جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5858

 جانشين چشمي کيست؟
 همه گزينه‌هاي کي‌روش روي ميز 

 مصدوميت روزبه چشمي يکي از تلخ‌ترين خبرهايي بود که از تمرين تيم ملي به گوش رسيد. چشمي که مقابل مراکش همه پيش‌بيني‌ها را به هم زده بود و نمايش قابل قبولي داشت، حالا بخاطر مصدوميت از ناحيه عضله پا، ادامه جام‌جهاني را از دست داد. حالا کي‌روش فرصت کمي دارد که جانشين بازيکن مصدوم‌اش را پيدا کند. گزينه‌هاي کي‌روش نسبتا محدود هستند و از بين مجيد حسيني، پژمان منتظري و محمدرضا خانزاده يکي انتخاب خواهد شد. شايد حالا کي‌روش بيشتر از نبردنِ سيدجلال حسرت بخورد. در اين گزارش به بررسي جانشينان احتمالي روزبه مي پردازيم.

مجيد حسيني: بهترين مدافع دعوت شده به تيم ملي بر اساس آمارهاي فصل گذشته، در بازي مقابل مراکش مشخص شد که مورد اعتماد کي‌روش هم هست. در آن مسابقه که اميد ابراهيمي مصدوم شد، دوربين‌ها روي پژمان منتظري زوم کردند و به نظر گزينه تعويض بود. ولي کي‌روش، مدافع 21 ساله‌اش را صدا زد که به زمين برود. مجيد حسيني 17 دقيقه مقابل مراکش بازي کرد و نمايش مطمئني هم داشت؛ تجربه‌اي که شايد باعث شود کي‌روش مجددا روي او حساب باز کند و بيشترين شانس را براي جانشيني روزبه چشمي داشته باشد. حسيني با اختلاف معناداري نسبت به دو رقيب ديگرش بيشترين عملکرد دفاعي را در ليگ هفدهم ثبت کرده بود. ضمن اينکه در فاکتور دقت پاس که براي کي‌روش اهميت ويژه‌اي دارد هم بالاتر از دو رقيب ديگرش قرار مي‌گيرد.

محمدرضا خانزاده: خانزاده سورپرايز کي‌روش در اعلام ليست جام‌جهاني روسيه بود. مدافع باشگاه پديده مشهد در حالي که کسي انتظار نداشت، همراه تيم ملي تا روسيه هم رفت و جزو 23 بازيکن ايران قرار گرفت. حالا هم هيچ بعيد نيست که کي‌روش باز هم همه را شگفت‌زده کند و او را به زمين بفرستد. ويژگي محمدرضا خانزاده نسبت به دو گزينه ديگر، توانايي‌اش در گل زدن است. محمدرضا فصل قبل 4 گل براي پديده زد. ضمن اينکه در چند بازي هم به عنوان مدافع کناري بازي کرد و شايد هم کي‌روش او را به کناره‌ها منتقل کند تا يکي از دو مدافع استقلالي‌اش در قلب دفاع کنار پورعلي‌گنجي قراربگيرند.

پژمان منتظري: با مصدوميت روزبه چشمي حالا ديگر احتمالا پژمان در ترکيب تيم ملي مقابل اسپانيا حضور خواهد داشت. منتظري که در هر سه مسابقه جام‌جهاني قبلي در دفاع راست بازي کرده بود، انتظار داشت که در دو بازي سخت‌تر تيم ملي مقابل اسپانيا و پرتغال که ايران روي به بازي تدافعي و تجمع مدافعان مي‌آورد باز هم در اين پست بازي کند و جانشين رامين رضاييان شود. ولي با مصدوميت چشمي، حالا پژمان شانس حضور در قلب دفاع را هم پيدا کرده است؛ جايي که علاوه بر تجربه، در نبردهاي هوايي، پاس گل، لمس توپ و اطمينان در خطا عملکردي بهتر از حسيني و خانزاده داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي