جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5902

 خبــــر 

 تهديد کره‌ شمالي به توقف روند خلع سلاح هسته‌اي

کره شمالي تقاضاهاي آمريکا براي اعمال تحريم‌هاي بين المللي عليه خود به رغم حسن نيت پيونگ يانگ را محکوم کرده و گفت: اگر واشنگتن بخواهد به اين سناريوي منسوخ ادامه دهد نمي‌توان انتظار پيشرفت بر سر خلع سلاح هسته‌اي داشت.به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه گاردين، وزارت امور خارجه کره شمالي اعلام کرد: پيونگ يانگ آزمايش‌هاي هسته‌اي و موشکي را متوقف کرد. يک سايت تاسيسات آزمايش هسته‌اي را برچيد و بقاياي اجساد نظاميان آمريکايي کشته شده در جنگ دهه 1950 شبه جزيره کره را برگرداند. با اين وجود واشنگتن هنوز بر "اول خلع سلاح هسته‌اي" تاکيد مي‌کند و جواب توقع‌هاي ما را با تحريک به تحريم‌هاي بين المللي و فشار مي‌دهد.

اين وزارتخانه خاطرنشان کرد: تا زماني که آمريکا حتي از احترام اساسي در قبال شريک مذاکراتش را انکار مي‌کند و به سناريوي منسوخي که دولت‌هاي غربي آمريکا همگي آزموده و در آن شکست خورده‌اند، چسبيده است، نمي‌توان انتظار پيشرفت در اجراي بيانيه مشترک رهبران آمريکا- جمهوري دموکراتيک خلق کره از جمله درباره خلع سلاح هسته‌اي را داشت.

سازمان ملل: جلوي "حمام خون" در ادلب سوريه را بگيريد

سازمان ملل بر لزوم انجام مذاکرات فوري براي ممانعت از کشتار غيرنظاميان در استان ادلب سوريه تأکيد کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، يان ايگلند، رئيس تيم امور بشردوستانه سازمان ملل گفت: نمي‌توانيم اجازه دهيم جنگ به ادلب نيز کشيده شود. ما هنوز اميدواريم که تلاش‌هاي ديپلماتيک کنوني مانع عمليات نظامي زميني گسترده در اين استان شود؛ چراکه اين عمليات منجر به فرار صدها هزار تن خواهد شد. شرايط اکنون دشوار است و ممکن دشوارتر شود.تعداد ساکنان ادلب حدود 2.5 ميليون تن است که تقريبا نيمي از آن‌ها افراد مسلح و غيرنظامياني هستند که از مناطق ديگر به اين استان منتقل شده‌اند.ايگلند تأکيد کرد: عمليات نظامي گسترده در ادلب موجب يک "فاجعه انساني" مي‌شود چراکه ديگر هيچ منطقه تحت سيطره مخالفان در سوريه که مردم بتوانند به آنجا بروند وجود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي