جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5856

 خبــر 

 تشکيل جلسه اولين نشست ستاد بازآفريني شهري شهرستان رباط کريم

رباط کريم-خبرنگار آفرينش

معاون فني و عمراني فرمانداري رباط کريم در نشست بازآفريني شهري گفت: اجراي سياستهاي دولت تدبير و اميد در اجراي اهداف ستاد بازآفريني شهري که يکي از برنامه‌هاي قانون ششم توسعه مي باشد، مورد تاکيد است.

به گزارش خبرنگار ما، محمد اميني بااشاره به اهتمام همه دستگاههاي شهرستان بر اجراي صحيح اين مهم اظهار داشت: دستگاههاي تابعه شهرستان با بهره گيري از همه ظرفيت نسبت به شناساييي بافتهاي فرسوده و تهيه نقشه‌ها براي انجام مراحل بعدي اقدام نمايند.

وي افزود: شهرداريها مي‌توانند با بسته‌هاي تشويقي در مناطق داراي بافت فرسوده نسبت به انجام سازکارهاي لازم و در جهت پيشبرد طرح بازآفريني شهري گامهاي موثري را بردارند.

معاون عمراني فرمانداري رباط کريم ابراز داشت: با توجه به نوساز بودن اين اعتبار تنها ساخت و سازها را دربرنمي‌گيرد بلکه بحث ميراث فرهنگي را نيز در بر خواهد گرفت.

ايشان افزود: از بعد اجتماعي بحث ساخت بناهاي جديد مي‌تواند ارتقاي فرهنگي را نيز داشته باشد و از نظر رواني تاثيرات مثبتي خواهد داشت.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

نقش‌آفريني آب انبارها براي گذر از بحران کم‌آبي در شهر ورزنه

اصفهان-راعي

مديرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت:شهر ورزنه در انتهاي رودخانه زاينده‌رود، جايي که به تالاب بين‌المللي گاوخوني ختم مي‌شود قراردارد که در تابستان سال جاري براي گذر از بحران کم‌آبي اين منطقه آب انبارها وارد مدار بهره‌برداري شدند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ مهندس هاشم اميني با بيان اينکه ورزنه در انتهاي خط آبرساني اصفهان بزرگ در حوزه شهرستان اصفهان قرار دارد افزود: برخورداري شرکت آبفاي استان اصفهان از شبکه هوشمند توزيع منجر به آن شده که آب شرب بين تمام نقاط استان عادلانه توزيع شود. اما از آن جايي که حجم ذخيره سد زاينده‌رود محدود است براي گذر از بحران کم‌آبي ،استفاده از آب انبارها در شهر ورزنه در دستور کار قرارگرفت.

وي افزود: در حال حاضر بدليل حجم بسيار محدود ذخيره آب سد زاينده‌رود 30 درصد تخصيص آب طرح اين شهر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش يافته است که تلاش شده با تعديل فشار و ترغيب مردم به مصرف بهينه ، آب موردنياز در اختيار مردم قرار گيرد.

مهندس اميني عنوان کرد: هم اکنون دو حلقه چاه در مدار بهره‌برداري قرار دارد و يک حلقه چاه جديد نيز در حال حفر است اما از آن جايي که EC آب در شهر ورزنه بسيار بالاست وبه بيش از 4 هزار مي‌رسد. مقرر گرديد در آينده نزديک به روش BOO دستگاه آب شيرين‌کن در اين شهر راه‌اندازي شود.

مهندس اميني افزود:در تابستان سال جاري براي اينکه مردم شهر ورزنه بتوانند خدمات پايدار آبفا را دريافت کنند آب انبارحاج محمد باقر با قدمت 300 ساله پس از تجهيز امسال وارد مدار بهره‌برداري شد بطوريکه مردم از اين آب انبار که در مرکز شهر قرار دارد آب شرب موردنياز خود را برداشت مي کنند.

مديرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به ديگر تدابيري که براي تامين آب شرب ورزنه در دستور کا قرارگرفته است خاطرنشان ساخت:مرمت و تجهيز آب انبار هزار متر مکعبي مسجد جامع واستفاده از مخزن 2 هزار مترمکعبي شهرک صنعتي ورزنه و نيز بهره‌گيري از مخزن 3 هزار مترمکعبي آبفا از ديگر اقدامات در زمينه گذر از بحران کم‌آبي در اين شهر مي‌باشد.

مهندس اميني با اشاره به اهميت تامين خدمات آبفا به شهر ورزنه اظهار داشت : ورزنه بدليل برخورداري از جاذبه‌هاي گردشگري، شهري توريست پذير محسوب مي‌شود تنها شهريست که به صورت سنتي زنان چادر سفيد به سر مي‌کنند و به شهر کبوتران سفيد شناخته شده و نيز وجود تپه‌هاي شني درکوير ورزنه ازديگر جاذبه‌هاي گردشگري اين شهر است بر اين اساس اين عوامل خدمات‌رساني پايدار را مي‌طلبد.

وي با بيان اينکه کمترين ميزان هدررفت آب در استان مختص به شهر ورزنه است تصريح کرد: با اقداماتي همچون اصلاح شبکه فرسوده که در چند سال اخير در دستور کار قرار گرفت ميزان هدررفت آب در شهر ورزنه به 6 درصد رسيد که کمترين ميزان در سطح استان است.

برگزاري جلسه بررسي راهكارهاي كاهش مصرف انرژي شركت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان

اهواز-خبرنگار آفرينش

جلسه بررسي راهکارهاي بهينه‌سازي و کاهش مصرف انرژي در شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان برگزار شد.اين جلسه در سالن جلسات اداره مرکزي و با حضور مديران، روسا و سرپرستان بخشهاي مختلف و با رياست مهندس قباد ناصري مديرعامل اين شرکت برگزار گرديد.

مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان با اشاره به بخشنامه استانداري خوزستان درخصوص کاهش ساعات فعاليتهاي اداري بمنظور صرفه‌جويي در مصرف انرژي گفت : بارشهاي کم‌باران در سال آبي امسال مشکلات بسياري را در بحث تأمين انرژي بوجود مي‌آورد که لازم است تمهيدات شايسته‌اي در خصوص آن انديشيده شود.

مهندس قباد ناصري افزود : با توجه به گرماي شديد تابستان و مشکلات ناشي از احتمال قطع برق بايست درخصوص صرفه‌جويي مصرف برق اقدامات فوري و کارگشا صورت پذيرد.وي با تأکيد بر بهينه‌سازي مصرف انرژي و ترويج آن در سطح تمامي کارکنان و حتي خانواده‌ها گفت: اعتقاد دارم که بهينه‌سازي مصرف انرژي بايست بعنوان يک فرهنگ و بخشي از زندگي روزمره ما تلقي شود و براي نهادينه شدن اين فرهنگ تلاش مضاعف داشته باشيم.

وي ادامه داد : بهينه‌سازي مصرف انرژي کار يک شخص يا يک واحد خاص نيست و همه کارکنان بايست در اين زمينه داراي حس مسئوليت باشند و در خصوص کاهش مصرف انرژي همکاري لازم را داشته باشند.مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان در اين جلسه ضمن شنيدن نظرات افراد حاضر در جلسه، دستوراتي را درخصوص بهينه‌سازي مصرف انرژي و اقداماتي که منجر به کاهش مصرف آب و برق در اماکن اداري و غير صنعتي اين شرکت مي شود را صادر و خواستار آن شد گزارش اقدامات صورت گرفته در اين خصوص در اسرع وقت به وي ارائه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي