جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5876

 خبـــرنامه 

 انگليس – کرواسي

نبرد تاريخي براي فيناليست شدن

دومين ديدار از مرحله نيمه نهايي جام جهاني2018 امشب برگزارمي شود.انگليس و کرواسي در حالي از ساعت 30/22 امشب به مصاف هم مي روند که بسياري شانس انگليس را روي کاغذ بيشتر مي دانند. اما کروات ها تيمي منسجم هستند که خط هافبک آنان هر حريفي را به دردسرمي اندازد. در مقابل انگليس هم که پس از 28 سال به اين مرحله رسيده، نمي خواهد دست خالي از زمين بيرون بيايد و اين باعث مي شود که امشب نبرد جذابي را شاهد باشيم.

حرکت قابل تحسين جهانبخش

از هلند تا کوره آجرپزي خاورشهر

عليرضا جهانبخش بدون شک اين روزها شناخته شده‌ترين لژيونر فوتبال ايران است. او که فصل گذشته آقاي گل ليگ هلند شد، بعد از رقابت‌هاي جام جهاني 2018 روسيه به ايران آمده و دوران استراحت خود را سپري مي‌کند.

در روزهاي حضور تيم ملي ايران در جام جهاني 2018 روسيه بود که يک کودک کار در کوره آجرپزي خاورشهر پشت پيراهن خود نام عليرضا جهانبخش را نوشته بود.

جهانبخش که از طريق انتشار عکس وي در صفحه اينستاگرامش در جست و جوي اين کودک هواداراش بود، سرانجام او را پيدا کرد و پيراهن خود را به متين، کودکي که اسم او را نوشته بود، هديه داد.

اعتراض جابر:

به دفتر افتخاري راهم ندادند

جابر انصاري هافبک چند سال اخير استقلال براي فصل پيش رو در ليست شفر جايي ندارد. او به همراه استقلال به ترکيه نمي‌رود و بايد از اين تيم جدا شود. انصاري در اين باره گفته: «بله من با تيم به ترکيه نمي‌روم. دو هفته پيش هم اعلام کردم که با استقلال قرارداد دارم و به آن پايبند هستم. دو روز مانده به شروع تمرينات به من اعلام کردند در ليست شفر نيستم. اشکالي ندارد ولي من هم يکسال قرارداد دارم و هم 700 ميليون تومان طلب دارم.مديران استقلال تکليف طلب من را مشخص کنند تا بتوانم تصميم درستي براي آينده‌ام بگيرم. من چند پيشنهاد خوب داشتم که به خاطر تعهدم به قراردادم آنها را از دست دادم، من 4 تيرماه به دفتر باشگاه رفتم اما من را به اتاق مديرعامل راه ندادند! به فدراسيون مي‌روم تا ببينم تکليف چه مي‌شود.»

مذاکره فولادي‌ها با هافبک پرسپوليس

باشگاه فولاد خوزستان خواهان به خدمت گرفتن هافبک تازه وارد پرسپوليس است.

سروش رفيعي بعد از توافق با باشگاه پرسپوليس براي ادامه فوتبالش در اين تيم مجبور است نيم‌فصل اول هجدهمين دوره ليگ برتر را در تيم ديگري توپ بزند و از اين رو باشگاه فولاد خوزستان خواهان جذب او براي اين مدت شده است.سروش در مذاکراتي که با مسئولان باشگاه پرسپوليس داشته، اعلام کرده است در نيم‌فصل در فولاد يا پيکان توپ خواهد زد و اين در حالي است که زندگي در تهران در اولويت او قرار دارد. مشکل اينجاست که باشگاه پيکان از لحاظ مالي هنوز نتوانسته سروش را براي حضور در اين تيم قانع کند در حالي که پيشنهاد مالي فولادي‌ها به مراتب بهتر است.

بايد ديد در نهايت رفيعي چه تصميمي براي نيم‌فصل اول ليگ خواهد گرفت. آنچه مسلم است پرسپوليسي‌ها بيشتر تمايل دارند سروش در تهران باشد تا اهواز و اين موضوع نيز بي ارتباط با روابط حسنه برانکو و جلالي نيست.

چراغ سبز پورعلي‌گنجي به ترابزون‌اسپور

بر اساس گزارش يک روزنامه ترکيه‌اي، مدافع تيم ملي فوتبال ايران به باشگاه ترابزون‌اسپور چراغ سبز نشان داده است. روزنامه «دامگا» ترکيه با انتشار خبري با تيتر «چراغ سبز پورعلي‌گنجي به ترابزون‌اسپور» گزارش داد که مرتضي پورعلي‌گنجي، مدافع تيم ملي فوتبال ايران يکي از گزينه‌هايي است که باشگاه ترابزون‌اسپور ترکيه وضعيت او را در فصل نقل‌وانتقالات تابستاني زيرنظر گرفته است.

در ادامه اين گزارش آمده است: پورعلي‌گنجي 26 ساله که حق فسخ قرارداد با باشگاه السد قطر را دارد، مي‌گويد پيشنهادات گوناگوني دريافت کرده است. مدافع السد قطر در تازه‌ترين اظهارنظرش گفته: «ديگر به پول فکر نمي‌کنم و مي‌خواهم به دوران حرفه‌اي فکر کنم. مي‌خواهم فوتبالم پيشرفت کند».

«دامگا» در ادامه نوشته که پورعلي‌گنجي از هلند و بلژيک پيشنهاداتي دارد. مجيد حسيني، ديگر مدافع تيم ملي فوتبال ايران نيز مورد توجه باشگاه ترابزون‌اسپور قرار گرفته است.

هشدار 6ماه قبل شفر، حسرت امروز استقلال

وينفرد شفر سرمربي استقلال 6 ماه قبل به مديران تيمش گفته بود زودتر قرارداد اميد ابراهيمي را تمديد کنند. او با تشريح شرايط اميد و اينکه مي‌تواند در جام جهاني ستاره شود، از مديران استقلال خواسته بود با توجه به نقش کليدي که اين يار در ترکيب تيم استقلال دارد، از آنها خواسته بود تا قراردادي برايش تنظيم کنند که زودتر امضا کند و قبل از پايان فصل تکليف ماندنش براي سال بعد مشخص شود.

شفر البته از قبل جام جهاني ديگر خيلي روي اميد حساب نمي‌کرد و ايمان داشت که قراردادش با تيم تمديد نمي‌شود. او در حين مسابقات جام جهاني با گفتن اينکه اميد در 31 سالگي حق دارد به فکر زندگي‌اش باشد به اطرافيانش اطمينان داده بود که در نهايت اين بازيکن قراردادي با تيم‌هاي عربي قرارداد مي‌بندد و مي‌رود. جدايي اميد يک ضربه کاري به بدنه استقلال است اما چاره‌اي غير از اين هم براي او وجود نداشت. اين اختلاف رقم دلار با پيشنهادهاي داخلي، ماندن را براي هر بازيکني سخت مي‌کند.

بارسا جانشين اينيستا را از برزيل آورد

باشگاه بارسلونا پديده جوان و جوياي‌نام فوتبال برزيل را به خدمت‌ گرفت.بارسلونايي‌ها به منظور پرکردن جاي خالي آندرس اينيستا که راهي فوتبال ژاپن شده، با آرتور 21 ساله به توافق رسيدند.براساس اعلام کاتالان‌ها، هافبک جوان برزيلي در ازاي 31 ميليون يورو از تيم گرميو پورتو‌آلگره به جمع ياران مسي اضافه خواهد شد.اينيستا 35 ساله بعد از 22 سال حضور نزد آبي و اناري‌ها در پايان فصل اخير به تيم ويسل کوبه ملحق شد تا در کنار لوکاس پودولوسکي بازي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي