جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5884

 در استان 

 کنترل نشتي شديد هيترهاي فشار قوي واحد 315 مگاواتي شماره 5 نيروگاه رامين اهواز

اهواز-خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي نيروگاه رامين، مهندس علي جاويدي‌فر؛ سرپرست کارگاه جوشکاري گفت: هيترهاي فشار قوي نيروگاه وظيفه گرم نمودن آب موردنياز بويلر تا حد نقطه جوش را به عهده دارند و با توجه به اهميت کارکرد مطلوب و مستمر اين تجهيز در فرآيند توليد بخار موردنياز واحد نيروگاهي با همت پرسنل تلاشگر جوشکاري و همکاري امور بهره‌برداري اقدام کنترل نشتي اين تجهيز نموديم.

وي با اشاره به فضاي محدود عملياتي، حرارت آب نشت شده و دماي بالاي محيط، مهمترين اقدامات اين عمليات را کنترل نشتي اين هيتر از طريق مونتاژ مسير جديد به طول 5 متر و بازگشت آب نشت شده به مخزن b.n.t و نهايتا جلوگيري از هدررفت بيش از حد آب مقطر سيکل عنوان نمود. جاويدي‌فر همچنين گفت: با توجه به لزوم پايداري واحد نيروگاهي بخصوص در ايام طاقت فرساي تابستان، سعي خواهيم نمود در شرايط مناسبتري نسبت به رفع نشتي کامل اين تجهيز اقدام نماييم. شايان ذکر است طبق بررسيهاي انجام شده در واحد بهره‎برداري فاز 3 نيروگاه ميزان آب مقطر بازيابي شده طي اين عمليات بيش از 5 تن در ساعت مي‎باشد.

فرماندار فيروزکوه:

فيروزکوه بيش از هر شهرستاني در استان تهران ظرفيت گردشگري دارد

فيروزکوه- صادقعلي

فرماندار فيروزکوه گفت: فيروزکوه بيش از هر شهرستاني در استان تهران ظرفيت گردشگري دارد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مهدي يوسفي جماراني در مراسم توديع و معارفه بخشدار مرکزي فيروزکوه طي سخناني به ظرفيت هاي صنعتي و کشاورزي اين شهرستان اشاره کرد و گفت: فيروزکوه امروز يکي از قطبهاي کشاورزي استان تهران است. فرماندار فيروزکوه در ادامه به ظرفيت بالاي گردشگري در اين شهرستان نيز اشاره کرد و افزود: هيچ شهرستاني به اندازه فيروزکوه ظرفيت گردشگري ندارد، بايد روستاهاي شهرستان خوش آب و هواي فيروزکوه در زمينه گردشگري فعالتر شوند، چرا که اشتغالزايي روستايي از برنامه‎هاي مهم و مورد توجه دولت است، که بايد با همکاري دهياريها و شوراهاي روستايي محقق شود. وي خواستار استفاده از نعمت آب و هوا فيروزکوه در توسعه صنعت گردشگري اين شهرستان و اشتغالزايي شد و ادامه داد: امروز بخش عمده مشکلات روستايي توسط دهياران و مردم روستا حل شده است و اکنون در پي ايجاد افق‌هاي جديد و فضايي براي اشتغال و توسعه روستايي هستيم.

رييس کميسيون حقوقي شوراي شهر گلستان:

پروژه روگذر «آدران» شهر گلستان در شوراي فعلي به پايان خواهد رسيد

بهارستان- اصغري

رييس کميسيون حقوقي شوراي شهر گلستان گفت: پروژه روگذر «آدران» شهر گلستان در شوراي فعلي به پايان خواهد رسيد.

علي حسني در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سير تحولات شهري در گلستان اظهار داشت: با بهره‎برداري از زيرگذر «آدران»، استخر «قلعه مير»، آتش‎نشاني شماره 5، پارک «شادچاي»، جاده «ريه» و پارک رو حاشيه رودخانه «شادچاي» چهره شهر گلستان دگرگون مي‎شود. وي افزود: اين پروژه‌‎هاي شاخص حاصل تلاشهاي شبانه‎روزي مجموعه شهرداري گلستان است و در هفته دولت با حضور يکي از مسئولين کشوري افتتاح خواهد شد.

رييس کميسيون حقوقي و نظارت شوراي شهر گلستان گفت: بعداز بهره‎برداري از بزرگترين پروژه زيرگذر ،عمليات اجراي روگذر آن آغاز خواهد شد و با تجارب ارزنده‏اي که شهردار فعلي گلستان در اين زمينه دارد، مصمم هستيم که پروژه روگذر « آدران» را در همين دوره به پايان برسانيم. حسني به ايجاد بزرگترين مرکز تفريحي و توريستي در پارک 100 هکتاري « ريه» اشاره کرد و افزود: با توجه به نياز شهروندان به يک منطقه تفريحي مطالعات اوليه ايجاد مراکز تفريحي و ورزشي در بزرگترين پارک جنگلي منطقه صورت گرفته که قطعا به مرحله اجرا خواهد رسيد. عضو شوراي شهر گلستان همچنين به احداث کمربندي شمالي و جنوبي اين شهر اشاره و اضافه کرد: عمليات اجراي کمربند شمالي گلستان آغاز شده و ما در نظر داريم با توجه به پيشنهاد شهردار، ميدان بزرگي تحت عنوان ميدان «امام حسين(ع)» در ابتداي ورودي شهر احداث و در آن مسير کمربندي جنوبي را نيز آغاز کنيم.

رونمايي از بلندترين بالابر مقره‌شوي ايران در برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز-خبرنگار آفرينش

به سفارش شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اولين دستگاه بالابر 33 متري کشور مجهز به سيستم مقره‎شويي ساخته و از آن رونمايي شد. درراستاي مقابله با پديده ريزگردها و شستشوي سريع شبکه، اين شرکت خريد چندين دستگاه مقره‌شوي سبک و سنگين با ارزش 213 ميليارد ريال را در دستور کار قرار داد که يکي از آنها دستگاه بالابر 33 متري است.

اين دستگاه بالابر با طراحي برق منطقه‌اي خوزستان و منطبق با نيازمنديهاي وضعيت شبکه برق استان توسط شرکت لجور توليد و در اهواز با حضور مديرعامل شرکت از آن رونمايي شد. بالابر 33 متري منطبق با آخرين تکنولوژي روز دنيا در کشور توليد شده و داراي مخزن آب با ظرفيت 6 هزار ليتر، پمپ آب با فشار کاري 70 بار و خروجي 220 ليتر در دقيقه، قابليت نصب نازل مخصوص مقره‌شوي و مجهز به سيستم کنترل رسانايي آب مقطر داخل مخزن و .. است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي