در اين خصوص سهل‌انگاري نشود، افراد متولي کار بايد در اين خصوص پاسخگو باشند. صفري با توجه به شعار سال مبني بر حمايت از کالاي ايراني بيان کرد: درراستاي اين سياست و اهداف، ادارات در تأمين کالا و مواد خود بايد اولويت را به کالاي ايراني دهند.

استقرار اکيپ‎هاي حمل بار راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان مازندران

ساري-رقيه سامع

مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان مازندران از به کارگيري 20 دستگاه ماشين‎آلات اين اداره کل (کمپرسي)براي جابجايي حمل بار در استان خبر داد. مهندس احمد آفرين محمدزاده، مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي ضمن اعلام اين خبر افزود: با توجه به مشکلات به وجود آمده درخصوص حمل بار در سطح کشور اين اداره کل با هماهنگي سازمان متبوعه اقدام به استقرار 20 دستگاه کاميون کمپرسي براي جابجايي حمل بار (آرد و دانه‎هاي روغني) در استان نموده است.

ايشان افزود : اکيپهاي ويژه حمل بار اين اداره کل تا رفع مشکلات به وجود آمده در تلاش هستند تا مواد و کالاهاي فاسدشدني زود به مقصد برسد. مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان مازندران، ضمن تشکر و قدرداني از دستگاههاي اجرايي استان، پليس راه،پليس راهور،کانون و انجمنهاي صنفي شرکتهاي حمل و نقل کالا و صاحبان کالا اظهار اميدواري کرد: با تعامل و همکاري دوسويه به زودي مشکلات موجود رفع و شاهد برقراري حمل و نقل ايمن و استاندارد درخصوص جابجايي بار و مسافر باشيم.

مدير کل استاندارد يزد:

حمايت از کالاي ايراني، اشتغال‎زايي را افزايش مي دهد

يزد- اکبر خيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزد گفت:عدم استفاده و حمايت از کالاي ايراني، سبب تعطيلي واحدهاي توليدي شده و به مرور زمان بيکاري را افزايش مي‎دهد.محمد حسين ماجدي اردکاني در نشست تخصصي با مديران و کارشناسان سمنهاي استان افزود:با حمايت از کالاي ايراني، گرايش مردم به سوي توليدات داخل بيشتر شده و فروش محصولات داخلي افزايش مي‎يابد.اين رويه، دوران چرخهاي صنعتي و اقتصادي کشور را تندتر مي نمايد که ضمن افزايش فروش واحدهاي توليدي، اشتغالزايي هم در جامعه افزايش مي‎يابد و از اين پس کمتر شاهد بيکاري فرزندان اين مرز و بوم خواهيم بود.وي ادامه داد: نوشتن و تنظيم سند حمايت از کالاي ايراني را دراستان يزد در دستور کار داريم که مطمئنا پس از اتمام، اين سند مي‎تواند يکي از دستاوردهاي مهم برنامه ششم توسعه اقتصادي و اجتماعي کشورمحسوب شود.

اين مقام مسئول تصريح کرد: حمايت از کالاي ايراني،خصوصا گرايش به سمت خريد و استفاده ازتوليدات يزدي نمي‎تواند دستوري باشد، بلکه بايد با فرهنگسازي،اشتياق و تمايل مردم را به سوي توليدات بومي افزايش دهيم. مدير کل اداره استاندارد استان يزد در ادامه تاکيد کرد:خوشبختانه سمنهاي استان داراي دانش،تجربه، ظرفيت و توان بالايي هستند و در خصوص معرفي کالاهاي خوب و باکيفيت يزدي به مردم استان و کشور مي‏توانند نقش بسزايي را ايفا نمايند.

وي افزود:در طول تاريخ ثابت شده است که يزديها به امانتداري،تدين و راستي و درستي شهره هستند، بنابراين من‎بعد بايد مسيري را طي نماييم که ضمن معرفي توليدات اين استان به عموم مردم، کيفيت کالاها را به گونه‌اي تضمين نماييم تا شهروندان ديگر شهرها و استانهاي کشور با خاطري آسوده توليدات يزدي را در سبد مصرف خانوار خويش داشته باشند.ماجدي اردکاني در پايان خطاب به حاضرين گفت: آماده پذيرش هرگونه انتقاد، نظر و پيشنهاد از سوي سمنها هستيم ضمن اينکه اين اطمينان را به تمامي سمنها و طبقات اجتماعي مي‌دهيم که به منظور حفظ و تضمين کيفيت، در فواصل زماني معين و به صورت تصادفي، گزارشها و نتايج آزمايشگاهي مراکز همکار استاندارد را مورد راستي‌آزمايي قرار مي‌دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي