جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 معادلات انرژي 

 عضو کميسيون انرژي مجلس:

دولت تاکنون براي سهميه‌بندي بنزين تصميمي نگرفته است

يک عضو کميسيون انرژي مجلس گفت: دولت تا به امروز در خصوص سهميه‌بندي بنزين تصميمي نگرفته است و همه چيز بستگي به شرايطي دارد که در آينده ايجاد مي‌شود.هدايت‌الله خادمي در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به امکان سهميه‌بندي شدن بنزين، بيان کرد: در خصوص سهميه‌بندي شدن بنزين تاکنون دولت تصميمي نگرفته است اما اين امکان وجود دارد تا اين اتفاق بيفتد. در مجلس نهم دو نرخي بودن و استفاده از کارت‌هاي سوخت هوشمند به منظور شفاف‌سازي و جلوگيري از فساد مصوب شده بود اما وزير نفت فعلي کار را به اين شکل انجام نداد.وي در ادامه گفت: در بودجه امسال نيز افزايش نرخ حامل‌هاي انرژي و بنزين مطرح شده بود که مجلس با آن مخالفت کرد. با توجه به شرايطي که امروز ايجاد شده است و امکان دارد به سمت تحريم‌ها پيش برويم و شاهد مشکلاتي در زمينه بنزين باشيم، امکان دارد دوباره به سمت سهميه‌بندي بنزين برويم اما امروز هيچ مشکل خاصي در اين زمينه وجود ندارد و تصميمي گرفته نشده است.خادمي در پايان گفت: در مجلس و در بين کميسيون‌ها و گاها در بين وزرا صحبت‌هايي در خصوص سهميه‌بندي انجام مي‌شود اما تاکنون تصميمي گرفته نشده است و همه چيز بستگي به شرايطي دارد که در آينده پيش مي‌آيد.

مديرعامل شرکت ملي گاز ايران:

40 درصد يارانه مردم از طريق فروش گاز تامين مي‌شود

مديرعامل شرکت ملي گاز ايران گفت: تامين 40 درصد از يارانه مردم، ارزآوري و حفظ محيط‌زيست از جمله نقش‌هاي مهم صنعت گاز در کشور است.

به گزارش شرکت ملي گاز ايران، حميدرضا عراقي درباره جايگاه صنعت گاز در کشور گفت: اکنون به طور ميانگين بيش از 40 درصد از يارانه مردم از طريق فروش گاز تامين مي‌شود، همچنين استفاده از گاز به جاي سوخت‌هاي ميان تقطير که سبب افزايش حجم صادرات بنزين، گازوئيل و مازوت مي‌شود و نيز کمک به کاهش آلودگي محيط زيست، همه بيانگر موقعيت راهبردي گاز در کشور است.

وي تامين گاز مستمر، پايدار و ايمن را وظيفه اصلي اين شرکت برشمرد و افزود: توانمندسازي و فرايندسازي، 2 محور اساسي است که در اين شرکت بايد به آن توجه شود. همچنين ماموريت ديگر شرکت ملي گاز، حضور فعال در فرصت‌هاي مناسب تجارت جهاني گاز است و بايد تلاش کنيم با ايجاد فرصت‌هاي رقابتي، حضور فعالي در اين بازار داشته باشيم.

معاون وزير نفت در امور گاز با اشاره به اين‌که سال گذشته با وجود سرماي شديد در همه استان‌هاي کشور، گاز هيچ شهري قطع نشد و خدمت‌رساني اين شرکت به طور مستمر ادامه يافت، افزود: اين شرکت با تمهيدات ويژه‌اي که براي جلوگيري از قطعي گاز انديشيد، با وجود همه مشکلات توانست رضايت مردم را جلب کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي