جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5868

 تريبون 

 در سال حمايت از توليد ايراني کليد خورد؛

حمايت مالي تا سقف25ميليون تومان از کالاي ساخت ايران

طرح «ايران، ساخت ايران» با هدف حمايت از توليد کالاي ايراني در سراسر کشور اجرا مي شود.

به گزارش مهر، طرح «ايران، ساخت ايران» با هدف حمايت از توليد کالاي ايراني در سراسر کشور اجرا مي شود. کساني که تجربه و ايده هايي در زمينه توليد، توزيع و ترويج مصرف کالا يا خدمات ايراني دارند مي توانند تا تاريخ بيستم تيرماه با مراجعه به وب سايت «شتابدهنده مجازي برناک» به نشاني www.Bornac.Ir طرح خود را معرفي کنند.

طرح‌هايي که براي شرکت در رويداد ملي «ايران، ساخت ايران» ارسال مي‌شوند، از سوي کارشناسان برناک، بررسي و داوري مي‌شوند. از بعضي طرح‌ها تقدير مي‌شود و برخي از طرح‌ها با ورود به دوره شتاب‌دهي، مراحل تبديل‌شدن به يک کسب‌وکار جديد را در بازار واقعي تجربه خواهند کرد. همچنين اگر طرحي از ظرفيت کافي براي تجاري‌سازي برخوردار باشد، برناک هزينه‌هاي جاري طرح را به ميزان 25 ميليون تومان تأمين مي کند و پس از آن تا پايان کار يعني يافتن سرمايه‌گذار و توليد و عرضه محصول يا خدمت مد نظر، همراه و پشتيبان آن باقي مي‌ماند. نتايج نهايي طرح هاي پذيرفته شده تا روز دهم مرداد اعلام خواهد شد.

نماينده سابق ايران در ايکائو:

هواپيماهاي دست‌دوم گزينه روي ميز

نماينده سابق ايران در ايکائو معتقد است با توجه به شرايطي که در طول سال‌هاي گذشته در صنعت حمل و نقل هوايي ايران بعد از يک دوره طولاني تحريم به وجود آمده بود اين امکان وجود داشت که جز خريد هواپيماهاي نو ديگر نيازهاي کشور نيز در اين حوزه با جديت بيشتري دنبال شود.

علي‌اصغر منظري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اجرايي شدن دوباره تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران و مسدود شدن امکان ورود هواپيماهاي نو به کشور، تاکيد کرد: ظاهرا با شروع تحريم‌هاي جديد بخش هوانوردي بيشتر از برخي از ديگر بخش‌هاي اقتصاد ايران متحمل آسيب خواهد شد، زيرا از يک سو اين بخش براي تامين نيازهاي خود نياز به تعاملات گسترده بين‌المللي دارد و از سوي ديگر به نظر مي‌رسد براي دوران بازگشت تحريم‌ها برنامه‌ريزي دقيقي انجام نداده است.

معاون سابق سازمان هواپيمايي با بيان اين‌که به نظر مي‌رسد ايرلاين‌هاي ايراني در طول ماه‌هاي گذشته تنها نسبت به نهايي کردن قرارداد خريد هواپيماهاي نو اقدام کرده‌اند، گفت: با پيش‌بيني و آينده‌نگري مي‌توانستيم در کنار خريد اين هواپيماها نسبت به تامين هواپيما با عمر کمتر و خريد مقدار قابل توجهي قطعات و وسائل مورد نياز هواپيماهاي موجود لااقل براي مدتي نيازهاي کشور در اين حوزه را برطرف کنيم ولي در عمل به نظر مي‌رسد براي هيچ يک از مسائل امروز برنامه‌ريزي مشخصي به وجود نيامده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي