جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 ميز خبر 

 خطر تعطيلي بزرگترين پالايشگاه عراق درپي بحران آب

بزرگترين پالايشگاه نفت عراق به دليل بحران آب که پيش از اين نيز توقف فعاليت اين پالايشگاه را در ماه ميلادي جاري به دنبال داشت، با خطر تعطيلي بيشتر مواجه است.

به گزارش ايسنا، پالايشگاه شعيبه با ظرفيت 210 هزار بشکه در روز در نزديکي بصره در فاصله پنجم تا هفتم ژوييه به دليل اين‌که سطح نمک بيش از چهار برابر سطح معمول در آب رودخانه مورد استفاده در فرآيند پالايش شده بود، ناچار شد فعاليتش را متوقف کند.

مدير رسانه‌اي شرکت پالايشگاه‌هاي جنوب در بيانيه‌اي گفت: اين نگراني وجود دارد که توقف فعاليت پس از فعاليت مجدد دوباره تکرار شود، زيرا اين مشکل همچنان به قوت خود باقي مانده است.

تکذيب ادعاي عراق در مورد قطع آب از سوي ايران

درحالي که چندي پيش سخنگوي وزارت خارجه عراق مدعي قطع آب اين کشور از سوي ايران شد، بررسي‌ها نشان مي‌دهد اين مساله صحت نداشته و کارشناسان اين حوزه نيز اين مساله را به طور کامل تکذيب کرده اند.براساس جلسات برگزار شده در مورد ادعاي عراقي ها مبني بر قطع آب اين کشور از سوي ايران و ارزيابي آمار و اطلاعات در وزارت نيرو مشخص شد که در زمان مذکور به دليل بارش هاي فراوان در داخل عراق در برخي مناطق سيل نيز رخ داده و حتي برخي از سدهاي اين کشور نيز سرريز شده است.يک منبع آگاه در اين رابطه اعلام کرد: اعتراض‌هاي گاه و بي گاه بدون سند به ايران مطرح مي‌شود. جالب اينجاست که حتي با مطرح شدن بحث سد ايليسو که بارزترين سد بزرگ منطقه است و دنيا نيز از اين مساله اطلاع دارد، عراقي‌ها به جاي اعتراض به ترک‌ها، به ايران معترض شده بودند.به گفته وي، ايران هيچ سد جديدي را وارد مدار نکرده است و مشکلات رودخانه هاي خوزستان و بصره به ايران مربوط نمي شود.

مديرعامل شرکت گاز استان تهران:

تاسيسات گازي تهران در برابر زلزله مقاوم‌سازي مي‌شود

شرکت گاز استان تهران با ايمن‌سازي شبکه توزيع گاز، مقاوم‌سازي علمک‌ها، اجراي سيستم تخليه اضطراري گاز، مقاوم‌سازي ساختمان‌هاي قديمي تهران و ايستگاه‌هاي تقليل فشار، پايتخت را در برابر حوادث ثانويه زلزله ايمن مي‌کند.

به گزارش شرکت ملي گاز ايران، احمد دارابي، مديرعامل شرکت گاز استان تهران با بيان اين‌که اين شرکت يکي از شرکت‌هاي پيشگام در زمينه ارائه خدمات مستمر و ايمن توزيع گاز طبيعي است، گفت: به منظور تامين رفاه، افزايش کيفيت ارائه خدمات بهينه به مشترکان گاز طبيعي و همسو با سياست‌هاي اجرايي اصل 44 قانون اساسي، اين شرکت پياده‌سازي سامانه GIS، پايش ايستگاه‌هاي تقليل فشار، مقاوم‌سازي و نوسازي تاسيسات در مقابل زلزله و نيز بهبود و کاهش هدررفت گاز طبيعي را در دستور کار خود قرار داده است.

وي افزود: شرکت گاز استان تهران با هدف افزايش تاب‌آوري، مقاوم‌سازي و نوسازي ساختمان‌ها و تاسيسات گازرساني، پروژه‌هاي نصب سامانه قطع اضطراري ايستگاه‌ها، تجهيز شيرهاي سوپربلوک‌هاي تهران به عمل‌گر برقي، ايمن‌سازي شبکه توزيع گاز شهر تهران، جمع‌آوري باقيمانده شيرهاي پياده‌رو، مقاوم‌سازي علمک‌هاي گازرساني شهر تهران، سيستم تترا براي انتقال صوت و ديتاي ديسپچينگ را اجرايي مي‌کند.

مديرعامل شرکت گاز استان تهران ادامه داد: اجراي سامانه انتقال تصوير، اجراي سامانه اسکادا، تخليه اضطراري گاز، احداث ساختمان مرکزي پشتيباني بحران، احداث ساختمان کنترل مرکزي (CCB) و تجهيزات مربوطه، احداث ساختمان پست امداد و تجهيزات شهري مقاوم در برابر زلزله مناطق مختلف تهران، مقاوم‌سازي ساختمان‌هاي قديمي مناطق تهران در برابر زلزله، مقاوم‌سازي ايستگاه تقليل فشار و بازنگري و به‌روزرساني مطالعات طرح ايمن‌سازي تاسيسات گازرساني در دستور کار اين شرکت قرار گرفته است.

مراسم رونمايي از نسل جديد سامانه هوشمند سوخت و پرداخت آنلاين

مراسم رونمايي از نسل جديد سامانه هوشمند سوخت و پرداخت آنلاين، سه شنبه 19 تيرماه با حضور محمدرضا موسوي خواه، مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي در جايگاه سوخت ميدان آزادي برگزار شد.

مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي با بيان اينکه بيش از 30هزار کارت سوخت مهاجر در سيستان و بلوچستان کشف و سوزانده شده است، در واکنش به فيلم تخلف در جايگاه سوخت که اخيرا در فضاي مجازي منتشر شده است گفت: بگويند کدام جايگاه متخلف بوده تا پيگيري کنيم.

به گزارش ايسنا، محمدرضا موسوي خواه در مراسم رونمايي از نسل جديد سامانه هوشمند سوخت و پرداخت آنلاين تجهيز جايگاه ها بدون هزينه درمورد استفاده از سامانه هاي جديد سوخت در سراسر کشور گفت: اعلام کردم تا پايان سال 98، اما آرزو دارم و تلاش ميکنم تا پايان سال جاري از اين سامانه‌ها در سراسر کشور استفاده شود.

وي با تاکيد بر الزام استفاده از کارت سوخت توسط مالکان خودرو اظهار کرد: کارت سوخت هيچگاه حذف نشد و احتمالا در فراخواني به مردم اعلام مي‌کنيم از کارت سوخت خود استفاده کنند. هر خودرويي که در کشور شماره گذاري شده است کارت سوخت دارد. افرادي که کارت سوخت ندارند بايد به سايت اداره پست مراجعه کنند و در قسمت پيگيري کارت سوخت وارد شوند تا مشخص شود کارت سوخت آن ها در چه وضعيتي قرار دارد. افرادي هم که کارت سوخت خود را گم کرده اند بايد درخواست المثني کنند.

مديرعامل شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي با بيان اينکه استفاده از سامانه هوشمند سوخت هزينه اي براي دولت ندارد، گفت: با راه‌اندازي اين سامانه ها بيش از 20ميليارد تومان از هزينه دولت کاسته مي‌شود. اين سامانه ها 250برابر پردازش بيشتري دارند. حافظه دستگاه هاي قديمي 4مگ بود درحالي که حافظه دستگاه هاي جديد 4گيگ است.

احتمال دستکاري تلمبه ها وجود دارد

موسوي خواه در ادامه درمورد فيلمي که اخيرا در فضاي مجازي درمورد ريختن سه ليتر بنزين در بطري 1.5ليتري منتشر شده است، گفت:احتمال اينکه تلمبه ها دستکاري شود وجود دارد. ما همه تجهيزات را به نحوي کنترل و پلمپ مي‌کنيم که امکان هيچ گونه دست اندازي وجود نداشته باشد. من فيلم پمپ بنزين هاي سراسر کشور را تماشا کردم تا جايگاه مذکور را پيدا کنم اما متاسفانه پيدا نشد.

وي ادامه داد: البته فيلم واضح نيست. مشخص نيست عدد صفر است يا خير. همچنين متوجه نمي‌شويد فرد از نازل سمت چپ استفاده ميکند يا سمت راست. يک فيلم مبهمي است که اي کاش کسي که فيلم را گرفته بگويد کدام جايگاه است که رسيدگي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي