جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 خبـــرنامه 

 قدوس يا اميري به جاي طارمي

ترکيب ذهني کي‌روش براي بازي فردا چست؟

مي شد حدس زد کارلوس کي روش براي حضور در جام جهاني 2018 روسيه از چه تفکرات تاکتيکي در ذهن خود بهره مي گيرد. نگاهي به بازي هاي تدارکاتي ماه هاي گذشته و تيمي که او در سال هاي گذشته بنا نهاده کاملا نشان مي داد مربي پرتغالي روي چيدمان 3-3-4 نظر دارد؛ ترکيبي که اسکلت اصلي آن نيز از مدت ها قبل در همان بازي هاي مقدماتي جام جهاني تشکيل شد و تنها شايد در يکي دو پست دچار تغييراتي مي شد.

در حالي که فاز تهاجمي تيم ملي کاملا مهره هاي اصلي خود در روسيه 2018 را مي شناخت اما بروز اتفاقاتي در اردوي اخير تيم ملي در ترکيه و مصدوميت هايي که گريبانگير برخي مهره ها شد اين شائبه را رقم زد که ايران در جنگ سرنوشت ساز اول با مراکش با يک تغيير بزرگ و غيرمنتظره روبرو شود؛ تغييري که مي تواند چهره تهاجمي تيم ملي را به نسبت تمام دو سال گذشته با تغييري اساسي روبرو کند.

مهدي طارمي آقاي گل دو فصل متوالي ليگ برتر و يکي از بهترين گلزنان ايران در مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا بازيکني است که به احتمال فراوان اين تغيير بزرگ را رقم خواهد زد به خصوص بعد از حرف و حديث هايي که پيرامون آسيب ديدگي اين مهاجم در بازي تدارکاتي با ليتواني پشت درهاي بسته رقم خورد و صحت و سقم اين خبر به صورت پنهاني در اردوي ايران باقي ماند.

طارمي که در تمام دو سال گذشته يکي از مهره هاي کليدي در ساختار تهاجمي ايران بود هيچ بعيد نيست با توجه به شرايطي که در يک هفته گذشته با آن دست به گريبان بود و بيشتر جلسات تمريني در کنار ملي پوشان را از دست داد، جدال با مراکش را از دست بدهد؛ اتفاقي که مي تواند تمام برنامه هاي ايران و کي روش را دستخوش تغييراتي بزرگ کند چون مهاجم بوشهري الغرافه از نقش کليدي در اين برنامه ها برخوردار بود.

در صورتي که کي روش قيد مهدي طارمي را بزند اين سوال ذهن علاقه مندان به تيم ملي را به خود مشغول مي کند که کدام بازيکن جانشين او در ترکيب اصلي خواهد شد؟ در پاسخ به اين سئوال دو گزينه مطرح مي شود اولين نفر سامان قدوس ستاره دو مليتي و جديد ايران از باشگاه اوسترسوند است. مهاجمي که هم سرعت بالايي دارد هم از قدرت شوتزني و گلزني بهره مي برد و انگيزه هايي که براي درخشش در اولين تورنمنت ملي خود دارد، به او براي درخشش بيشتر کمک مي کند.اما سامان قدوس يک رقيب جدي ديگر هم دارد يعني وحيد اميري که از جام ملت هاي 2015 استراليا همواره در مسير پيشرفت قرار داشته و اين روزها بسياري به او اميد دارند که بتواند در اولين جام جهاني خود نيز همان درخشش جام ملت ها را داشته باشد. ستاره ملي پوش پرسپوليسي ها با توجه به قدرت دوندگي و جنگندگي توام با هوش بالا مسلما يکي از گزينه هاي جدي کي روش براي جانشيني احتمالي طارمي خواهد بود.حال در فاصله يک روز تا اولين آزمون مهم و سرنوشت ساز ايران در جام جهاني 2018 روسيه بايد منتظر ماند و ديد وضعيت مهدي طارمي به عنوان يکي از وينگرهاي اصلي در چيدمان تاکتيکي کي روش به کجا کشيده خواهد شد؛ ماجرايي که مي تواند به مهم ترين تغيير ترکيب ايران نسبت به ايده هاي سرمربي پرتغالي براي رقم زدن معجزه اي بزرگ در گروه مرگ جام جهاني تبديل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي