جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5858

 ميز خبر 

 تمامي نازل‌ها به سيستم توزيع سوخت و پرداخت همزمان مجهز مي شوند

قرار است تمامي نازل‌ها در سراسر کشور به سيستم توزيع سوخت و پرداخت همزمان مجهز شوند تا شهروندان بتوانند از طريق خدمات بدون کارت يا با وارد کردن کارت‌هاي بانکي خود و حتي از طريق موبايل، پرداخت‌هاي خود را انجام دهند.

به گزارش ايرنا ، پانزدهم تيرماه سال جاري يعني حدود 20 روز ديگر، زمان رونمايي از کارتخوان هاي جديد در جايگاههاي عرضه سوخت اعلام شده، کارتخوان هايي که قرار است کار سوخت گيري را تسهيل کرده و استفاده از کارت سوخت شخصي را دوباره رونق دهد.

سيدمحمدرضا موسوي‌خواه، مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي در خصوص جزئيات دستگاه‌هاي جديد کارت‌خوان سوخت در جايگاه‌ها گفت: بالاترين مزيت اين کارتخوان‌ها، حذف هزينه‌هاي تامين و نگهداشت از دولت خواهد بود که اين مهم ازطريق شبکه بانکي کشور انجام مي‌شود و صرفه‌جويي قابل توجهي به همراه خواهد داشت.

وي درباره مزاياي کارتخوان‌هاي جديد جايگاه‌هاي سوخت اذعان داشت: در پياده‌سازي و تجهيز اين سري از کارتخوان‌ها از فناوري روز استفاده شده و براي رفاه حال هموطنان، پرداخت هزينه سوخت بدون دخالت نيروي انساني نيز ميسر خواهد شد.

اين مقام مسئول با بيان اين‌که فناوري‌ نصب شده روي کارتخوان‌هاي جديد قابليت توزيع سوخت و انجام عمليات‌ بانکي را دارا است، تصريح کرد: از اين پس، تمامي نازل‌ها به سيستم توزيع سوخت و پرداخت هم‌زمان مجهز مي‌شوند تا شهروندان بتوانند از طريق خدمات بدون کارت يا با وارد کردن کارت‌هاي بانکي خود و حتي از طريق موبايل، پرداخت‌هاي خود را انجام دهند.

موسوي خواه با بيان اين‌که مطابق مصوبه مجلس شوراي اسلامي ما موظف هستيم عرضه بنزين و نفت‌گاز را با اولويت کارت سوخت انجام دهيم،گفت: اين مهم اکنون در بخش نفت‌گاز با استفاده از سامانه پيمايش انجام مي‌شود، همچنين به‌رو‌زرساني تجهيزات جايگاه‌هاي بنزين و نفت‌گاز در دستور کار اين شرکت قرار دارد.وي ادامه داد: در استفاده از کارتخوان‌هاي جديد نيازي به تغيير زيرساخت نخواهد بود و تنها انتقال اطلاعات با فناوري نو و با استفاده از فيبر نوري انجام مي‌شود.

آيين‌نامه اجرايي تامين سوخت کمکي نيروگاه‌هاي کشور تصويب شد

هيئت وزيران به پيشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه‌هاي کشور، نيرو و نفت، آيين‌نامه اجرايي بند «س» تبصره 6 ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور را تصويب کرد.

به گزارش شانا، اين آيين‌نامه اجرايي از سوي اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس‌ جمهوري براي اجرا به وزارتخانه‌هاي نفت، کشور، نيرو، سازمان برنامه و بودجه و سازمان حفاظت محيط‌ زيست ابلاغ شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي