جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 خبرپزشكي 

 افزايش حملات قلبي بعد از 40 سالگي

رئيس بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ايران، نسبت به افزايش بروز حملات قلبي از سن 40 سالگي به بعد هشدار داد.

به گزارش روابط عمومي انجمن آترواسکلروز ايران، دکتر مسعود قاسمي با بيان اينکه مصرف دخانيات، چربي و فشار خون احتمال حملات قلبي را افزايش مي‌دهد، گفت: معمولاً اين عارضه در آقايان از سن 40 سالگي به بالا و در خانم‌ها نيز پس از سن يائسگي بيشتر مشاهده مي‌شود لذا بايد در اين سنين به تغييرات در قفسه سينه توجه بيشتري شود.

وي با اشاره به برگزاري بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ايران، اظهارداشت: در اين کنگره در خصوص رويدادهاي علمي نوين در زمينه تشخيص، پيشگيري و درمان بيماري‌هاي قلب و عروق بحث و تبادل نظر خواهد شد

قاسمي در ادامه با اشاره به موضوع حملات قلبي توضيح داد: يکي از بيماري‌هايي که به عنوان عامل اصلي مرگ و مير در جهان به شمار مي‌رود بيماري‌ قلبي بوده که شايع ترين نوع آن سکته قلبي است.

رئيس بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ايران افزود: طي 5 سال اخير متخصصان کشور پيشرفت خوبي در زمينه درمان اين عارضه داشته‌اند و مي‌توانيم در ساعات اوليه بروز سکته‌هاي قلبي بيماران را مداوا کنيم.

اين متخصص قلب و عروق تصريح کرد: احتمال بروز حملات قلبي در افرادي که زمينه بيماري قلبي و عروقي دارند يا سابقه سکته قلبي در خانواده آنها وجود دارد بيشتر خواهد بود.

وي با بيان اينکه مصرف دخانيات، چربي و فشار خون احتمال حملات قلبي را افزايش مي‌دهد، توضيح داد: معمولاً اين عارضه در آقايان از سن 40 سالگي به بالا و در خانم‌ها نيز پس از سن يائسگي بيشتر مشاهده مي‌شود لذا بايد در اين سنين به تغييرات در قفسه سينه توجه بيشتري شود.

رئيس انجمن آترواسکلروز ايران گفت: از جمله علائم اين بيماري مي‌توان به احساس درد، فشار و سنگيني بر روي قفسه سينه در هنگام راه رفتن اشاره کرد همچنين تعريق غيرمعمول، تغيير حال عمومي و خستگي زودرس از جمله عوامل براي آغاز سکته‌هاي قلبي به شمار مي‌رود.

وي در پايان توصيه کرد: کاهش وزن، ترک مصرف دخانيات و داشتن يک سبک زندگي مناسب مي‌تواند از بروز اينگونه حملات بکاهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي