جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 خبـــرنامه 

 جپاروف نمي‌تواند شاگرد قلعه‌نويي شود

در حالي که اين شايعه مطرح شده که باشگاه سپاهان به دنبال جذب سرور جپاروف هافبک استقلال است اما سپاهاني‌ها تمامي سهميه‌هاي ليگ برتري خود را جذب کرده‌اند.

سرور جپاروف هافبک ازبکستاني تيم فوتبال استقلال به دليل بدقولي مسئولان باشگاه استقلال هنوز خود را به وينفرد شفر معرفي نکرده و هر روز شايعه‌اي در خصوص عدم همکاري وي با باشگاه استقلال به گوش مي‌رسد اما ديروز در خبرها آمده بود که جپاروف با درخواست قلعه‌نويي راهي اصفهان و تيم فوتبال سپاهان مي‌شود.اين شايعه در حالي مطرح شده که تيم فوتبال سپاهان هر 6 سهميه ليگ برتري خود را جذب کرده است. پيام نيازمند،محمد ايرانپوريان، خالد شفيعي، کي‌روش استنلي، ابراهيم صالحي و مهدي کياني 6 بازيکني هستند که امير قلعه‌نويي آنها را از بين تيم‌هاي ليگ برتري جذب کرده است ضمن آنکه سجاد شهباززاده به عنوان بازيکني که سهميه محسوب نمي‌شد راهي اين تيم شده است.با اين شرايط جپاروف تنها در يک صورت مي‌توانست راهي سپاهان شود که سهميه آزاد محسوب شود اما از آنجا که تيم آخر جپاروف استقلال است و در ليگ برتر حضور دارد طبعا جپاروف هم سهميه ليگ برتري محسوب مي‌شود و به اين ترتيب حضور جپاروف در سپاهان تنها يک شايعه است.

وداع تلخ شماره 8 محبوب استقلالي‌ها

شماره8 استقلال در سکوت، دوران بازي‌اش را تمام کرد.

مجتبي جباري بعد از رفتار مسئولان استقلال و بيرون ماندن از فوتبال، اعلام کرد قصد دارد دوباره بازگردد و بازي کند ولي حالا او تصميم گرفته تا از دنياي فوتبال خداحافظي کند. جباري در حالي رفت که همين حالا مي توانست از چند باشگاه پيشنهاد داشته باشد ولي به خاطر شرايط زانوي خود تصميم به کناره گيري گرفت. جباري از سال 1381 در فوتبال ايران شکوفا شد. او در ابومسلم بازي کرد و سه سال در اين باشگاه خوش درخشيد. جباري سال 84 به استقلال ملحق شد و تا سال 92 براي اين باشگاه توپ زد؛ يعني 8 فصل. مجتبي سپس حضور کوتاهي در سپاهان داشت و از آنجا هم به قطر و باشگاه الاهلي رفت. جباري پس از 4 سال حضور در فوتبال اين کشور به استقلال بازگشت و 6 بازي براي اين تيم انجام داد ولي از تيم کنار گذاشته شد. او در استقلال به افتخاراتي چون قهرماني در ليگ برتر و قهرماني در جام حذفي رسيد. جباري در الاهلي هم مهره اثرگذاري بود. او بين سال هاي 84 تا 93 هم براي ايران بازي کرد و در مجموع 31 بازي و سه گل ملي در کارنامه خود دارد.

آزمون:به خدا بر نمي‌گردم!

بعد از خداحافظي ناگهاني سردار آزمون از تيم ملي، اين شايعه مطرح شد که سردار از تصميمش پشيمان شده و احتمالا بعد از مدتي دوباره براي بازگشت به تيم ملي اعلام آمادگي خواهد کرد و حتي اين احتمال وجود دارد که کي روش در مورد او استثنا قائل شود و او را براي جام ملتها به امارات ببرد. اما در شرايطي که کي روش هيچ واکنشي به اين شايعه نشان نداده، گويا خود سردار هم برنامه اي براي بازگشت به تيم ملي ندارد و در تصميمش مبني بر خداحافظي کاملا جدي است. آزمون که پس از بازگشت از روسيه زياد درباره تصميمش صحبت نکرده بود، در فضاي مجازي و لايو اينستاگرامي با يکي از دوستانش از اين گفت که براي تيم ملي بازي نخواهد کرد. در اين لايو وقتي دوست سردار کامنت‌هاي مردم مبني بر خداحافظي و درخواست هواداران براي بازگشت را مي‌خواند، سردار گفت: به خدا برنمي گردم. به جان مادرم جام ملت‌ها بازي نمي‌کنم!

خروس ها در انتظار قهرماني دوم

شاگردان ديديه دشان در ديداري حساس و جذاب بلژيک را از پيش رو برداشتند و راهي فينال شدند. اين سومين فينال جام جهاني و ششمين فينال تيم ملي فرانسه در تورنمنت‌هاي بزرگ خواهد بود. آن ها براي نخستين بار در يورو 84 به فينال رسيدند و توانستند با پيروزي برابر اسپانيا به قهرماني برسند. براي دومين فينال 14 سال صبر کردند اما بازهم در خانه، قهرمان شدند؛ اين بار برزيل را بردند و جام جهاني را فتح کردند. دو سال بعد، يورو 2000 را از آن خود کردند تا تبحرشان در فينال ها را نشان دهند اما اوضاع در ادامه به همين خوبي پيش نرفت.

خروس ها در 2006 با ناباوري مغلوب ايتاليا شدند. پس از آن با افتي محسوس روبه‌رو بودند تا اين که در خانه به فينال يورو رسيدند اما به پرتغال باختند. آن ها حال ششمين فينال را تجربه خواهند کرد و اميدوارند براي دومين بار قهرمان جام جهاني شوند.

ادعاي مارکار:

ليگ برتري‌ها در تيم ملي بهتر شدند

بعد از جام جهاني، منتقدان کارلوس کي‌روش مدعي شدند که برخلاف نظر او، اين بازيکنان حاضر در ليگ برتر بودند که در روسيه بهتر از لژيونرها ظاهر شدند. حالا مارکار آقاجانيان دستيار کي روش در گفت و گو با سايت فدراسيون فوتبال پاسخي به اين ادعاها داده است که آن را مي‌خوانيد:

*جا دارد به عنوان عضوي از تيم ملي فوتبال از رهبر معظم انقلاب تشکري خاص داشته باشم که با پيامهاي محبت آميزشان انرژي مثبت بيشتري را به اعضاي تيم ملي دادند و در آينده هم مطمئنا اعضاي تيم با روحيه و توان مضاعفي براي سربلندي پرچم ايران عزيز خواهند جنگيد.

* جا دارد توضيح دهم که کادر فني، پزشکي و کل گروه تيم ملي چطور تلاش کردند تا بازيکن مصدومي مثل مجيد حسيني دو ماه به صورت اختصاصي در تيم ملي تمرين کند و به مسابقات برسد. اين را هم خود بازيکن و هم باشگاه استقلال مي‌توانند شهادت دهند که چطور اين بازيکن به درمان، ريکاوري و فيزيوتراپي در تيم ملي پرداخت و به تدريج خودش را به وضعيت ايده ال رساند تا بتواند در بالاترين سطح فوتبال دنيا بازي کند.

*اميد ابراهيمي هم بازيکني بود که در آخرين بازي استقلال در فصل بازي نکرد و با مصدوميت به تيم ملي آمد و کادر تيم ملي تلاش بسيار زيادي انجام داد تا اين بازيکن به شرايط بازي برسد. او حتي در بازي برابر ترکيه هم در وضعيت 50 درصد بود اما با کارهايي که از سوي کادر تيم ملي انجام گرفت توانست به سطح بازي در جام جهاني برسد. وحيد اميري هم هفته‌اي دو تا سه روز به "پک" مي‌آمد تا مشکل کتفش برطرف شود و هميشه زير نظر کادر پزشکي تيم ملي بود تا آماده جام جهاني شود. پِژمان منتظري، روزبه چشمي و خيلي ديگر از بازيکنان در تيم ملي از اين خدمات که البته وظيفه کادر فني بود، بهره بردند.*تمام حرف آقاي کي‌روش در اين مدت اين بود که بازيکنان را با تجهيز مجموعه "پک" به آخرين حد آمادگي جسماني و ذهني برسانيم. به طور مثال قبل از جام جهاني برخي بر روي عليرضا بيرانوند حساب باز نمي‌کردند اما ديديد که در جام جهاني چه اتفاقي افتاد. بيرانوند همان بيرانوند بود اما با کارهاي اصولي‌تري که از لحاظ ذهني و تمريني روي او انجام گرفت به شرايط بسيار بهتري رسيد. بقيه بازيکنان نيز چنين شرايطي داشتند. رامين رضاييان، مهدي طارمي، مرتضي پورعلي گنجي و در مجموع همه بازيکنان با تمرينات سخت به بالاترين سطح رسيدند و کادر فني و در راس آن آقاي کي‌روش تمام وقت براي بازيکنان زحمت کشيدند و مطمئنا هيچ کس نمي‌تواند بين اين گروه مشکلي ايجاد کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي