جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5869

 مديرعامل شركت آب و فاضلاب آذربايجان شرقي:
 سازگاري با كم‌آبي، با هدف صرفه‌جويي در مصرف آب 

 تبريز-توفيقي

تبيين راهكارهاي مصرف صحيح آب در جهت ارتقاي فرهنگ عمومي براي جلوگيري از بروز بحرانهاي مرتبط با كمبود آب و خشكسالي از اولويتهايي است كه بايستي در سطح جامعه مورد توجه قرار گيرد.مهندس ايمانلو؛ مديرعامل شرکت در سومين روز از هفته صرفه‎جويي در مصرف آب در برنامه زنده تلويزيوني سحرلر به منظور تبيين اهميت جايگاه آب در زندگي روزمره شهروندان و نهادينه کردن فرهنگ مصرف بهينه آب و صرفه‎جويي در مصرف آب، حضور يافت.

رئيس هيئت مديره شرکت آب و فاضلاب استان در اين برنامه با اشاره به اينکه تنها راه مقابله با خشکسالي، سازگاري با کم‌آبي است گفت: با توجه به اينکه کشور ايران در منطقه خشک و نيمه خشک جهان قرار گرفته و استان ما نيز از اين حيث مستثني نبوده و تامين بخش زيادي از آب شرب شهروندان به صورت فرا استاني و با صرف هزينه‎هاي زياد تامين مي‎شود. لذا اهميت آن در کشورمان بيشتر احساس مي‎شود. ميزان بارندگي در ايران يک سوم متوسط جهاني و حدود 250 ميلي متر در سال است و همچنين متوسط سرانه آب تجديدشونده نيز در کشور ما نسبت به ساير کشورها در سطح پاييني قرار دارد بنابراين اگر بخواهيم بر مشکل کم‎آبي فائق آييم بايستي الگوي مصرف آب را رعايت کرده و بهينه مصرف نماييم .لذا لازمست مشتركين و همشهريان عزيز نهايت دقت و صرفه‎جويي را در استفاده صحيح آب مدنظر داشته باشند.

مهندس ايمانلو اضافه کرد: هرچند امسال بارشها از رشد خوبي برخوردار بود ولي با توجه به کاهش نزولات جوي در سالهاي اخير و بروز خشکسالي و محدوديت جدي منابع آب شرب در مناطق مختلف کشور و به تبع آن در استان و همچنين روند افزايش ميزان مصرف آب متوسط شهروندان احتمال بروز نوسانات مصرف و کمبود آب در تابستان امسال وجود دارد. به همين منظور نهادينه کردن فرهنگ صحيح مصرف آب ضروري مي‎باشد لذا شهروندان بايد توجه داشته باشند که واقعا ما محدوديت جدي در تامين آب شرب در استان داريم و لازم است با استفاده از شيرآلات کاهنده مصرف آب و همچنين با استفاده از لباسشوئي و ظرفشوييهاي استاندارد و همچنين با استفاده از ساير راههاي صحيح مصرف آب نسبت به صرفه‎جويي در اين نعمت الهي کوشا باشيم.

مهندس ايمانلو درخصوص صرفه‎جويي در مصرف آب خطاب به شهروندان عزيز گفت: صرفه‌جويي کار سخت و عجيبي نيست. اگر ما به اندازه‌ نياز و درست از منابع انرژي مثل آب و برق و گاز و… استفاده کنيم، صرفه‌جويي کرده‌ايم. جمله استفاده نکردن از نعمت‌هاي ارزشمندي که خدا در اختيارمان قرار داده، جمله صحيحي نيست، اتفاقاً صرفه‌جويي يعني «از نعمت‌هاي خدادادي خوب و درست و بجا و به اندازه استفاده کنيم و مواظب باشيم حتي ذره‌اي از آن هدر نرود. حفاظت از آبهاي زيرزميني نياز به عزم ملي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي