جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 رئيس سازمان سنجش :
 ميزان تأثير سوابق تحصيلي در کنکور98 اعلام شد 

 رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ميزان و نحوه تأثير سوابق تحصيلي در آزمون سراسري سال 98 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي 30 درصد قطعي است.

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: روز يکشنبه 17 تيرماه 97 کميته سنجش و پذيرش دانشجو تشکيل جلسه داد و ميزان سوابق تحصيلي دانش‌آموزان در امتحانات نهايي را 30 درصد قطعي تصويب کرد.

وي افزود: دروس امتحانات نهايي دانش‌آموزان هم در اين جلسه مشخص شد و ما درس‌هايي که روي سوابق تحصيلي دانش‌آموزان تأثيرگذار است را بر اساس بررسي هاي کارشناسي که در دبيرخانه انجام شده بود پيشنهاد کرديم.

وي گفت: عناوين دروس و تعداد دروس بايد در شوراي عالي آموزش و پرورش تصويب شود و پس از تصويب اطلاع رساني مي شود.رئيس سازمان سنجش گفت: اين مصوبه در راستاي اجراي قانون سنجش و پذيرش دانشجو است.

وي افزود: امتحانات نهايي در خرداد 98 برگزار و براي پايه دوازدهم عناوين دروس اعلام مي شود. ضمن اينکه ضرايب دروس کنکور براي دروس متناظر امتحاني نيز يکسان خواهد بود و تغييري نخواهد داشت.

به گزارش مهر؛ ميزان و نحوه تاثير سوابق تحصيلي در آزمون سراسري سال 1397 براي داوطلباني که ديپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ کرده بودند به ميزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت و براي داوطلبان داراي مدرک پيش دانشگاهي که مدرک خود را از سال تحصيلي 91-1390 به بعد اخذ کرده‌ بودند به ميزان حداکثر 5 درصد به صورت تأثير مثبت در نمره‌ کل نهايي آنان لحاظ شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي